Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Madonna’nın Eski Evini Dünyanın En Zengin Köpeği mi Satıyor?

23 Kasım 2021
Madonna’nın Eski Evini Dünyanın En Zengin Köpeği mi Satıyor?

Bir zamanlar Madonna’nın sahibi olduğu ultra lüks Miami evinin dünyanın en zengin köpeği tarafından satışa çıkarıldığı iddia ediliyor.

Son günlerde pek çok haber sitesinde yer alan bir habere göre, bir vakitler Madonna’nın da konutu olan bir Miami evi, zengin bir Alman köpeği (yanlış okumadınız, zengin bir Alman köpeği) tarafından yaklaşık 32 milyon dolara satışa çıkarıldı. Tahmin ettiğiniz üzere haberde müphem olan nokta konutun satış fiyatı değil, bir köpek tarafından satışa çıkarılması.

Bahsi geçen zengin köpeğin ismi Gunther VI, söylentiye göre sahibi Alman kontes Karlotta Liebenstein 1992 senesinde vefat ettiğinde milyonlarca dolarlık bir servetin mirasçısı oluyor. Yine bir başka iddiaya göre Gunther VI, yaklaşık 20 sene önce Madonna’nın sattığı söz konusu evi 7.5 milyon dolara satın alıyor ve bugün hatırı sayılır bir kârla 31.7 milyon dolara satışa çıkarıyor. Hatta Madonna, evinin patili sevimli bir dostumuz tarafından yaklaşık üç katı karla satılmış olmasına içerlemiş olmalı ki sosyal medya hesabından paylaştığı nükteli bir fotoğrafla şaşkınlığını dile getirdi.

Madonna’nın Eski Evini Dünyanın En Zengin Köpeği Mi Satıyor?
The Assouline Team at Compass

Gelelim asıl meselemize: Bir köpek mülk sahibi olabilir mi? Ötesi bir mülkü satabilir mi? Newsweek’ten Forbes’a kadar pek çok gazete konuyla ilgili “milyoner köpek” şeklinde haberler girdi. Fakat New York Post’a göre iddiaların tümü asılsız; yani Gunther IV ne bir vakitler evi satın aldı ne de bugün satışa çıkarıyor. Amerikalı hukukçulara göre ülke yasalarınca bir evcil hayvana mülk ya da miras bırakmak kesinlikle mümkün değil. Ne var ki hayvanların bakımı için para saklanabiliyor, yani köpeklerin bakımı için bu sorumluluğu üstlenen kuruluşlar var.

Madonna’nın Eski Evini Dünyanın En Zengin Köpeği Mi Satıyor?
The Assouline Team at Compass

Peki, tüm bu iddialar nereden geliyor? Aslına bakılırsa Gunther’ın hikâyesi İtalya’daki Gunther Group’un altındaki mülkü işleten bir grup İtalyan iş insanı tarafından ortaya atılan parlak bir numaraya dayanıyor. Forbes’un haberine göre bahsi geçen grup Bahamalar, Toskana, Milano ve Floransa gibi şehirlerin de dahil olduğu dünya genelindeki şehirlerde gayrimenkule yatırım yapıyor ve mülk sahibi oluyor. Miami’deki söz konusu evin sahibi de grubun bünyesinde The Gunther Corporation. Yani, Gunther VI bu gayrimenkul şirketinin yalnızca sevimli maskotu, dünyanın en zengin köpeği değil. Bu da demek oluyor ki yaklaşık 20 sene önce Madonna’nın evini satın alan da bu sevimli köpek değil, The Gunther Group idi.

Hikâyenin aslını öğrendiğimize göre evin kapılarını açabiliriz.  Brickell Bulvarı’nda yer alan bu ultra lüks rezidans yaklaşık 51.000 metrekarelik bir araziye inşa edilmiş. 1928’de inşa edilen ev, o tarihten bu yana sürekli modernize edilerek yenilenmiş. Akdeniz tarzı bir mimariyle dokuz yatak odası ve 8 banyodan oluşuyor; iç alanın toplamı 8.400 metrekare. O civarda iskelesi olan tek ev, ki zaten yakınlarında yalnızca 6 ev bulunuyor. Evin mermerlerinden bahçedeki havuz ve ağaçlara kadar bütünüyle Akdeniz mimarisinin esintilerini görmek mümkün.

Madonna’nın Eski Evini Dünyanın En Zengin Köpeği Mi Satıyor?
The Assouline Team at Compass

Bu görkemli Miami evi her ne kadar Gunther’a ait olmasa da böyle bir iddiayla gündeme gelen ilk evcil hayvan Gunther değil. Moda tasarımcısı Karl Lagerfeld 2019’da vefat ettiğinde kedisine 195 milyon dolarlık bir servet bıraktığı dedikoduları duyulmuştu. 2007’de hayatını kaybeden Amerikalı gayrimenkul zengini Leona Helmsley ise mirasının büyük bir bölümünü (yaklaşık 12 milyon dolar) akrabalarına değil, küçük köpeği Trouble’a bırakmıştı. Öyle ki, Trouble da 2011’de yaşamını yitirdiği vakit “Dünyanın en zengin köpeği lüks içinde öldü” gibi haber başlıklarıyla gündeme gelmişti.