Sıcak Notalar: Kışa Özel Favori 8 Niş Parfüm

Mevsim normalleriyle kontrast yaratan ve nadide içeriklerin özel karışımlarından oluşan, sezonun favori 8 niş parfümlerini derledik.

Daha sıcak, daha derin ve daha gizemli akorlarla soğuk iklimde kendinizi kaşmir bir battaniye gibi sarmalamaya ne dersiniz? Yaz aylarının ferah ve havadar parfümleri, kış günlerinde yerini teninizi ısıtan, yoğun aromalara bırakıyor. Mevsim normalleriyle kontrast yaratan ve nadide içeriklerin özel karışımlarından oluşan, sezonun favori niş parfümlerini derledik.

Maison Francis Kurkdjian – Oud Satin Mood

Oud Satin Mood, âdeta gül, menekşe ve vanilyanın akıcı bir dansını anlatıyor. Tenle buluştuğu anda müziğin sesini açan parfüm, zaman geçtikçe yeni bir koreografiyle sizi selamlıyor. Laos udu, Bulgar gülü, Türk gülü, Siam benzoin, menekşe ve vanilya notalarıyla lüks bir kumaş gibi teninize dokunmayı bekleyen koku, gözlerinizi kapatıp zamanı durdurmanızı sağlıyor.

Rule Fragrances – Rule#5 Magnetic

Manyetik; o kadar güçlü ve heyecan verici özelliklere sahip olmak ki başkalarını da peşinden sürüklemek. Bu derin ve merak uyandıran parfüm işte tam olarak bunu başarıyor. Terk edilmiş bir orman, gizemli ve isli notalar… Parfümün olfaktif piramidi bergamot ve havuçla taze bir açılış yapıyor ve ardından çiçek notalarıyla zenginleşiyor. Zeminde labdanumla buluşan paçuli ve tütsü ortaya kontrast akorların tamamlayıcılığından ilham alan bir parfüm çıkarıyor.

The Merchant of Venice – Red Potion

Kuzey Afrika kıyılarından başlayıp Akdeniz sularına, oradan da Venedik’e uzanan bir koku yolculuğu, tatlı ve zarif bir aşk mektubu… Kadife çiçeği, balkaymak ve portakalla taze bir açılış yapan parfümün orta notalarındaki biberiye, hanımeli ve portakal çiçeği bu floral yapıyı derinleştiriyor. Piramidin zeminindeki cumaru, sandal ağacı ve kara yosunu ise Red Potion’a gizemli bir hava katıyor.

Frédéric Malle – The Night

The Night, Orta Doğu’da gün geceye dönerken gelen serin sıcaklıktan ilham alınarak yaratılmış. Bu lüks parfümün kalbinde cesurca kullanılan Hint udu bulunuyor. Udla buluşan Türk gülü ve kehribar ortaya sıcak ve ferah bir koku çıkarıyor. Kullanılan notalar minimal olabilir, ama parfümün ciltte açığa vurduğu katmanlar eşsiz bir parfüm deneyimi sağlıyor.

Penhaligon’s – Halfeti

Adını ufak bir Türk köyünden alan Halfeti, Türkiye’den Londra’ya yolculuk yapan egzotik çiçeklerden, baharatlardan, yumuşak deriden ve kıymetli parçalardan ilham alıyor. Zengin ve yoğun bir odunsu-floral koku olan bu parfüm turunçgiller, bitki ve baharatların gurme bir karışımıyla açılış yapıyor. Parfümün kalbindeki floral notalar muskatla boyut kazanırken bazdaki deri, ud, sedir, sandal ağacı, misk, cumaru, kehribar ve vanilya akorları bu sıcak aromayı destekliyor.

Memo Paris- African Leather

Soğuk kış günlerinin derecesini yukarı çekmek istiyorsanız bu parfüm yeni vazgeçilmeziniz olabilir. Formülünü baharatlar ve deri üzerine kuran African Leather, bu notaların zarif ve elegant bir yorumu. Kakule ve safranı floral bir dokunuş için turnagagasıyla harmanlayan koku, zeminindeki vahşi deriye hayat veriyor.

Initio Parfums Privés – Side Effect

Side Effect’i anlatmak için tek bir kelime tercih edecek olsak bu kesinlikle tutku olurdu. Cesur ve coşkulu bir yaklaşıma sahip olan parfüm, tütün, vanilya, rom ve tarçının heyecan verici bir karışımı. Kendisini dikkatli kullanmakta fayda var, çünkü bu formül tüm hisleri harekete geçiriyor ve derinlerde gömülü duyuları dışarı vuruyor.

Byredo – Black Saffron

Geleneksel deri kokularından hoşlanmayanlar için Byredo sıra dışı bir alternatif sunuyor: Black Saffron. Deri notaları üzerine kurulmuş formülasyonlarda temiz ve meyvemsi bir dokunuş beklemezsiniz. Ancak bu parfüm ters köşe yaparak ortaya sofistike bir yorum çıkarıyor. Açılışı safran, ardıç kozalağı ve Çin greyfuduyla yapan Black Saffron, orta notalarında deri ve siyah menekşe, alt notalarındaysa ahududu, kaşmeran ve vetiver bulunduruyor.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir