Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Longines Spirit Zulu Time Boyut Değiştiriyor

7 Temmuz 2023
Longines Spirit Zulu Time Boyut Değiştiriyor

2022’de tanıtılan ve yılın en iyi GMT saatlerinden biri olarak gösterilen Longines Spirit Zulu Time saatleri, şimdi 39 mm çapındaki kasalarda.

İlk yarısını bitirdiğimiz 2023’ün yüksek saatçilik dünyasında en çok gördüğümüz trendlerinden biri, daha küçük boyutlardaki saatlerdi hiç şüphesiz. Boyutu küçülen bu saatlerden biri ise Longines’in geçen sene koleksiyonları arasına eklediği Spirit Zulu Time oldu. Markanın 1925 tarihli ilk iki zamanlı uçuş saati Zulu Time’ın yeni saati Spirit Zulu Time, 42 mm çapında tanıtıldığı versiyonlarıyla geçtiğimiz yılın en ilgi gören GMT saatlerinden biriydi. Bu sene koleksiyona üç yeni saat daha ekleyen Longines, saatleri 39 mm çapındaki yeni kasa boyutlarında duyurdu.

Longines Spirit Zulu Time Boyut Değiştiriyor
Longines, 1927’de Atlantik’i tek başına uçarak geçen ilk pilot Charles Lindbergh’ün uçuş süresini ölçmüş, sonralarında Lindbergh ile birlikte çalışarak pilotlar için ünlü Hour Angle saatini tasarlamıştı. Havacılıkla ilişkisi 1920’lere kadar giden marka, buradan mirasla 2020’de Spirit serisini, 2022’de ise Spirit Zulu Time’ı duyurdu.

39 mm çapında paslanmaz çelik kasalarda duyurulan bu üç yeni model; mat siyah, kum desenli antrasit ya da mavi gün ışığı kadran seçenekleriyle geliyor. Saat 6 yönünde hizalanan bir tarih göstergesi ve renkli seramik parçalarıyla bezenmiş bezelle tasarlanmış. Bu yeni modellerle birlikte çikolata kahve seramik parçayla yeni bir renk sunuluyor. Saatin şıklığı 18 ayar sarı altın dokunuşlarla tamamlanıyor.

Saate güç veren mekanizma ise otomatik kalibre L844.4. Saatte 25.200 titreşimle çalışan mekanizma, 72 saatlik güç rezervine sahip.

Longines Spirit Zulu Time Boyut Değiştiriyor
Yeni koleksiyonun öne çıkan özelliği, 18 ayar sarı altın çift yönlü döner bezeli ve kurma kolu.