Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Nike, Tiffany Mavisine Büründü

1 Şubat 2023
Nike, Tiffany Mavisine Büründü

Tiffany & Co. mavisinin yeni durağı Nike Air Force.

Louis Vuitton, Off-White, Jacquemus ya da Saint-Laurent, Nike’nin işbirliği yaptığı lüks markalardan yalnızca birkaçı. Bugüne dek moda dünyasının yıldızlarıyla sahaya çıkan Nike, şimdiyse Tiffany & Co. ile bir araya geliyor. Bu işbirliğinden doğan sneakerları anlatmak içinse birkaç kelime dahi yeterli, tıpkı Nike’nin birkaç gün önce Instagram postunda dediği gibi: “A legandary pair” (efsanevi bir çift).

Bu efsanevi çiftin haberi ilk önce Nike ve Tiffany & Co. sosyal medya hesaplarından, üzerinde Nike logolu Tiffany & Co. mavisi bir ayakkabı kutusu ile duyuruldu. Bu mavi kutu Nike kadar ikonik, mücevher markası Tiffany & Co. kadar da lüks görünüyordu. Çok geçmeden kapağı açılan kutudan, Tiffany & Co. mavisinde tasarlanan logosuyla ikonik bir Nike ortaya çıktı.

Nike, Tiffany Mavisine Büründü
Nike

Bu sene 40. yıldönümünü kutlayan Air Force One’ın formunda siyah süetten üretilmiş Nike x Tiffany & Co. Air Force 1 1837 ayakkabılarının hem iç hem de dış kısmında, Tiffany & Co. mavisinde tasarlanan Nike logoları bulunuyor. Nike’nin klasik bağcık klipsleri ise T, C ve O kaplamalı harflerle tasarlanmış. Ayakkabıların arka kısmındaki metalik dokunuşlara 925 numarası işlenmiş (Tiffany & Co., kurulduğu 1837’li yıllarda Amerikan gümüşü için standardı belirlemiş, 1.000 parçalı bir mücevherde en az 925 parçanın som gümüşten olması gerektiğini kararlamıştı).

Spor ayakkabılar, 7 Mart’tan itibaren Tiffany & Co.’nun New York’taki iki şubesinde ve Nike’nin SNKRS uygulamasıyla tüm dünyada satışa sunulacak. Mağazaları ya da internet sitesini ziyaret edecek meraklıları yalnız spor ayakkabıları değil, bir T&Co. düdüğü, diş fırçası (doğru okudunuz bir diş fırçası) ve ayakkabı çekeceği de olmak üzere ayrıca üçlü bir set de satın alabilirler. Gümüş kaplı bu set, tahmin edebileceğiniz gibi kullanmak için değil ve her birini ayrı ayrı satın almak da mümkün.

Tiffany & Co., 2021’nin sonlarına doğru Patek Philliple ile işbirliği yapmış ve markanın ikonik modeli, mavi kadranlı çelik Nautilus’u da Tiffany & Co. mavisine bürümüştü. Saat, Antoine Norbert de Patek ve Charles Tiffany’nin 1851’de yaptıkları işbirliğinin 170. yılı anısına üretilen 170 adetle limitli bir seri idi. Nautilus gibi saat dünyasının en gözde modellerinden biriyle yaptığı bu tasarımla Tiffany & Co., geçtiğimiz senelerin en çok konuşulan işbirliklerinden birine de imza atmıştı.