Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Hava Yastıkları Moda Sahnesinde!

7 Eylül 2021
Hava Yastıkları Moda Sahnesinde!

Hayat kurtaran hava yastıklarının hayatımıza girişinin 50’nci, insan hayatına değer katan bu buluşun Mercedes-Benz binek araçlarında kullanılmaya başlanmasının 40’ıncı yılı şerefine bir araya gelen Mercedes-Benz ve tasarımlarında inovatif bakış açısıyla sürdürülebilirliğin sınırlarını zorlayan Heron Preston, geri dönüştürülmüş hava yastığı parçalarından oluşan yeni koleksiyonlarını geçtiğimiz günlerde tanıttı.

Hava Yastıkları Moda Sahnesinde!
Hava Yastıkları Moda Sahnesinde!

Sürdürülebilirliğin temsilcisi olan koleksiyon; hava yastığının güvenlik özelliğini tabana yerleştirildiği ve Mercedes-Benz binek otomobili parçalarının kullanıldığı üç farklı erkek ve kadın kıyafetinin yeniden yorumlanmasından oluşuyor. Parçaların istendiği takdirde şişirilip söndürülebilmesi ise hava yastığının işlevsel koruma sağduyusunu modanın asi ve karşı konulmaz yenilikleriyle birleştiriyor.

Mercedes-Benz İletişim ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Bettina Fetzer, 1995’ten bu yana moda sektörüne küresel bir biçimde katkı sağlamaktan gurur duyduklarını ve bu alanda kendileriyle aynı bakış açısına ve sağduyuya sahip tasarımcılarla birlikte çalışmaktan ve sürdürülebilir lüks tasarımların geleceğine yön vermekten dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Özellikle Preston’ın sürdürülebilirlik konusundaki benzersiz ve tutkulu yaklaşımının kendi misyonlarıyla birebir örtüştüğünü söyleyen Fetzer, Preston’ın harika bir ortak olduğunu da ekledi.

Hava Yastıkları Moda Sahnesinde!
Hava Yastıkları Moda Sahnesinde!

10 Eylül’den itibaren küresel bir alışveriş platformu olan GOAT üzerinden çekiliş yoluyla satışa sunulacak olan parçalar şimdiden merak konusu olmayı başardı.