Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Viski Kültürü: Dünyanın En Güzel Viski Otelleri

5 Şubat 2024
Viski Kültürü: Dünyanın En Güzel Viski Otelleri

Belki en iyi tadım aktivitesinde dahi bulamayacağınız viski çeşitleri için bu viski otelleri seyahat planınızda mutlaka yer almalı.

Gleneagles, Perthshire, İskoçya

İskoçya’nın büyülü otellerinden Gleneagles, görkemli tarihçesi ve golf konusundaki uzmanlığının yanı sıra, viskiye verdiği önemle de tanınıyor. Whiskey Suite adında çok özel bir odası bulunan Gleneagles, kendi viskisini de yaratarak misafirlerine dört dörtlük bir deneyim sunuyor. Ayrıca İskoçya Viski Yolu’nda keşfe çıkacağınız imalathanelerdeki yoğun program sonrası muhteşem bir şato-otelde soluklanmanıza olanak tanıyor. Michelin yıldızlı restoranı ve ödüllü spa’sı mutlaka denenmeli.

Viski Otelleri
Viski Otelleri

The Fife Arms Hotel, Highlands, İskoçya

Odaları ve ortak kullanım alanlarında sergilediği eşsiz sanat koleksiyonuyla her zaman adından bahsettiren ünlü The Fife Arms Hotel, İskoç viskilerini keşfe çıkacağınız bir tadım yolculuğunda soluklanabileceğiniz en özel duraklardan. İskoçya’nın dünyaca ünlü viskilerinin üretildiği Highlands bölgesindeki otel, geleneksel İskoç kültürünü günümüzde de yaşatan başarılı işletmeler arasında yer alıyor. İngiliz kraliyet üyelerinin de sıklıkla tercih ettiği The Fife Arms, bar ve restoranında sunduğu sıra dışı viski tadım menüleriyle de beğeni topluyor. 

Viski Otelleri
Viski Otelleri

Ballyfin, İrlanda

İrlanda’nın tam kalbinde, Slieve Bloom dağlarının eteklerinde harika bir country oteli olan Ballyfin, tarih ve romantizmin kusursuz biçimde birleştiği bir adres. Sadece 22 odadan ibaret bu İrlanda şatosu, uzun yıllar Wellington Dükü ve ailesinin evi olarak kullanıldı. Bugün Ballyfin’de okçuluk ve binicilik gibi pek çok kraliyet sporunu deneyebilirsiniz. Ve tabii ki viski… Özel viski tadımlarının düzenlendiği otelde konaklarken İrlanda viskilerinin derinlikli dünyasını tüm yönleriyle keşfetme şansına sahipsiniz.

Viski Otelleri
Viski Otelleri

Meldrum House, Aberdeenshire, İskoçya

13’üncü yüzyıldan kalma muhteşem bir şatoda İskoç viskileri tatmak, sıra dışı bir deneyim olsa gerek… Meldrum House’un 800. yaşını geride bırakan Cave Bar’ında 120 farklı çeşit viski keşfedilmeyi bekliyor. İskoçya’nın dünyaca ünlü 100 golf sahasından biri de Meldrum House’un uçsuz bucaksız arazisi içerisinde yer alıyor. Ayrıca komşu Huntly kasabasındaki Glendronach, Oldmeldrum kasabasındaki Glen Garioch ve Portsoy’daki Glenglassaugh gibi damıtım evlerinde katılacağınız tadımlar, viski kültürünüze pek çok artı katacaktır.

Viski Kültürü: Dünyanın En Güzel Viski Otelleri
Viski Otelleri

The Ritz-Carlton, Kyoto, Japonya

Japon viskileri, son 20 yılda yaptıkları atılımlarla, dünya viski haritasında kendilerine yer bulmaya hak kazandı. Osaka ve Kyoto arasında yer alan özel damıtım evlerinde, eşsiz kaynak sularının da yardımıyla elde edilen ürünler, bugün dünyanın en pahalı viskileri arasında. Japon viski kültürünü daha yakından tanımak üzere çıkacağınız bir yolculukta sizi bu konuda en iyi destekleyecek otel, sayısız ödülün de sahibi The Ritz-Carlton, Kyoto. Romantik Kamo Nehri kıyısındaki otelin barında en iyi Japon viskilerini deneyebilirsiniz.

Viski Kültürü: Dünyanın En Güzel Viski Otelleri
Viski Otelleri

Commodore Perry Estate, Austin, Teksas, ABD

Amerikan bourbon’ları viski severlerin mutlaka süzgecinden geçmiştir. Ülkede yoğun olarak Teksas ve Kentucky’de üretilen bu viskiler, engin bir kültürün üyeleri. Austin, Teksas’ta ziyaret edeceğiniz damıtım evlerinde, onları İskoç viskilerinden farklı kılan özellikleri keşfedebilirsiniz. Austin Viski Turu sırasında kalabileceğiniz en güzel ve en yeni otellerden biri de Commodore Perry Estate. Amerika’nın ödüllü Auberge Resorts otel grubu tarafından renove edilen malikânede viski koleksiyonu kadar sanat da öne çıkıyor.

Viski Kültürü: Dünyanın En Güzel Viski Otelleri
Viski Otelleri