Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Saatolog Picks – Yılbaşı Stilleri 

20 Aralık 2023
Saatolog Picks – Yılbaşı Stilleri 

Yılbaşı gecesine sayılı gün kala, hediyelerimizi tamamladık, yılbaşı gecesini nasıl geçireceğimize dair planlarımızı netleştirdik, sevdiklerimizi mutlu etme kısmını geride bırakıp şimdi biraz kendimize odaklanma zamanına geldik. Yılbaşı gecesini evde, dışarıda ya da kaçamak bir tatilde geçirecek olanlar için, kafa kurcalayan tek bir soru işareti kaldı: Ne giyeceğim? Saatolog editörleri olarak kafa kafaya verdik, ideal bir yılbaşı etkinliğinde ne giyilir, masaya yatırdık. 5 farklı okazyona, 5 farklı stil geliştirdik…

Sweater Weather 

Yılbaşı kazaklarının modası hiçbir zaman geçmeyecek… Kimileri bu yılbaşı temalı tasarımları “Çirkin kazaklar” olarak nitelese de, her şeyin içerisinde bir iyilik bulma güdümüz, bizi bu kazakları listeye eklemeye itiyor. Ren geyikleri, kar taneleri, Noel desenleri, kırmızı ve yeşilin coşkuyla bağırdığı kazaklar, yılbaşı gecesini evde, arkadaş grubuyla geçirecekler için ideal parçalar olabilirler. 

Dinner Time 

Yılbaşı gecesini büyük bir yemek masası etrafında, güzel sohbet, iyi yemek ve içki ile karşılayacaklar için önerimizi kırmızıdan yana yapıyoruz. Yılbaşı gecesinin ruhunu yansıtan geleneksel ve hatta evrensel rengi, bu sefer sürpriz bir şekilde, aksesuarlara taşıyoruz. Sezonun en büyük trendlerinden biri haline gelen kırmızı çoraplar, yılbaşı gecesine hızlı bir şekilde adapte oluyorlar. 

Plaid, Please 

Yılbaşının çam ağaçlı kazakları gibi, sezonun en hatırı sayılır desenlerinden bir diğeri, ekoseler ve Kilt desenleri. Eğer yılbaşı ruhunu biraz trendy, biraz da klasik bir yerden yakalamak isterseniz, seçeceğiniz bir parçada ya da işi biraz daha ileriye taşıyıp tüm kıyafetinizde ekoselere yer verebilirsiniz. Pratik, yılbaşı gecesine yakışan, eğlenceli bir kombin, yeni yılın ilk güzel haberi olabilir mi? 

Ski Elegance 

Yılbaşı kaçamağını karlarla kaplı bir rotaya doğru çevirenler için, kayak tatillerinin vazgeçilmez eşlikçisi “cozy” parçaları öneriyoruz. Soğuk havaya sıcak bir alternatif geliştirip, Teddy dokuları, stil sahibi veya sloganlı sweatshirt’leri, kaşmir alt üst takımları yılbaşı gecesi için tercih edebilirsiniz. Son birkaç yıldır trendler listesinden eksilmeyen kaşmir, yün alt üst takımlar, kayak tatilinize ve yeni yılınıza stil katacaklar. 

Sparkle Sparkle! 

Yılbaşı gecesinin kendisi hali hazırda ışıltılı. Bu duruştan ilhamla, siz de kıyafetinize ışıltı katıp, yılbaşı gecesinden rol çalabilirsiniz. Önerimiz, ışıltıyı yüksek dozda tutup, seçeceğiniz parçaları minimalizmden yana bırakmakta… Sezonun yüksek trendlerinden oversize gömlek, pantolon takımlar bir yandan trendy, minimal tavrınızı beslerken, bu tasarımlara renk katan ışıltı, sizi bir adım öne çıkartacak.