Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Sonbaharın En Yeni Wellness Otelleri

25 Eylül 2023
Sonbaharın En Yeni Wellness Otelleri

Yazın rehavetinden sıyrılıp kışın zorluklarına zihnen ve bedenen hazırlanmak isteyenler için güncel metotlarla hizmet veren beş yeni wellness otelleri adresi…

Revivo Wellness Resort, Chateau de Fiac, Fransa

Latince “Yeniden Yaşıyorum” anlamına gelen Revivo, Bali’deki otelinde yakaladığı başarıyı Fransa’daki yeni şubesiyle kutluyor. Toulouse’a 45 dakika mesafedeki tarihi bir Fransız şatosunda hizmete giren Chateau de Fiac, sadece 16 odası bulunan butik bir wellness merkezi. Maden suyu banyosu da diyebileceğimiz balneoterapi ve klasik hidroterapiden resim ve seramik kurslarına kadar hem zihinsel hem bedensel transformasyon vadeden Revivo, kışa girmeden yenilenmek isteyenler için eşsiz bir seçenek.

Sonbaharın En Yeni Wellness Otelleri
En Yeni Wellness Otelleri

The Well at Hacienda AltaGracia, Kosta Rika

Hem uzaklara kaçıp tatil yapmak hem de sağlık kontrolünden geçmek isteyenleri Talamanca Dağları’nın derinliklerindeki tropikal ormanlarda yer alan bir wellness sığınağı ile tanıştırmak istiyoruz. Sadece 50 süitten oluşan The Well at Hacienda AltaGracia, holistik yaklaşımları kadim terapilerle birleştiren yepyeni bir wellness oteli. Kosta Rika’nın eşsiz güzelliklerinden fazlasıyla yararlandığı doğal ortamında şifalı sularıyla nehirlerde yüzmenize, endemik ağaç ve bitkilerle kaplı ormanlarda yürüyüş yapmanıza olanak tanıyarak doğanın kalbinde gerçek bir yenilenme sunuyor.

Sonbaharın En Yeni Wellness Otelleri
En Yeni Wellness Otelleri

The cōmodo, Bad Gastein, Avusturya

Dünyaca ünlü Design Hotels grubuna ait cōmodo, Avusturya Alpleri’ndeki Bad Gastein’ın şifalı termal sularından fazlasıyla yararlanmayı amaçlayan bir dağ sığınağı olarak tasarlandı. Bad Gastein kasabasının wellness alanında asırlara dayanan tecrübesinin yansıtıldığı merkezde tamamen kişiye özel programlar sunulurken bitkisel bazlı beslenme ve magnezyum terapileri cōmodo’yu çoğu rakibinden ayıran uygulamalar arasında yer alıyor. Doğa dostu mimarisi ve dekorasyonuyla dikkat çeken 70 odalı cōmodo, bu kışa güçlü girmek isteyenlerin Avrupa’daki yeni adresi olmaya aday.

Sonbaharın En Yeni Wellness Otelleri
En Yeni Wellness Otelleri

WildFlower Farms, New York

Bir New York gezinizde birkaç günlüğüne şehirden kaçıp bambaşka bir dünyaya adım atmak isterseniz, iki saat uzaklıktaki Catskills Dağları’nda sıra dışı bir wellness çiftliği sizi bekliyor olacak. ABD’nin saygın otel markalarından Auberge Resorts Collection’a ait WildFlower Farms, tarihi bir mandıradan 65 odalı modern bir sağlık oteline dönüştürüldü. Böylece WildFlower Farms’daki konaklamanız sırasında size özel tasarlanacak tedavilerle beden sağlığınızı geliştirirken doğa aktivitelerine katılarak ve orman banyosu yaparak ruh sağlığınızı da güçlendirebilirsiniz.

Sonbaharın En Yeni Wellness Otelleri
En Yeni Wellness Otelleri

Future Found Sanctuary, Cape Town

Güney Afrika’nın renkli başkentlerinden Cape Town, yeni bir doğa sığınağına ev sahipliği yapıyor. Endemik bitki örtüsüyle eşine az rastlanır bir zenginlik sergileyen Masa Dağı’nın eteklerinde hizmete giren Future Found Sanctuary, kişiye özel terapiler, egzersizler ve meditasyon seanslarıyla özünüze dönerek doğuştan sahip olduğunuz doğal gücü yeniden kazanmanıza olanak sağlıyor. Doğanın tam kalbinde yer alan 9 süit ve iki villadan oluşan Future Found Sanctuary, aradığınız iç huzuru elde ederek kışa girebileceğiniz ayrıcalıklı bir wellness oteli.

Sonbaharın En Yeni Wellness Otelleri
En Yeni Wellness Otelleri