Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Dünyadan Evcil Hayvan Dostu Oteller

23 Mayıs 2022
Dünyadan Evcil Hayvan Dostu Oteller

ABD’den Çin’e ve Avrupa’ya dek özel karşılama, patili masajlar, yemek ve yürüyüşlerle evcil hayvanlarınızın tatil konforunu bir adım öteye taşıyan oteller…

Evcil hayvanınızın keyifli bir tatilden beklentisi nedir dersiniz? Otele giriş yaptıktan sonra adıyla karşılanıp kendisine özel hazırlanmış bir odada ağırlanmak ve sonrasında da meşhur şeflerin yönettiği restoranların teraslarında yemeğini yemek pekâlâ hoşuna gidecektir. Bana kalırsa asıl keyfi, güneşin ısıttığı kumlarda yuvarlanırken ya da dalgaların tatlı tatlı vurduğu kıyılarda koşarken çıkaracaklardır. Neyse ki, tüm bu olanaklar yalnız kraliyet ailelerinin patili dostlarına mahsus değil. Artık pek çok lüks otel, evcil hayvanlarınızı en özel misafirlerini karşıladıkları gibi ağırlıyorlar.

Le Bristol, Paris

1925’ten beri Paris’in seçkin otellerinden biri olarak konuklarını ağırlayan Le Bristol, dünya elitlerinin gözdesi halinde. Evcil hayvanlarınız için en misafirperver seçeneklerden biri olan otel, patili dostlarınızı özel ikramlar ve oyuncaklarla karşılıyor. Otelin beyaz tüylü kedisi Fa-Raon ise evcil hayvanlarınıza bir oyun arkadaşı.

Boston Harbor Hotel, ABD

Boston yalnız iş seyahatlerinin değil, yaz tatillerinin de uğrak adreslerinden biri. Boston limanının büyüleyici manzarasını odanıza dolduran otel, aynı zamanda evcil hayvanlarınızı da oldukça misafirperver bir şekilde karşılıyor. Konaklayan misafirler ve dört ayaklı dostları için özel yemek seçenekleri sunan otelin hemen yanındaki Rose Kennedy Greenway parkı ise köpeklerinizle birlikte keyifli yürüyüşler için ideal bir alternatif.

Cliveden House, İngiltere

Eski bir 17. yüzyıl malikânesi olan Cliveden House, bugüne dek hemen hemen tüm İngiliz hükümdarlarını ağırlamış köklü bir otel. Ve tabii bir o kadar da patili dostu misafir etmiş. Mutfağında Mayfair restoranın hizmet verdiği Cliveden House’da, evcil hayvanlarınız için de özel olarak hazırlanmış servisler sunuluyor.

The Lowell, New York

Kimi seyahat yazarları The Lowell oteli, “saklı bir mücevher” olarak tanımlıyor. Ziyaretçilerini kendi evindeymiş gibi hissettiren Avrupai görünümlü otel, evcil hayvanlar için de lüks bir konaklama adresi. Central Park’ın hemen karşısındaki 17 katlı bu sade butik otel; evcil hayvan yatakları, özel olarak süslenmiş ödül kurabiyeleri ve evcil hayvanlara özel menü içeren oda servisiyle hayvan dostu bir otel olarak Central Park’ın karşısında yükseliyor.

Rosewood Hong Kong, Çin

Hong Kong’un ikonik Victoria limanının büyüleyici manzarasını kucaklayan Rosewood, evcil hayvanlarınız için bir dizi özel servis sunuyor. Görkemli yataklar, ikramlar, özel karşılamalar, köpek dostu restoran ve barlar ise sunulan bu imkânlardan birkaçı.

Woof Cottages, Nantucket Adası

ABD’nin en iyi özel jet destinasyonlarından biri olan Nantucket, aynı zamanda oldukça köpek dostu bir ada. Herkesin bir köpeği varmış gibi görünen bu adanın plajlarından otobüslerine kadar pek çok alanda, evcil hayvanınızla rahatça seyahat edebilirsiniz. Rıhtımların tam kalbinde konumlanan Woof Cottages ise uzun süreli bir tatil için en uygun konaklama adreslerinden biri, tabii ki hem sizin hem de evcil hayvanınız için.

Ritz-Carlton Bachelor Gulch, Colorado

Evcil hayvan dostu ilk Ritz-Carlton oteli olan Bachelor Gulch, hafta içleri ve hafta sonları düzenlediği “Four Legged Greetings” etkinlikleriyle çocukları dört patili dostlarımızla kaynaştırıyor. Köpek yatakları, özel mama kapları sunan Bachelor Gulch, yanı başındaki yürüyüş yolları ve parklarla da oldukça misafirperver bir otel. Dahası otel bünyesindeki Club Level’da ultra özel köpek dostu süitler de misafirlerini bekliyor.

Las Ventanas, Meksika

Meksika’nın mavi sularına karşı sunduğu wellness hizmetleriyle tanınan Las Ventanas, sizlere olduğu kadar evcil hayvanlarınıza da yenilenmeyi vaat ediyor. Sahil kenarına konumlanmış köpek kulübeleri, sipariş üzerine hazırlanan özel mönüler ve köpeklere özel “doga” masajları otelin evcil dostlarınıza sunduğu imkânlardan yalnız birkaçı…

The Umstead Hotel & Spa, Raleigh, New York

Washington, DC metro alanı ve Kiawah adası arasında bir hayali üçgenin içerisinde kalan Umstead, saklı kalmış 5 yıldızlı bir otel. 12 dönümlük geniş bir araziye konumlanmış otel, topraklarına dahil olan gölüyle huzur veren bir vaha gibi. Yeşil geniş arazisinde ve göl kenarında köpeğinizle vakit geçirmeniz mümkün olduğu gibi “DogWoods” adını verdikleri kapalı yürüyüş alanını da kullanabilirsiniz.

Nirvana Mediterranean Excellence, Antalya

Kemer’in geniş ve yemyeşil arazileri üzerine kurulmuş Nirvana Mediterranean Excellence, büyük su parkı ve çeşitli çocuk kulüplerinin yanı sıra tüm boylardaki evcil hayvanları kabul eden bir otel. Veteriner ve pet bakım hizmetlerine ulaşabileceğiniz otelde, evcil hayvanlarınıza özel plaj, restoran ve yürüyüş alanları da bulunmakta.