Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Pembe Hayaller

13 Şubat 2021
Pembe Hayaller

Bu yıl Sevgililer Günü’nde uzaklara seyahat edemeseniz de, dünyaca ünlü bu pembe renkli oteller bir sonraki romantik tatilinize ilham kaynağı olabilir.

especiallyafrica.com

Belmond Mount Nelson, Cape Town

Pembe Hayaller
Belmond Mount Nelson Hotel, Orange Street, Cape Town, Güney Afrika

Kuşkusuz dünyanın en ünlü pembe otellerinden biri Belmond Mount Nelson. Cape Town’ın bu ödüllü oteli aynı zamanda tarihi bir abide. 122 yıllık geçmişinde Masa Dağı manzaralı odalarında sayısız politikacı ve sanatçı konakladı. Kolonyal tarzdaki mimarisi, klasik dekorasyonu, muhteşem havuzu ve gurme restoranlarıyla övgü toplayan otel, dünyaya nam salan Beş Çayı servisiyle de pek çok rakibini geride bırakıyor.

The Colony Hotel, Palm Beach

Pembe Hayaller
Pembe Hayaller

Florida’nın en renkli şehrine şeker pembesi görünümüyle sıcaklık katan The Colony Hotel, 1947 yılında kapılarını açan çok şık bir butik otel. Her suiti farklı dekore edilen otelin genelinde pembe ve yeşil rengin hakimiyeti var. Windsor Dükü ve Düşesi’ni dört ay boyunca ağırladıktan sonra geniş kitlelere adını duyuran The Colony Hotel, özel kutlamalar için Amerikan Başkanları tarafından da tercih ediliyor.

Royal Mansour, Marakeş

Pembe Hayaller
Pembe Hayaller

Marakeş’in gizemli sokaklarında romantizm arayanlara hitap edecek ne çok şey var… Dünya meselelerinden biraz olsun uzaklaşıp rüyalara dalabileceğiniz şehrin en güzel otellerinden biri, Royal MansourFas Kralı VI. Muhammed tarafından yaptırılan pembe renkli otelin Fas mimarisine sadık kalınarak tasarlanan riyad’larında 14 Şubat’ı karşılamak, şüphesiz en değerli anılarınız arasında yerini alacaktır.

Hacienda de San Antonio, Meksika

Pembe Hayaller
Pembe Hayaller

1890’larda Alman imparatorluğuna ihraç edilmek üzere kahve üretimi yapan bir çiftlik olarak inşa edilen tarihi Hacienda de San Antonio, yeşilin bin bir tonunu bulabileceğiniz dağlık bir alanda pembe bir rüya gibi yükseliyor. Yolu Meksika’ya düşenlere tavsiye edebileceğimiz bu muhteşem çiftlik evi, sadece 25 süitten oluşuyor. Otelin dekorasyonunda, tıpkı binanın pembe renkli cephesi gibi, pastel renkler öne çıkıyor.

Cobblers Cove, Barbados

Pembe Hayaller
Pembe Hayaller

Kolonyal İngiliz mimarisinden izler taşıyan pembe renkli Cobblers Cove, bize göre Barbados’un en özel otellerinden biri. Adanın muhteşem kumsallarından birinde yer alan otelin 4o süiti, geniş verandalarından eşsiz Barbados manzaraları sunuyor. Otelde tüm gün okyanusun tadını çıkarabilir ya da size özel tasarlanacak Barbados turlarıyla bu güzel adayı keşfe çıkabilirsiniz.

The Rajmahal Palace, Jaipur

Pembe Hayaller
Pembe Hayaller

Hindistan’ın “pembe şehri” Jaipur’da pembe renkli bir sarayda uyumak ister miydiniz? The Rajmahal Palace, 13 süitten oluşan pespembe bir masal mabedini andırıyor. Devasa bahçeleri, cumbalı pencereleri, aynalı kapıları, el boyaması duvar kâğıtları ve Art Deco havuzuyla dikkat çeken bu sıra dışı butik otel, Hindistan’da romantik bir konaklama deneyimi arayanlar için rengârenk bir sığınak…

Amanjena, Marakeş

Pembe Hayaller
Pembe Hayaller

Bu kez palmiye ve zeytin ağaçlarıyla çevrili bir Fas sarayına götürüyoruz sizi… Kızıl Şehir Marakeş’in biraz dışında bir kale gibi yükselen Amanjena, şehrin doğal renkleriyle uyumlu toprak pembesi tonlarındaki mimarisiyle masallardan fırlamış gibi görünüyor. Otelin devasa süitlerinin yanı sıra 33 metrelik ısıtmalı havuzu, pembeyle kontrast yaratan yeşil renk seramikleriyle bu huzur mabedine biraz daha renk katıyor. 

Pembe Hayaller
Pembe Hayaller