Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Dünyanın En Güzel Otel Kütüphaneleri

24 Nisan 2024
Dünyanın En Güzel Otel Kütüphaneleri
İş yoğunluğundan kitap okumaya fırsat bulamayanlar tatilde otel kütüphanelerindeki koltuklara gömülmeyi isteyebilir.
Soho Hotel London
Otel Kütüphaneleri
Otel Kütüphaneleri – Soho Hotel London

Oxford Caddesi’den yürüyerek beş dakika mesafede yer alan Soho Hotel London, renkli çiçekli dokumaları ve ahşap döşemeleriyle İngiliz dekorasyon tarzını yansıtan butik bir otel. Kütüphanesi ise sadece otel misafirlerini değil, şehrin kalabalığından kuytu köşelere sığınmak ve içkisi eşliğinde kitap okumanın tadına varmak isteyenleri de ağırlıyor. Londra’da kitap kokuları eşliğinde beş çayı için eşsiz bir mekan.

Fairmont San Francisco
Dünyanın En Güzel Otel Kütüphaneleri
Otel Kütüphaneleri – Fairmont San Francisco

Turizm dünyasının ayrıcalıklı otel markalarından Fairmont’un San Francisco oteli sıradışı bir kütüphaneye sahip. İki katlı kütüphanenin kubbe şeklinde tasarlanan tavanı altın yapraklarıyla dekore edilmiş. Dünyaca ünlü pek çok edebiyat eserinin ilk edisyonlarıyla dolu rafları incelemekten ve yaldızlı tavanı izlemekten vakit bulabilirseniz belki biraz okuma da yapabilirsiniz.

Il Salviatino, Floransa
Dünyanın En Güzel Otel Kütüphaneleri
Otel Kütüphaneleri – Il Salviatino

İtalya’nın her köşesi tarihle dolu zarif şehirlerinden Floransa’da 15’inci yüzyılda kalma bir villada hizmet veren Il Salviatino, kitap tutkunları için eşsiz eserlerle dolu bir de kütüphaneye sahip. Bir zamanlar yazarların ve şairlerin buluşma yeri olan ve aristokratik geçmişiyle öne çıkan villanın kütüphanesinde 4 binden fazla kitap yer alıyor.

NoMAD Hotel New York
Dünyanın En Güzel Otel Kütüphaneleri
Otel Kütüphaneleri – NoMAD Hotel New York

New York’un en ünlü butik otellerinden NoMad, açıldığı günden bu yana şehrin cazibe merkezlerinden biri oldu. Şüphesiz Beaux Arts örneği tarihi binası, şık dekorasyonu, barı ve restoranları kadar muhteşem kütüphanesinin de bu başarıda payı büyük. Antika deri koltuklarla döşeli bu sessiz ve sıradışı otel kütüphanesinde günün her saati özel menüden seçeceğiniz içecekler ve yiyecekler eşliğinde kitap okumanın keyfine varabilirsiniz. Saat 16.00’dan sonra sadece otel müşterilerinin kabul edildiğini belirtelim.

The B2 Boutique Hotel + Spa, Zürih
Dünyanın En Güzel Otel Kütüphaneleri
Otel Kütüphaneleri – B2 Boutique Hotel + Spa

Tarihin bugüne entegre edilmesiyle baştan yaratılan Zürh’teki B2 Boutique Hotel + Spa, çağdaş kütüphanesiyle özellikle genç misafirlerin ilgisini çekiyor. Aynı zamanda geniş bir çalışma bölümüne açılan kütüphanede kahvaltı, öğle ve akşam yemeği servisi de yapılabiliyor. İsviçre’deki bu spa otelinde sağlık ve huzur bulmaya gelenler 33 binden fazla kitap arasında zamanın nasıl geçtiğini dahi anlamıyor.

Hotel Emma, Austin
Dünyanın En Güzel Otel Kütüphaneleri
Otel Kütüphaneleri – Hotel Emma Austin

Amerika’nın Teksas eyaleti son dönemin yükselen turizm destinasyonlarından. Gün geçmiyor ki Austin’de yeni ve lüks bir otel açılmasın… Hotel Emma da bunlardan biri. 19’uncu yüzyıldan kalma bir bira fabrikasında hayat bulan 146 odalı otelin en ayrıcalıklı noktalarından biri de benzersiz kütüphanesi. Ahşabın sıcaklığı ve vintage tarzıyla öne çıkan kütüphanede özenle seçilmiş 3700 kitap meraklılarını bekliyor.

The Standard, London
Dünyanın En Güzel Otel Kütüphaneleri
Otel Kütüphaneleri – The Standard, London

Londra’nın son dönemde öne çıkan otellerinden The Standard, bir de özel çalışanın görev yaptığı Library Lounge adlı okuma alanı ve kütüphanesiyle adından söz ettiriyor. Birkaç raf kitapla dolu bir odadan ibaret sanmayın bu kütüphaneyi. Oldukça kapsamlı bir koleksiyon, edebiyat, bilim, tekonoloji, hobi gibi bölümlere ayrılarak yeni eserlerin eklenmesiyle genişliyor. Aynı zamanda podcast’ler dinleyebileceğiniz, videolar izleyebileceğiniz bir de Ses Stüdyosu’na sahip.

La Réserve Paris
Dünyanın En Güzel Otel Kütüphaneleri
Otel Kütüphaneleri – La Réserve Paris

Romatizmin başkentinin en özel ve en klasik otellerinden biri olan La Réserve Paris’nin tam kalbinde yer alan The Duc de Morny Library adlı kütüphanesi en az otelin kendisi kadar ayrıcalıklı bir mekan. Sabahları sadece otel misafirlerine açık olan kütüphane, öğle yemeğinden itibaren dışarıdan gelenleri de kabul ediyor. Duvarlar, otele imzasını atan efsane iç mimar Jacques Garcia tarafından kişisel olarak seçilen 3 binden fazla kitaptan oluşan bir koleksiyonla kaplı. Kitap kurtları, bazı nadir ilk baskıları bir bakışta tanıyacaklardır.