Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Ağustos Ayı Etkinlik Takvimi

7 Ağustos 2023
Ağustos Ayı Etkinlik Takvimi

Ağustos ayında gidebileceğiniz tiyatro oyunlarını, konserleri ve sergileri bir araya getirdik.

“Notre Dame’in Kamburu”, Trump Sahne

Trump Sahne Victor Hugo’nun ölümsüz eserinden uyarlanan “Notre Dame’nin Kamburu Müzikali”ni 21 Ağustos’ta Trump Sahne’de sanat severlerle buluşturuyor. Meşhur hikâye, çirkin ve kambur zangoç Quasimodo’nun çingene Esmeralda’ya olan aşkını anlatıyor. Vural Bingöl’ün uyarladığı ve yönettiği müzikal, 6 Eylül’e kadar şehrin farklı sahnelerinde perdelenecek.

Ağustos Ayı Etkinlik Takvimi
Istanbul Etkinlik

“Bir Balıkmışım Bacakları Olan”, Arter

27 Ağustos’a kadar Arter’de görebileceğiniz “Bir Balıkmışım Bacakları Olan”, Eva Koťátková’nın normatif kurumların bireylerin bedenlerini, zihinlerini, hareketlerini ve kimliklerini şekillendirme biçimlerine odaklandığını kişisel sergisi. Küratörlüğünü Eda Berkmen’in üstlendiği sergi, çizim, kolaj, fotoğraf, video, performans ve heykel gibi çeşitli mecralar kullanarak icra edilmiş.

Ağustos Ayı Etkinlik Takvimi
Istanbul Etkinlik

“An Epic Symphony & Karsu”, Cemil Topuz Açıkhava Sahnesi

Son yılların parlayan yıldızlarından Karsu’nun bir kült haline gelen ödüllü projesi “An Epic Symphony” ile Night Flight Symphony Orchestra eşliğinde bir araya geliyor. Amerika, İngiltere, Almanya ve Fransa gibi pek çok ülkede sesini duyuran Karsu, 17 Ağustos’ta seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Ağustos Ayı Etkinlik Takvimi
Istanbul Etkinlik

La La Land Açık Hava Sineması, Swissotel The Bosphorus

Swissotel The Bosphorus, Hollywood’un müzik, dans ve hayal gücü dolu dünyasına yıldızların altında tanıklık etmeye davet ediyor. 21 Ağustos’a kadar Swissotel The Bosphorus’un açık hava sinemasında gösterilecek “La La Land”, Ryan Gosling ve Emma Stone’nun başrollerini paylaştığı lirik bir hikâyeyi, açık havada sinema severlerle buluşturuyor.

Ağustos Ayı Etkinlik Takvimi
Istanbul Etkinlik

Masterpiece Maslak Resim

Masterpiece Maslak Sanat, müzik ve keyfin bir arada olduğu Masterpiece etkinlikleri, sevenleriyle buluşmaya devam ediyor. Keyifli bir ortamda, güzel müzikler eşliğinde yağlıboya tablo yapmak için, daha önce resim yapmış olmanıza gerek yok. Hatta etkinlik düzenleyicilerine göre, yapmamışsanız çok daha keyifli olabilir bile. Masterpiece kendisini bir resim kursu olarak tanımlamıyor, resimle dolu geçireceğiniz bir keyif seansı olarak tanımlıyor. Sanatçıların sizi adım adım yönlendireceği bir etkinlik için Masterpiece Maslak Resim, bu ay boyunca takviminizde yer alabilir.

Ağustos Ayı Etkinlik Takvimi
Istanbul Etkinlik

“Başka Bir Yerde”, İstanbul Modern

Nuri Bilge Ceylan’ın daha önce gösterilmemiş fotoğraflarına ev sahipliği yapan “Başka Bir Yerde”, sanatçının bugüne kadarki çalışmalarından farklı olarak Türkiye’nin yanı sıra Hindistan, Gürcistan, Çin, Fas ve Rusya gibi dünyanın farklı coğrafyalarında çektiği 22 büyük portreden oluşan bir seçkiye yer veriyor. “Başka Bir Yerde”, İstanbul Modern’in yeni müze binasındaki ilk fotoğraf sergisi olarak sanat severlerle bir araya geliyor.

Ağustos Ayı Etkinlik Takvimi
Istanbul Etkinlik