Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Monet’nin Erken Dönemi

7 Şubat 2022
Monet’nin Erken Dönemi

Bir Monet tablosuna gözlerini dikip saatlerce izlemeyi kim istemez ki? Müzeler aracılığıyla sunulan bu imkanı kendi evine taşımak isteyen koleksiyonlerin ve sanatseverlerin imdadına da müzayede evi Sotheby’s yetişiyor ve hız kesmeden devam ettiği müzayedeleriyle zamansız eserleri, yeni sahiplerine ulaştırıyor.

2 Mart’ta “Modern & Çağdaş Akşam Müzayedesi” kapsamında müzayede evi tarafından açık artırmaya çıkarılacak olan Claude Monet’nin erken dönem 5 eseri için toplam satış fiyatının 50 milyon doları bulacağı tahmin ediliyor.

Monet’nin Erken Dönemi

Monet’in Nilüferler tablosundan önceki döneme ait olduğu tespit edilen 1900 öncesi eserler için uzmanlar oldukça nadir parçalar yorumunu yapıyor. Yalnızca “Les Demoiselles de Giverny” adlı eserin 10-20 milyon sterlin arasında alıcı bulması beklenirken en düşük rakamı 3,5 – 5 milyon sterlin ile Falaise près de Dieppe, soleil couchant’ın getireceği öngörülüyor.

Monet’nin Erken Dönemi
Monet’nin Erken Dönemi

Tabloları 2 Mart tarihinde düzenlenecek olan müzayede öncesi Sotheby’s New York, Hong Kong, Taipei ve Londra galerinde de görmek mümkün.