2022 Yazının En Niş Erkek Parfümleri

Bundan birkaç ay önce cemreler düşmüş ve İstanbul Boğazı’nın kıyılarında erguvanlar açmaya başlamışken “2022 Baharının En Yeni Beş Parfümü”nü yazmıştık. Şimdiyse sırada aromalarda yoğunluğun azaldığı, enerjik ve hafif narenciye kokularının paçuli notalarıyla harmanlandığı en niş erkek parfümleri var.

Cedrat Boise – Mancera

Uzun yıllardan beri hem erkekler hem de kadınlar için bir klasik haline gelen Cedrat Boise, narenciye notalarıyla açılan aromatik bir koku. Yasemin ve paçuli yapraklarının şehvetli kalbine dayanan Cedrat Boise, alt notalarındaki vanilya ve misk kokularıyla tende kremsi bir etki bırakıyor.

New York Intense – Nicolaï

New York Intense, Patricia de Nicolaï’ın imzası haline gelen ve notalarıyla, uyumayan şehir New York’a adanan rafine bir koku. Limon ve bergamut notalarıyla açılan kokunun orta notalarında lavanta, karabiber ve tarçının ahenkli dansıyla karşılaşıyoruz. Meşe yosunu, vanilya ve tütsünün yumuşak birleşimi ise kokunun alt notalarını ve nostaljik yanını oluşturuyor.

Dünyaca ünlü parfüm yorumcusu Luca Turin bir röportajında, “Dünyada New York Intense gibi bir koku varken daha iyi bir erkek kokusu üretileceğinden şüpheliyim” diyor.

Arabians Tonkda – Montale

Nadir bulunan parfümleri sevenler için yaratılmış bir koku olan Arabians Tonkda’nın alt notalarındaki amber ve şeker kamışının tatlı izlerine, Tonka fasulyesinin kremsi kokusu eşlik ediyor. Sonrası ise baharatlı kıvrımlar, büyüleyici güller ve bergamotun güzel bir karışımı.

Ylang Ylang Nosy Be – Perris

Denizcilerin bile millerce öteden kokusunu duyabileceği bir parfüm olarak anlatılan Ylang Ylang Nosy Be, narenciye aromalarıyla açılan tatlı ve yumuşak bir koku. Ylang ylang kokularına ek olarak orta notalarda zambak, yasemin ve gül kokuları hissediliyor. Parfümün egzotik yanı ise Madagaskar’daki Nosy Be adasından temin edilen hammaddelerden geliyor.

 Oud Zanzibar – Blend Oud

Oud Zanzibar mavi şişesiyle, seçkinin en deniz kokulu parfümü belki de. Okyanus ve ufuk arasındaki kucaklaşmayı anlatan koku ilhamını Zanzibar adasının renklerinden ve rahiyalarından alıyor. Narenciye ve kavun kokularıyla açılan parfümün orta notalarında yasemin ve manolya kokuları hissediliyor. Parfümün tende bıraktığı son his ise paçulinin odunsu kokusuna eşlik eden su notaları oluyor.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir