Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Minik Bir UFO, Bir Topaç Yahut Bir Hoparlör: Louis Vuitton Horizon Light Up

18 Ağustos 2021
Minik Bir UFO, Bir Topaç Yahut Bir Hoparlör: Louis Vuitton Horizon Light Up

Louis Vuitton’un geçtiğimiz günlerde tanıttığı Horizon Light Up hoparlörü, bir oda dolusu ezgiyi sıra dışı siyah metalik bir tasarımla evinize taşıyor.

Louis Vuitton’un yeni hoparlörü Horizon Light Up’ı gördüğünüz vakit aklınıza neler geldi? Örneğin ben, ilk bakışta ışıkları yanıp sönen bir UFO’ya benzettim, biraz daha baktıkça da bir yanıyla çocukluğumuzun nostaljik topaçlarını andırdığına karar verdim.

Horizon Light Up’ın tasarımında markanın geleneksel çizgileri, ileri teknolojiyle bir araya getirilmiş. Bu alışılmadık hoparlör tasarımı ilhamını Louis Vuitton Kadın Koleksiyonları Sanat Direktörü Nicolas Ghesquière imzası taşıyan Toupie (topaç) çantasından alıyor. Metal cihaz, markanın ikonik monogram çiçeğini taşıyan deriyle çevrelenmiş. Hoparlörün ortasındaki metal halkaya işlenmiş yedi renk grubunda parlayan L-O-U-I-S-V-U-I-T-T-O-N harflerinin renkli dijital ritmi cihaza tabiri caizse minik bir UFO havası veriyor.

Minik Bir Ufo, Bir Topaç Yahut Bir Hoparlör: Louis Vuitton Horizon Light Up
Minik Bir Ufo

Hoparlörün Louis Vuitton Connect uygulaması aracılığıyla canlı renk kombinasyonlarını ve ses ayarlarını cihazınıza bağlayarak kontrol edebiliyorsunuz. Horizon Light Up’ın tam dolu bataryası 15 saatlik enerjiye sahip. Cihazın ağırlığı yaklaşık 1 kilogram iken uzunluğu da 18 cm.

Cihazın bu alışılmadık şekli aynı zamanda türlü akustik faydaları da beraberinde getiriyor; 360 dereceden yansıyan ses bütün bir alanı dolduruyor.

Hoparlörün üst kısmına takılan deri askı taşımayı kolaylaştırdığı kadar cihaza şık bir görünüm de ekliyor. Bir UFO’yu andıran sıra dışı metalik siyah tasarımıyla bir oda dolusu ezginin hazzını yaşatacak Horizon Light Up’ı markanın çevrimiçi mağazasından almanız mümkün.

Minik Bir Ufo, Bir Topaç Yahut Bir Hoparlör: Louis Vuitton Horizon Light Up
Minik Bir Ufo