Longines’in 190. Yıldönümü Saatleri

190. yıldönümünü kutlayan Longines, Master Collection 190th Anniversary modellerini tanıttı.

Geçtiğimiz sene Master, Spirit ve Heritage koleksiyonlarına yeni saatler ekleyen Longines, 190. yıldönümü kutlamaları için koleksiyonlarını genişletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda duyurulan Master Collection 190th Anniversary ise markanın yıldönümü kutlamalarına özel olarak ürettiği bir koleksiyon oldu.

Master Collection 190th Anniversary’nin 18 ayar sarı altın ve pembe altın versiyonları 190 adetle limitli.

Master Collection 190th Anniversary; paslanmaz çelik, 18 ayar sarı altın ve 18 ayar pembe altın olmak üzere 40 mm çapındaki üç farklı kasa tipindeki modellerden oluşuyor. Renkleri değişen sade bir kadran, Breguet stilindeki Arap rakamları (sarı altın ya da pembe altın renginde) ve son olarak kadranın üst kısmına hizalanmış Longines logosu görülen modelde logo her zamankinden daha italik bir şekilde kullanılmış.

Saatlerin kalbinde ise Longines’e özel üretilmiş, silisyum denge yayına sahip özel bir ETA kalibre yer alıyor. Saatlerin güç rezervi yaklaşık 72 saat. Bu yuvarlak kasalı, retro ruhlu şık saatler için editörün notu ise altın kasalı ve limitli üretilen versiyonların yurtdışı satış fiyatının paslanmaz çelik kasaların yaklaşık 5 katı fazla olduğu.

Genişleyen Master Ailesi

Longines’in Master Koleksiyonu, bugünlerde aileye eklenen 34 mm çapında ve bütünüyle feminen modellerle anılıyor. Tamamı üç ibreli ve takvim göstergeli bu modeller, tıpkı Master Collection 190th Anniversary’de olduğu gibi markaya özel üretilmiş bir kalibre ile çalışıyor.

Yuvarlak çelik kasadaki yeni modeller, gümüş arpa desenli kadran üzerine boyanmış Arap rakamları, sedef, mavi güneş ışını ve şampanya rengi güneş ışını renkleriyle birleşerek klasik ve şık bir çıkış yapıyor. Parlaklık ise şöyle devam ediyor: Cilalı rodyum kaplama ibreler ve saat imi üzerine yerleştirilmiş pırlantalar. Master Koleksiyonu yalın bir zarafet ile genişliyor.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir