Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Queen of Tears: Kore Dizilerinin Yeni Gözdesi

9 Mayıs 2024
Queen of Tears: Kore Dizilerinin Yeni Gözdesi
“Queen of Tears”, son zamanların en popüler Kore dizilerinden biri. Başrollerini Kim Soo-hyun ve Kim Ji-won’un paylaştığı dizi, kriz yaşayan evli bir çiftin hikâyesini anlatıyor.

Özellikle genç izleyici kitlesine hitap eden Kore dizileri, son yılların en popüler yapımları arasında. Güney Kore ile Türk aile yapısı arasındaki benzerlik, zengin kız – fakir oğlan gibi Yeşilçamvari konuların işlenmesi, kadın karakterlerin güçlü kimliklerle yer alması, ilgi çeken stilleri derken Kore dizilerinde seyirciyi ekrana kilitleyen pek çok unsur var. Bu sene Netflix’te yayınlanmaya başlayan “Queen of Tears” da bu dizilerden biri.

Queen Of Tears
Queen Of Tears

“Queen of Tears” Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Netflix’in dünya çapındaki en iyi 10 dizisi arasında yer alan “Queen of Tears”, İngilizce olmayan kategoride üçüncü sırada yer alıyor. Bugüne dek en çok izlenen Kore dizilerinden biri olmayı başaran “Queen of Tears”, kriz yaşayan evli bir çiftin hikâyesini anlatıyor. Aslında öykü tanıdık bir yerden doğuyor: zengin kız – fakir oğlan.

Çiftimiz Baek Hyun-woo ve Hong Hae-in’in yolları, çalıştıkları şirkette kesişir. Hyun-woo bahsi geçen şirkette bir stajyer olarak çalışsa da aslında bu genç kadın şirketin varisidir. Küçük bir kasabada büyüyen Baek ile Hong’un kaderleri işte böyle birleşir. “Queen of Tears”, Kore dramalarının en bilindik (belki de klişe) konularından birini işlese de, dizinin başarısı altında izleyiciyi duygudan duyguya sürükleyen derinlikli olay örgüsü yatıyor.

Seyirci hikâyeye, çift evlendikten üç sene sonrasında geçen bir sahneyle katılıyor. Aşkın ilk zamanlarındaki pembe bulutlar dağılmış, Baek Güney Kore sosyetesinin bir parçası olmak için verdiği uğraşlardan yorulmuştur. Evliliğin diğer cephesinde ise artık CEO pozisyonuna yükselen, şirketinde başarılara imza atan Hong’u görüyoruz.

Queen Of Tears: Kore Dizilerinin Yeni Gözdesi

Artık birlikte uyumayan, kavga etmek dışında yan yana gelmeyen çift boşanmak üzereyken kaderlerini değiştirecek bir haber alırlar: Hong, nadir görülen bir beyin tümörü nedeniyle yalnızca üç aylık ömrü kaldığını öğrenir. Çiftin öyküsü bu haberle birlikte yeniden yazılacaktır.

Dizide Baej Hyun-woo’ya Kim Soo-hyun, Hong Hae-in’e ise Kim Ji-won hayat veriyor. Her iki isim de K-dramaların aranan başrollerinden. Öyle ki Soo-hyun, sektördeki en yüksek maaşlı K-drama aktörü, ülkenin en prestijli ödüllerinin de sahibi. Kim Ji-won da aynı şekilde Kore dizilerinin en güçlü kadın oyuncularından biri. İkilinin arasındaki kimyanın da dizinin başarısında hatırı sayılır payı var.

“Queen of Tears”, 16 bölümle ilk sezonunu tamamladı. Yaklaşık 25-30 dakika süren tüm bölümleri Netflix’te yayında. Kore dizilerini seviyor ya da son zamanlarda izleyecek farklı bir yapım arıyorsanız bu sürükleyici hikâye aklınızın bir köşesinde durabilir.