Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Saatolog Picks: Milano’nun Favori Görünümleri

26 Eylül 2023
Saatolog Picks: Milano’nun Favori Görünümleri

Eylül ayı, sadece mevsimsel bir döngüye değil, modanın döngüsüne de işaret ediyor. Moda ayı olarak nitelenen Eylül’e girişimizle birlikte, dünyanın en ironik moda başkentlerindeki defileleri dört gözle takip ediyoruz. Kadın gardıroplarında 2024’ün ilk izlerini görmeye başlarken, lüks moda markalarının önümüzdeki yıl nasıl bir kreatif rota izleyeceğini de heyecanla keşfediyoruz. Milano Moda Haftası’nı geride bırakıp yönümüzü Paris’e çevirdiğimiz bu günlerde, son birkaç günü hatırlayıp, İtalya’dan tüm dünyaya yayılacak favori görünümlerimizi sıralıyoruz.

Bottega Veneta 

Matthieu Blazy’nin İtalyan işçiliğini ve şehirli duruşu bir araya getiren koleksiyonu, geçtiğimiz sezonlardaki minimalizmi, maksimalist ama cool bir aşamaya taşıyor. Koleksiyondaki her bir parça deyim yerindeyse birer sanat eseri niteliğinde. 

The Attico 

İtalyan duo Gilda Ambrosio ve Giorgia Tordini’nin düzenlediği ilk defile, Milano’nun sokaklarını Attico’nun glam havasına bürünüyor. İkilinin ışıltışı, seksi ve şehirli dünyası, yeni koleksiyonlarında kendini iyice hissettiriyor. Canlı renkler, sürpriz dekolteler ve markanın imzası tüyler, Milano sokaklarında. 

Prada 

Raf Simons ve Miuccia Prada, ortak tasarımcılar olduklarından beri Prada’nın her bir defilesi, daha büyük bir merak unsuruna dönüştü. İkilinin perspektifi bir araya geldiğinde ortaya çıkan siluetler, 2024 İlkbahar/Yaz sezonuna şimdiden damga vuruyor. Uçuşan silüetler, güçlü omuzlar ve kuşgözü detayı, koleksiyondaki hakim detaylar. 

Missoni

Alametifarikası zigzag desenlerini, markanın kimliğini ve DNA’sını bozmadan yeni nesil estetiğine uyarlayan Missoni, yeni sezonun trendlerini, transparan parçaları ve geometrik kesimleri, kendi perspektifinden süzüyor. 

Jil Sander 

Lucie Meier ve Luke Meier’in vizyonunda yoluna devam eden Jil Sander’ın lüks minimalist tavrı, sezonun sakin lüks kavramına o kadar yakışıyor ki, markanın yeni koleksiyonunda sergilediği her parça, önümüzdeki sezon için yatırım aracı haline geliyor. İşçilik ve kumaşla zenginleşen görünümler için radarınıza alın. 

Dolce & Gabbana

Konu İtalyan moda evleri olduğunda, gündemden hiçbir zaman düşmeyen Dolce & Gabbana karşımıza çıkıyor. Markanın feminen, seksi ve güçlü tavrı, 2024 sezonunda daha da seksi. Sezon trendlerinden biri olan gecelik elbiseler, markanın koleksiyonunda demirbaşlar.