Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Watches and Wonders 2022: Tudor Black Bay Yenilikleri

1 Nisan 2022
Watches and Wonders 2022: Tudor Black Bay Yenilikleri

Tudor, Watches and Wonders 2022’de Black Bay serisinden yeni modellerini tanıttı.

Tudor’un ilk kez 2012’de tanıttığı Black Bay serisi, piyasaya sunulduğu günden bu yana üretildiği çeşitli tasarımları ve versiyonlarıyla ekstrem koşulları tecrübe eden kahramanlardan Black Bay saatlerini gündelik yaşamda kullanan kadın ve erkek saat tutkunlarına kadar pek çok kimsenin yaşamına dahil oldu. Şimdiyse Watches and Wonders 2022 kapsamında tanıtılan yeni Black Bay modelleriyle seri bir kere daha kendini gösteriyor.

Tudor yenilikleri arasında gözümüze ilk çarpan modeller Black Bay Pro’dan oluyor. GMT fonksiyonu eklenmiş vintage esintili bu yeni saatler, ilhamını 1970’lerin başında üretilen Rolex Explorer II (Ref. 1655) modelinden almış. 39 mm çapında paslanmaz çelik kasasına çelik bezel ve ibresinde sarı detaylar barındıran siyah kadran eşlik ediyor. Sarı renkli kar tanesi tarzı GMT ibresi, sarı çizgili NATO kayış ya da sarı dikişli kumaş seçenekleriyle uyumlu olduğu kadar paslanmaz çelik bilezikle de pekâlâ retro bir görünüm yakalıyor.

Tudor, Black Bay
Tudor Black Bay

Saatin iç kısmında ise yeni otomatik kalibre MT5652 bulunuyor, MT5652 isimli mekanizma saatte 28.800 titreşimli ve 70 saatlik güç rezervine sahip. GMT işlevinin bağlı olduğu mekanizma sayesinde kurma koluyla yerel saate göre bir saatlik aralıklarla ileri ya da geri değişim yapmanız mümkün. Tarih fonksiyonu da yerel saat ibresiyle bağlantılı yapılmış. Böylece gece yarısından geriye doğru saati ayarlamak istendiğinde tarih de bir önceki güne geçiyor.

Watches And Wonder, Tudor

Black Bay GMT ise Tudor’un çelik ve altın bir görünüm verilerek yenilenen bir diğer serisi. Modellerin 41 mm çapındaki çelik kasaları 24 saatlik dilimlere ayrılmış Root Beer tarzı bezel ile eşleştirilmiş. Black Bay Pro’da da olduğu gibi bu seride de üç kayış alternatifi var: Sarı dikişli siyah kumaş, kahverengi deri kayış ve çelik bilezik. Yine Black Bay Pro’da olduğu gibi bünyesinde otomatik kalibre MT5652’yi barındırıyor.

Black Bay, Tudor
Tudor Black Bay

Gelelim Black Bay Chrono’ya. Modellerin 41 mm çapındaki kasaları paslanmaz çelik ve 18 ayar altından üretilmiş. Diğer iki modelin aksine kadranlar da altın sarısı renginde tasarlanmış fakat alt kadranları yine siyah renkte. Kurma kolu ise yine sarı altın renginde. Bu seride de üç kayış seçeneği bulunuyor: Koyu kahverengi deri kayış, siyah kumaş ve çelik bilezik. Saatin kalbinde ise 70 saatlik güç rezerviyle kalibre MT5813 yer alıyor.

Watches And Wonders 2022: Tudor Black Bay Yenilikleri
Tudor Black Bay

Ve Tudor Royal…

Altın ve çeliğin bir araya geldiği, kimi zaman bezelin kimi zaman ise kadranların pırlantalarla süslendiği Tudor Royal yalnız kadınlar için değil hem kadın hem de erkek saat severler için tasarlanmış bir seri. Serideki saatlerin kasa çapları 31, 36, 39 ve 41 mm olmaz üzere çeşitleniyor. Her bir model ise sedef kadrana sahip.

Watches And Wonders 2022: Tudor Black Bay Yenilikleri
Watches And Wonders 2022: Tudor Black Bay Yenilikleri
Watches And Wonders 2022: Tudor Black Bay Yenilikleri