Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Sevgililer Günü için Saat Rehberi

9 Şubat 2024
Sevgililer Günü için Saat Rehberi

Sevgililer Günü’nde hediye edebileceğiniz en iyi saatleri bir araya getiriyoruz.

Bir vakitler hemen her kadının idolü olmuş, “Sex and the City”nin sevgili Carrie’si The New York Star’daki köşesine Sevgililer Günü için bir hediye seçkisi yazacak olsa seçenekler arasında mutlaka bir Manolo Blahnik ayakkabı ya da Dior çanta olurdu. Peki ya, bu hediye seçkisini bir saat editörü hazırlayacak olsa? Bilgisayarın başına oturmuş bu soruyu düşünürken aklıma ilk gelen saat, bu sene GPHG’de Yılın Komplike Kadın Saat Ödülü’nü alan Dior Grand Soir Automate Etoile de Monsieur Dior; çünkü yıldızlı bir Paris akşamını tasvir eden derin mavi kadranıyla Sevgililer Günü’ne yakışacak kadar poetik bir saat. Bu seçki, yılanın şuh kıvrımlarıyla bileğe dolanan bir Bulgari Serpenti ya da zamansız şıklıktaki bir Cartier ile devam edebilir. Sevgililer Günü için hazırlanan bu romantik saat seçkisinin tamamı ise şöyle olurdu:

Sevgililer Günü için Saat Rehberi

Omega De Ville Mini Tresor

Omega’nın geçtiğimiz ay tanıttığı yeni Mini Tresor modelleri, Sevgililer Günü seçkisinin ilk üyesi olarak karşımıza çıkıyor. Duyurulan 5 yeni modelden üçü altın alaşımı Moonshine Gold, diğer ikisi ise paslanmaz çelik kasada tasarlanmış; beş model de 26 mm çapında. Grand Feu emayeden üretilen kadranlar Roma rakamları ile tasarlanırken bezel ise pırlantalarla süslenmiş. Kurma kolu bir pırlantayla taçlandırılırken kasa arkasında ise Omega’nın ikonik “Her Time” desenini görüyoruz.

Sevgililer Günü Için Saat Rehberi

Longines Mini Dolce Vita

2023’ün gözde kadın saat koleksiyonlarından Longines Mini Dolce Vita, minimal kasalarına sakladığı yalın zarafetiyle karşımıza çıkmıştı. 21,50 mm x 29,00 mm boyutlarındaki paslanmaz çelik kasalardan altı modelin kasası pırlantalarla süslenmiş. Pırlantalı modeller, gümüş, mint yeşili, açık pembe ve mavi renkte kadranlar ve kadranla aynı renkte deri kayışlarla eşleştirilmiş. 198 baklayla tasarlanan çelik bilezikli Mini Dolce Vita ise serinin zarafetiyle ilk bakışta dikkatleri üstüne çeken modeli.

Sevgililer Günü Için Saat Rehberi

Cartier Baignoire

Zamansız bir klasik: Cartier. Rüya saatlerin başrolü Cartier’nin 2023 Watches and Wonders’ta tanıttığı Baignoire, geçen yılın küçük kadran trendine uyan en şık modellerden biriydi. Sarı altın kasası, oval kadranı ve sarı altın bileziğiyle sevgilinin asaletini yansıtıyor. Küçük boyutlu saatlerin daha ne kadar trend olacağı bilinmese de Cartier’nin zamansızlığına hiç şüphe yok.

Sevgililer Günü Için Saat Rehberi

Breguet Reine De Naples 8925 Valentine’s Day Edition

Breguet’nin Sevgililer Günü için duyurduğu modeli Reine De Naples 8925 Valentine’s Day Edition, pırlantalarla süslü bezelinden kırmızı kayışına varana dek şık bir Sevgililer Günü saati. 24,95 mm çapındaki beyaz altın kasaya, 45 adet el yapımı pırlantayla süslü bezel eşlik ediyor. Kurma kolundaki kırmızı yakut, kadranındaki kalp detayları ve pırlantalı tokalı timsah derisinden kırmızı kayışıyla Reine De Naples 8925 Valentine’s Day Edition, yılın en göz alıcı Sevgililer Günü modellerinden.

Sevgililer Günü Için Saat Rehberi

Bulgari Serpenti Tubogas

Sevgilinin narin bileğini aynı zarafetle sarıp sarmalayacak Serpenti Tubogas, Sevgililer Günü için şıklığıyla göz dolduracak saatlerden biri. Paslanmaz çelik kasası ve bileziği, pırlantalarla süslü bezeli ve gümüş kadranıyla göz dolduruyor.

Sevgililer Günü Için Saat Rehberi

Chanel Premiere Edition Originale

Chanel’in ikonik parfümü N°5’in kapağından ilhamla tasarlanan sekizgen kasası, siyah şık kadranı, iç içe geçmiş altın kaplı çelik zincir ve siyah deri kayıştan bileziği ile Chanel Premiere Edition Original, hem moda sever hem de saat meraklısı kadınların favorisi olacak türden.

Sevgililer Günü Için Saat Rehberi

Dior Grand Soir Automate Etoile de Monsieur Dior

2023 GPHG’de Yılın Komplike Kadın Saati Ödülü’nü alan Grand Soir Automate Etoile de Monsieur Dior, kadranında tasvir ettiği yıldızlı bir Paris akşamıyla Dior’un doğuş hikâyesini anlatıyor. Bir Paris gecesini sığdırdığı derinlikli katmanıyla Dior Grand Soir Automate Etoile de Monsieur Dior, hediye edilebilecek en poetik kadranlardan biri.

Sevgililer Günü Için Saat Rehberi

Rolex Oyster Perpetual Celebration Dial

Sevgililer Günü’nü daha renkli ve eğlenceli bir kadranla kutlamak isterseniz Rolex Oyster Perpetual Celebration Dial, kadranındaki renkli balonlarla listedeki yerini alıyor. Paslanmaz çelik kasada üretilen modelin 31 ya da 36 mm çapındaki seçenekleri sevgilinizin bileği için ideal boyutlar olabilir.

Sevgililer Günü Için Saat Rehberi

Richard Mille RM 07-04 Automatic Sport

Sportif şıklıktan yana olan kadınlar içinse Richard Mille’in 2023’te duyurdu ilk kadın spor saati serisi RM 07-04, altı farklı renk seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Altı kadın sporcu işbirliğiyle tasarlanan altı saat, farklı renklerde ve kasa materyallerinde üretilmiş. Kasa çapı 30,5 mm olan modellerin ağırlıkları ise 36 gram.

Sevgililer Günü Için Hediye Rehberi
Sevgililer Günü Için Saat Rehberi