Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Longines’in Yeni HydroConquest Serisi: HydroConquest GMT

22 Ağustos 2023
Longines’in Yeni HydroConquest Serisi: HydroConquest GMT

Longines, GMT fonksiyonuyla tasarladığı yeni serisi HydroConquest GMT’yi duyurdu.

İsviçre saatçiliğinin köklü markalarından Longines, yeni serisi HydroConquest GMT’yi duyurdu. Marka, 2007 yılında tanıttığı dalış koleksiyonu HydroConquest’e bu yeni seriyle birlikte ilk defa GMT fonksiyonu eklemiş oldu. 300 metreye kadar suya dayanıklılığı olan HydroConquest’ler, GMT fonksiyonuyla pratikliğini artırıyor.

41 mm çapında kasalarda tasarlanan HydroConquest GMT saatler, dört farklı kadran renginde sunuluyor. Hepsi gün ışığı desenli kadranlar, paslanmaz çelik bilezik ya da kadran rengine uyumlu olacak kayışlarla bir araya getirilmiş. Yeşil, kahverengi, siyah ve mavi gün ışığı kadranlar, aynı renkteki bezeller ve gümüş ya da Super-LumiNova kaplı saat imleçleriyle tamamlanıyor.

Bir dalış saatine uygun olarak bezeldeki saat 12 ve 3 konumu arasındaki alan 15 dakikalık parçalara ayrılmış. Öte yandan, GMT göstergesi ise ibreler ve indekslerle uyumlu. Önceki HydroConquest modellerinden farklı olarak saat 12, 6 ve 9 yönündeki Arap rakamları yerine üçgen ve yuvarlak saat imleri kullanılmış.

Saatin kalbinde ise yeni in-house mekanizma L844.5 yer alıyor. Anti-manyetik malzemelerden ve yenilikçi bileşenlerden yapılmış bu yeni mekanizma, manyetik alanlara karşı ISO 764 standardından on kat daha dayanıklı. Saatte 25.200 titreşim gücünde çalışan kalibre, 72 saatlik güç rezerviyle geliyor.

Şimdilerde dalış saatleri serisine GMT fonksiyonunu entegre eden Longines’nin GMT tarihi oldukça eskilere dayanıyor. İki farklı zaman diliminin aynı anda takip edilmesini sağlayan GMT fonksiyonunu Longines, kol saatlerine 1925’te getirmişti. Dalış saatlerinde sıklıkla görmediğimiz GMT fonksiyonunu HydroConquest serisine entegre etmek ise hem dalış hem de seyahat severler için HydroConquest’i pratik kılıyor.