İş Bankası Kampanyası

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Haziran Ayında Netflix’te Neler Var?

31 Mayıs 2024
Haziran Ayında Netflix’te Neler Var?
Yaz aylarına giriş yaptığımız şu zamanlarda Netflix dizi ve film severlerin çok beğeneceği yeni hikayelerle haziran ayı takvimini açıkladı. Haydi, haziran ayında Netflix’te neler var birlikte göz atalım.
Kübra-2.sezon”, Yağmur Taylan & Durul Taylan

Geçtiğimiz ocak ayında ilk sezonuyla izleyici karşısına geçen ve ilginç kurgusuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran dizi “Kübra”, 2.sezonu ile 6 Haziran’da tekrar karşımızda. Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Nazan Kesal, Onur Ünsal, Cihan Talay ve Ahmet Mümtaz Taylan gibi başarılı oyuncuların yer aldığı dizide bu sezon Gökhan, Kübra ile ilgili gerçekleri öğrendikten sonra onu farklı bir şeye döndürmeye çalışır ve mücadelesine devam etme kararı alır. Olayların büyümesi ve polisin bir açık yakalaması artık bir an meselesidir. Gökhan’ın bu inancıyla işin içinden çıkıp çıkamayacağı tam bir merak konusu olan “Kübra”, haziran ayında Netflix’te.

Haziran Ayında Netflix'Te Ne Var?
“Paris’in Altında”, Xavier Gens

“Farang”, “Gangs of London” ve “Mahşer Günü” gibi filmlerin ünlü yönetmeni Xavier Gens imzalı Fransız yapımı film, aksiyon dolu içeriği ve gerilim dolu sahneleriyle fragmanıyla bile insanı çekiyor. Arjantin asıllı Fransız oyuncu, “Artist” filmiyle Oscar’a aday gösterilmiş Berenice Bejo’nun başrolünde olduğu filmde Paris, çok büyük bir tehdit altında.

Başkent Paris’in, Eyfel Kulesi’nin hemen yakınında bulunan Sen Nehri’nde ilk kez “Dünya Triatlon Şampiyonası” düzenlenecek ama büyük bir sorun vardır. Çevre aktivisti Mika adındaki bir genç, başarılı bir bilim insanı olan Sophia’ya Sen Nehri’nin derinliklerinde büyük bir köpek balığı olduğunu söyler. Başlangıçta inanmasalar da araştırmalar neticesinde gerçekleri gören Sophia, şehirde gerçekleşecek bu büyük şampiyonayı durdurmaya ve nehrin kan gölüne dönmesini engellemeye çalışır. Polis şefi Adil’in de yardımlarıyla su altında büyük bir kapışma onları beklemektedir. Bu sürükleyici ve kimi zaman korkutucu öğeler barındıran film 5 Haziran günü yayında.

Haziran Ayında Netflix’te Neler Var?
“Tetikte”, Mouly Surya

Heyecan verici yeni bir yapım olan “Tetikte” filminde ünlü oyuncu Jessica Alba yer alıyor. Özel kuvvetlerde çalışan başarılı bir komandocu rolünü canlandıran Jessica kötülerle savaşıyor. Babasının ani gelişen kaybıyla memlekete dönen Parker (Jessica Alba), ondan geriye kalan barı devralır. Bir yandan babasının bu ani ölümünün arkasındaki gerçekleri bulmaya çalışan Parker, doğup büyüdüğü bu memleketteki kötülerle de yüz yüze gelmek durumunda kalır. Kasabayı birbirine katan bu çetenin karşısında durur. Komando eğitimi sayesinde çevresindeki herkese kendisinin hiç de hafife alınmayacak biri olduğunu gösteren Parker, memleketinde gerçekleşen bu yanlış durumları düzelmeyi kafasına koyar. Jessica Alba’ya Kaiwa Lyman ve Hari Dhillon gibi oyuncuların da eşlik ettiği filmin yönetmenliğini Mouly Surya, senaristliğini John Brancato, Josh Olson ve Hallet Gross yaparken, Erica Lee, Basil Iwanyk ve Esther Hornstein de yapımcılığını üstlendi. Aksiyon ve dramanın bir arada olduğu bu film 21 Haziran günü izlenebilir.

Haziran Ayında Netflix’te Neler Var?
“Bir Aile Meselesi”, Richard LaGravenese

Kahkahalara boğulacağınız bir film olan “Bir Aile Meselesi”nin yönetmeni “Muhteşem Yaratıklar ve Not: Seni Seviyorum”dan tanıdığımız Richard LaGravenese’den başkası değil. Üstelik filmde Zac Efron, Nicole Kidman ve Joey King gibi başrolleri paylaşan ünlü oyuncular var. Filmde Zac Efron, Chris Cole adındaki bir film yıldızına hayat veriyor ve filmde Chris, asistanının annesine (Nicole Kidman) âşık oluyor. Asistanı Zara (Koey King)’nın ekseninden anlatılan filmde, annesi ve patronu arasında kalan kız kendini kimi zaman eğlenceli kimi zaman tuhaf durumların içinde buluyor. Hayatı beklenmedik bir şekle bürünen Zara bu ikili ile baş etmeye çalışıyor. Başrol oyuncularına Liza Koshy, Kathy Bates ve Shirley MacLaine’nin de eşlik ettiği bu romantik komedi filmi 28 Haziran’da Netflix’te.

Haziran Ayında Netflix’te Neler Var?
Haziran Ayında Netflix
“Hitler ve Naziler-Kötülük Yargılanıyor”, Joe Berlinger

Zamanın karanlık tarihine yeni bir bakış açısı sunan belgesel, “Paradise Lost”, “The Ted Bundy Tapes” ve “Metallica: Some Kind of Monster” gibi içeriklerin yapımcısı Joe Berlinger tarafından hazırlandı. Joe Berlinger bu belgeselin, y ve z kuşağının üçte ikisinin neredeyse Auschwitz’in ne olduğunu bilmediklerini ve II. Dünya Savaşı sırasında yaşanan zulümlerin neredeyse unutulmaya yüz tuttuğunu fark etmeleriyle başladıklarını belirtti. Bu belgesel dizisi Smuggler Entertaintment ve Third Eye Motion Picture Company ortaklığında çekiliyor. Altı bölümden oluşan dizide tüm olanları, II. Dünya Savaşı sırasında Almanya’da olan ve uzun süre orada kalıp neredeyse Almanya’yı terk eden son Batılı gazetecilerden biri olan William Shirer’ın sesinden dinliyoruz. Bu da yapay zekâ teknolojisi sayesinde yapılıyor. Adolf Hitler’in iktidara yükselişini ve savaşın ilk yıllarına tanık olduğumuz bu belgeselin yayın tarihi 5 Haziran.

Haziran Ayında Netflix’te Neler Var?
“Hierarchy”, Bae Hyeon-jin ve Chu Hye-mi

Duygusal ve romantik bir mini Güney Kore dizisi daha ekranlara geliyor. Çok prestijli bir lise Jooshin Lisesi. Kendini beğenmiş, ayrıcalıklı ve seçkin bir grup öğrenci, okuldaki kuralları istedikleri gibi işletiyorlar. Fakat okula yeni gelen bir öğrenci her şeyi değiştirmeye başlar. Katı ve geçilmez düzende çatlaklar oluşmaya başlar. Çatlaktan içeri sızanlar da grubu etkiler. Birçok sır açığa çıkar ve herkesin hem kendiyle hem de çevresiyle test edildiği zorlu bir dönem başlar. Entrikaların döndüğü, dram ve romantizmin bir araya geldiği Hierarchy, zengin bir kurgu ve beklenmedik sonlarıyla izleyicide merak uyandırıyor. Başrollerinde Roh Jeong-eui, Kim Jae-won ve Lee Cahe-min’in oynadığı dizi 7 Haziran’da Netflix’te izlenebilir olacak.

Haziran Ayında Netflix’te Neler Var?
“Siyahi Barbie”, Lagueria Davis

Hepimiz Barbie bebekleri biliriz. Sarışın, mavi gözlü, beyaz tenli, incecik hatlarıyla mükemmeldirler. Peki bunlar bizim en iyi şeklimizi mi temsil ediyor gerçekten? Veyahut hepimiz aynı mıyız? “Siyahi Barbie” belgesel filminde, 1980’lerde, Barbie bebek markası olan Mattel’de çalışan üç siyah kadının bakış açılarına yer veriliyor ve ilk siyahi Barbie bebeğin nasıl yapılmaya başlandığına dair bilgiler sunuluyor. Belgeselde aynı zamanda Barbie bebeklerle ilgili akademik çalışmalar yürütmüş, bu bebeklerin çocukların hayal gücü ve kimlik inşasındaki önemli bilgiler sunan akademisyenlere de yer veriliyor. İlk siyahi Barbie bebeğin nasıl ortaya çıktığına dair bir yolculuğa çıktığımız bu belgesel 19 Haziran Çarşamba günü Netflix’te olacak.

Haziran Ayında Netflix’te Neler Var?
“Sweet Tooth-3.Sezon”, Jim Mickle, Robert Downey Jr.

Netflix’in sevilen dizilerinden biri olan “Sweet Tooth”, üçüncü sezonuyla final yapıyor. Kıyamet sonrası bir dünyada hayatta kalanları konu alan fantastik dizide, daha önceki iki sezonda bilim kurgu ve aksiyon dolu bir sürü maceralara tanık olmuştuk. Üçüncü sezonuyla da buna hız kesmeden devam eden dizide Gus (Christian Convery) adındaki insan-geyik melezi, arkadaşlarıyla birlikte Alaska’ya annesini bulmaya gidiyor ve hiç beklemediği tehlikelerle baş başa kalıyor. Bir yandan zamanla da yarışan Gus ve ekibi, bir yandan dostluklarıyla sınanırken insanlığın ve melezlerin kaderlerini belirleyecek olan bir dönüm noktasına gelirler. Dizinin yapımcılığını Warner Bros. Television’ın üstlendiği dizinin baş yapımcıları arasında Jim Mickle, Susan Downey, Robert Downey Jr., Amanda Burrell ve Linda Moran gibi televizyon ve film dünyasından tanıdığımız isimler var. Dizinin final yapacak olan son sezonu Haziran ayında Netflix’te.

Haziran Ayında Netflix’te Neler Var?
Haziran Ayında Netflix