Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Omega ve Swatch İşbirliği Tarih Yazmaya Devam Ediyor!

26 Mart 2022
Omega ve Swatch İşbirliği Tarih Yazmaya Devam Ediyor!

Yüksek saatçilik sektörünün en heyecan verici işbirliklerinden biri 24 Mart sabahı duyurulmuş, biz saat editörleri de Omega ve Swatch işbirliğinde üretilen bu 11 parçalık koleksiyonu hemen yazmıştık. Koleksiyonu duyururken yazdığımız cümlelerden biriyse tam olarak şöyleydi: “Bir heyecanla yazılan bu yazıyı Harry Potter’ın yeni kitabı çıktığı gün sabahtan kitabevlerinin önünde kuyruğa giren heyecanlı okurlar gibi düşünmeniz yerinde olacaktır: Çünkü iki marka için de bir ilk bu işbirliği.” Nitekim tahmin ettiğimiz gibi de oldu ve 26 Mart Cumartesi sabahı satışa çıkan BioCeramic MoonSwatch saatleri için mağazaların önünde metrelerce kuyruklar oluştu. Saatçilik tarihinde bir ilk olan bu işbirliği, aynı zamanda Türkiye’de de ilk defa bir saat kuyruğuna şahit olmamıza vesile oldu.

Omega Ve Swatch İşbirliği Tarih Yazmaya Devam Ediyor!
Forum İstanbul’Daki Swatch Mağazası Önündeki Kuyruk

26 Mart Cumartesi sabahı satışa sunulan BioCeramic MoonSwatch saatleri, Türkiye’de yalnız üç noktada satılıyor: Akasya AVM, Forum İstanbul ve Mall of İstanbul. Kadranında hem Omega hem de Swatch logosu bulunan bu işbirliği saatlerini almak isteyenler, 25 Mart’ı 26 Mart sabahına bağlayan geceden, yukarıda saydığımız alışveriş merkezlerindeki Swatch mağazalarının önünde kuyruğa girmişlerdi bile. Doğrusu saat editörleri olarak bizler, Türkiye’de ilk defa böylesine bir saat kuyruğu görmenin şaşkınlığı içerisindeyken, işbirliği içerisindeki iki markadan da benzer hayretler içerisinde memnuniyetlerini duyuyoruz.

Saatler Türkiye’de 4.000 Türk lirasından satışa çıkarıldı, bir kişinin yalnızca iki saat satın alma hakkı var. Bugün kuyrukta olup da stokta kalmadığında saat alamayan kimselerin adı, saatler geldiğinde haber vermek için listeye alınıyor. Omega ve Swatch işbirliğine ilgi yalnız Türkiye’de değil, Basel, Münih ve Avusturalya gibi satışa sunulduğu 110 noktadan kuyruk manzaraları paylaşılıyor.