Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Gelin ve Damatlar İçin Sezonun En İyi 10 Saati

12 Haziran 2023
Gelin ve Damatlar İçin Sezonun En İyi 10 Saati
Gelinlik, çiçekler, düğün mekânı ve daha pek çok şey hazır. Peki, bu unutulmaz günün her bir anını hangi kadrandan takip edeceğinize karar verdiniz mi? Gelin ve damatlar için sezonun en iyi 10 saatini bir araya getirdik.

Saatleri yalnız zamanı ölçtükleri ya da bir aksesuar oldukları için sevmeyiz, onlara bileğimize ilk taktığımız andan itibaren bir bağ kurduğumuz, iyi ya da kötü günümüzde yanımızda oldukları için değer veririz. Çocuğunun üniversite sınavından çıkmasını bekleyen bir baba, gün boyu uzun iş toplantılarına girmiş bir beyaz yakalı ya da sevgilisini ilk defa beyaz gelinlik içinde görmeyi bekleyen bir damat saatini sürekli kontrol eder.

Zaman, bazen çok hızlı bazen çok yavaş akar. Zamanın bu bir türlü çözemediğimiz akışkan halinde ise bileğimizdeki saatler eşlik eder bize. Ve zamanın her bir günden daha farklı aktığı düğün günleri için de saatler bir aksesuardan daha fazlasıdır. Tam da bu yüzden, iki sevgilinin akıp giden zamana birlikte eşlik etmeye söz verecekleri düğün günleri için en uygun saatleri Saatolog editörleri olarak bir araya getirdik.

En İyi Gelin Saatleri

Cartier Baignoire

Şık bir kadın saati denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri Cartier. Tank koleksiyonundan seçeceğiniz pek çok model, gelinliğinizin tamamlayıcı aksesuarı olabilir. Ancak bizim favorimiz, Cartier’nin geçtiğimiz aylarda tanıttığı Baignoire modeli. Küçük kadran trendine uyan Baignoire, önceki versiyonlarına göre daha oval kadranı, sarı altın kasası ve bileziğiyle şık bir gelinliğin en asil tamamlayıcısı.

Gelin Ve Damatlar İçin Sezonun En İyi 10 Saati
Gelin ve Damatlar İçin Sezonun En İyi 10 Saati – Cartier Baignoire

Omega Consellation Co-Axial Master Chronometer

Her ana uygun bir Omega bulmak mümkün: Ay’a çıkarken, Olimpiyatlar’da yarışırken yahut evlenirken. Omega Consellation’ın şık ve klasik tasarımı, bu modelde bezelindeki ve kadranındaki pırlantalarla gelinliğinizin ışıltısına ışıltı katacak türden.

Gelin Ve Damatlar İçin Sezonun En İyi 10 Saati
Gelin ve Damatlar İçin Sezonun En İyi 10 Saati – Omega Conselattion Co-Axial Master Chronometer

Bulgari Serpenti Spiga

En özel gününde iddialı olmaktan çekinmeyen gelin adayları için Bulgari Serpenti Spiga, baştan çıkarıcılığıyla karşımıza çıkıyor. 18 karat beyaz altından tasarlan Serpenti Spiga’nın sarmal bileziği Roma esintilerini taşırken kadranında ve bileziğinde toplam 425 adet yuvarlak pırlanta bulunuyor. Serpenti Spiga, cüretkâr, şık ve hepsinden öte Bulgari.

Gelin Ve Damatlar İçin Sezonun En İyi 10 Saati
Gelin ve Damatlar İçin Sezonun En İyi 10 Saati – Bulgari Serpenti Spiga

Patek Philippe Nautilus “Ladies Automatic”

Pembe altın kasası, aynı renk tonunda tasarlanmış kadranı ve yine pembe altından bileziğiyle Nautilus, şıklığı sportiflikle harmanlayan gelinlerin tercih edeceği türden bir model. Aynı kadran ve bilezik özellikleriyle gelen bir diğer Nautilus Ref. 7118/1200R ise 56 parça pırlantayla kaplı bezeliyle lüks saatler seçkisine adını büyük harflerle işliyor.

Gelin Ve Damatlar İçin Sezonun En İyi 10 Saati
Gelin ve Damatlar İçin Sezonun En İyi 10 Saati – Patek Philippe Nautilus

Longines Dolce Vita

Tavrı her zaman zarafetten yana olan gelinler için ilk akla gelen saatlerden biri de Longines Dolce Vita. Markanın kült serilerinden biri olan Dolce Vita’dan kenarları pırlanta taşlarla kaplı Ref. L5.512.0.71.6, düğün gününüzün zarif eşlikçisi olabilir. Beş farklı kayış seneğiyle gelen modelin paslanmaz çelik bileziği kadar lacivert deri kayışı da gelinliğinizle bir araya gelebilecek kadar zarif.

Gelin Ve Damatlar İçin Sezonun En İyi 10 Saati
Gelin ve Damatlar İçin Sezonun En İyi 10 Saati – Longines Dolce Vita

En İyi Damat Saatleri

Vacheron Constantin Patrimony Retrograde Day-Date

Beyaz altından kasası, aynı renkteki kadranı ve siyah deri kayışıyla Vacheron Constantin Patrimony, bu özel günde takılabilecek en şık ve klasik saat modellerinden biri. 1950’lerden ilhamla yumuşak kıvrımlarla tasarlanan kadranın saat 6 yönünde ise haftanın günü gösteriliyor. Kişiselleştirilebilen kayış seçenekleriyle Vacheron Constantin Patrimony Retrograde Day-Date, unutulmaz bir düğün hediyesi olarak seçilebilir.

Gelin Ve Damatlar İçin Sezonun En İyi 10 Saati
Gelin ve Damatlar İçin Sezonun En İyi 10 Saati – Vacheron Constantin Patrimony Retrogade Day-Date

Audemars Piguet Royal Oak Selfwinding

Bir başka zamansız klasik olan Royal Oak modelleri, sekizgen çerçeveleri ve ikonik kadranlarıyla her damadın gözdesi olabilecek türden saatler. Koleksiyonun 50. yıldönümü için üretilen Ref. 15510BC.OO.1320BC.02, mavi renkteki “Grande Tapisserie” kadranıyla sade, şık ve bir klasik.

Gelin Ve Damatlar İçin Sezonun En İyi 10 Saati
Gelin ve Damatlar İçin Sezonun En İyi 10 Saati – Audemars Piquet Royal Oak Selfwinding

Cartier Santos de Cartier

İster kadın ister erkek için olsun, şıklık ve zarafet dendiği zaman seçkinin ilk sırasında bir Cartier saati ile karşılaşıyoruz. Santos de Cartier, farklı tarzlar ve renklerdeki damatlıklarla kombinlenebilecek bir joker model. Kırmızıdan yeşile, damatlığınızın rengine göre uyum sağlayacak farklı deri kayış seçeneklerinin olduğunu da eklemeli.

Gelin Ve Damatlar İçin Sezonun En İyi 10 Saati
Gelin ve Damatlar İçin Sezonun En İyi 10 Saati – Cartier Santos de Cartier

Jeager-LeCoultre Reverso Tribute Chronograph

Evlilik, yaşamınıza ikinci bir kişiyi ortak etmek demekse düğün günü için çift kadranlı bir saatten daha manidarı olmazdı diye düşünüyoruz. İki kadranında da saat ve dakika göstergesi olan Jeager-LeCoultre Reverso Tribute Chronograph’ın ilk yüzü siyah kadran ve pembe altın rengindeki saat imleçleri; ikinci yüzü ise sanki mekanizmanın üzerine yerleştirilmiş gibi görünen saat imleçleriyle tasarlanmış.

Gelin Ve Damatlar İçin Sezonun En İyi 10 Saati
Gelin ve Damatlar İçin Sezonun En İyi 10 Saati – Jaeger-LeCoultre Reverso Tribute Chronograph

Omega Speedmaster ’57 Co-Axial Master Chronometer Chronograph

Her anın bir Omega’sı vardır. İngiliz Kraliyet ailesinin de özel günlerindeki tercihlerinden biri olan Omega’nın ikonik Speedmaster serisinden bir parça, bu hızlı günde damada pekâlâ eşlik edebilir. Speedmaster ’57 Co-Axial Master Chronometer Chronograph, ikonik siyah kadranı, paslanmaz çelikten kasası ve bileziğiyle damatla birlikte zamanı tutmaya hazırlanıyor.

Gelin Ve Damatlar İçin Sezonun En İyi 10 Saati
Gelin ve Damatlar İçin Sezonun En İyi 10 Saati – Omega Speedmaster ’57 Co-Axial Master Chronometer Chronograph