Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Çikolatadan Buharlı Lokomotif!

3 Ocak 2022
Çikolatadan Buharlı Lokomotif!

Tren kalkıyor: Calibre Royale Orland, tamamen çikolatadan yapılmış 32 metrelik Caribe Royale Kuzey Kutbu Ekspresi’ni yola çıkarıyor.

Görseller: Caribe Royale Orlando

Yeni yılın ilk günlerinde, iki tarafı karla kaplı manzara arasında hafif bir tıngırtı eşliğinde yavaş yavaş ilerleyen sakin bir tren yolculuğunu hangimiz istemeyiz ki? Üstelik bu yolculuğu bir parça daha tatlı hale getirecek bir önerimiz var: Tamamen çikolatadan yapılmış Caribe Royale Kuzey Kutbu Ekspres tren modeli.

Florida’da yer alan Caribe Royale Orlando oteli bu sene yeni bir yılbaşı geleneği yaratmak için Caribe Royale Kuzey Kutbu Ekspresi adını verdiği ve tamamında çikolata kullandığı 32 metrelik bir tren modeli tasarladı. Travel + Leisure’un haberine göre, otelin şefi Joshua Cain’in yaptığı bu tren modeli 1.600 buton çikolatadan ve 800.000 çikolata çekirdeğinden yapılmış, trenin bacaları ve yolcuları ise kırmızı kabotajla süslenerek kapatılmış. En ince ayrıntısına kadar modellenen trenin raylarındaki taşlar dahi çikolatadan. Duraklar arasına Noel ağaçları ve kardan adamları eklemeyi de ihmal etmemişler. Tüm bu sıraladıklarımızdan sonra muhtemelen aklınıza bu çikolata harikasının kaç kalori olduğu sorusu gelmiştir, Cabire Royale Orland’a göre dört milyondan daha çok kalori barındırıyor.

Çikolatadan Buharlı Lokomotif!
Trenin çikolatadan yapılan tekerlekleri

Şef Cain’in bu çikolata treninde ilham kaynağı ise 1800’lü yılların sonunda raylarda olan iki buharlı lokomotiften geliyor: Jupiter ve Virginia ve Truckee Railroad’un (Nevada’nın tarihi bir demiryolu) 12 numaralı Cenova treni; bu iki lokomotif de o vakitler tüm ülkeyi dolaşmıştı. Şef, Travel + Leisure’a verdiği demeçte bu iki treni seçmesinin nedeninin Amerika Birleşik Devletleri’nin inşasına yardım etmeleri olduğunu söylüyor. Bu tarihi lokomotifler ayrıca çok özel parçalara da sahiplermiş, şefi heyecanlandıran noktalardan biri de bu olmuş.

Çikolatadan Buharlı Lokomotif!
Caribe Royale Orlando

Otelin üç kişilik pasta ekibi tarafından hazırlanan çikolatalı treninin hazırlanması yaklaşık 1.000 saat sürmüş. Bu çikolatalı şahane treni bu sene görmek için fırsatınız olmasa da üzülmeye ne hacet, Şef Cain önümüzdeki yılbaşı da benzer bir çalışma yapacaklarını söylüyor. Üstelik çok daha büyüğü! Ne var ki, yazıyı bitirirken sizi bir parça üzecek bir haber vermek zorundayız, o da şu ki bu çikolata deryası yalnız seyir için yapılmış. Evet, ne yazık ki trenin bacasından bir parça tatmanız pek mümkün değil…