Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Watches and Wonders 2024 Rolex Yenilikleri

10 Nisan 2024
Watches and Wonders 2024 Rolex Yenilikleri

Buz mavisi kadranlı Perpetual 1908 ya da sarı altınla tasarlanan Oyster Perpetual Deepsea, Rolex’in Watches and Wonders 2024 yeniliklerini keşfediyoruz.

Rolex Perpetual 1908
Rolex Watches And Wonders 2024
Perpetual 1908

Geçen sene Watches and Wonders’ta tanıtılan Perpetual 1908, markanın 1931’de ürettiği Oyster Perpetual’ın estetik özelliklerinden ilham alan şık bir seri olarak karşımıza çıkmıştı. Geçen yıl siyah ve beyaz kadranlarla tanıtılan model, şimdi buz mavisi renginde guilloche desenli kadranıyla geliyor. Desen buz mavisi kadrana üç boyutlu bir görünüm katarken kadranın diğer detayları selefi model ile benzerlik gösteriyor. Perpetual 1908, 39 mm çapında platin kasada üretilmiş. Bu yeni seri, yalnız Perpetual 1908 için üretilen kalibre 7140 ile çalışıyor.

Rolex Deepsea Gold
Rolex Watches And Wonders 2024
Deepsea Gold

İlk defa 18 ayar sarı altınla tasarlanan Oyster Perpetual Deepsea, bir diğer Rolex yeniliği olarak karşımıza çıktı. Ayrıca Deepsea’yi ilk defa bir Cerachom bezel ile görüyoruz. Derinlikli mavi kadranıyla bu saatin bahsedilmesi gereken bir diğer özelliği ise 3.900 metreye kadar suya dayanıklı saatin aşırı derinliklerde basınca dayanıklılığını artıran seramik Ringlock sistemi. 44 mm çapındaki saat ailedeki diğer modellere göre daha hacimli olsa da RLX titanyum materyali, hacimli kasaya hafiflik katıyor.

Rolex GMT Master – II

Rolex Watches And Wonders 2024
Gmt Master – Ii

GMT Master – II, biri Oyster, diğeri ise Jubilee bilezik olmak üzere iki versiyonda duyuruldu. 40 mm çapındaki çelik saatler, geçen sene olduğu gibi Cerachrom bezel ile tasarlanmış. Geçen sene tanıtılan iki versiyona göre daha yalın bir sunumla gelen GMT Master – II modellerinin siyah lake kadranı yeşil GMT detayı ile renklenirken kadran tasarımı büyük ölçüde selefi modellerle aynı özellikleri taşıyor. Elle kurmalı mekanizma kalibre 3285 ile çalışan GMT Master – II, 70 saatlik güç rezervine sahip.

Rolex Oyster Perpetual Day-Date

Rolex Oyster Perpetual Day-Date
Oyster Perpetual Day-Date

Yenilenen Oyster Perpetual Day-Date serisi; siyah, yeşil, gri, buz mavisi ya da sedef rengi kadranlarda tasarlanmış. 36 mm ve 40 mm çapında tanıtılan modellerden 40 mm çapında olanları ilk kez ombré kadran tasarımıyla geliyor. Serideki yeniliklerden biri, 18 ayar everose altın versiyonun merkezden kenarlara doğru koyulaşan arduaz ombresi kadranının Roma rakamlarıyla eşleşmesi. (Rolex ombré kadranlarını bugüne dek pırlanta saat imleriyle görüyorduk.) Bu yeni kadran, markanın 1980’lerde tanıttığı ve 2019’da yeniden sunduğu bir tasarımın devamlılığını temsil ediyor. Yeni Day-Date 40 ve Day-Date 36 modelleri otomatik kalibre 3255 ile donatılmış, 70 saatlik güç rezervine sahip.

Rolex Oyster Perpetual Cosmograph Daytona
Watches And Wonders 2024 Rolex Yenilikleri
Oyster Perpetual Cosmograph Daytona

Yeni Oyster Perpetual Cosmograph Daytona modelleri, 18 ayar beyaz kasada ve sedef kadranlı iki farklı versiyonda tanıtıldı. Modellerden birinin kadranı beyaz sedef, fakat alt kadranları siyah sedefle tasarlanmış. Diğer model ise tam tersi olacak şekilde siyah sedef kadran, beyaz sedef alt kadranla geliyor. Beyaz kadranlı model Oysterflex kayışla eşleşirken diğer model ise Oyster bilezikle geliyor. Saatler, kalibre 4131 ile donatılmış.