Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Geleceğine Sahip Çıkan Jilet

30 Nisan 2021
Geleceğine Sahip Çıkan Jilet

Tıraş olmanın keyfine varmak isteyenleri veto eden ve hem su israfına hem de plastik kullanımı neticesinde üreteceğimiz bireysel ikincil tip karbon ayak izine karşı net bir duruş sergileyen Japonya menşeli Kai, dünyanın ilk kağıt jiletini piyasaya sürdü.

Geleceğine Sahip Çıkan Jilet
Geleceğine Sahip Çıkan Jilet

Hedefinin plastik kullanımını azaltmak olduğunu söyleyen marka yaptığı açıklamada “Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne uygun bir ürün yaratmayı odağımıza alarak Japon origami sanatıyla BM Kalkınma Hedefleri’ni harmanladığımız bir ilham ile bu jileti ürettik” diyor. Japon kültürünün belki de temel taşlarından birini oluşturan bir estetiğin, bugünün ihtiyaçlarına hizmet edecek bir güncelleme geçirmesi, kağıt jileti daha da ilgi çekici kılıyor.

Baş kısmı ve bıçakları dışındaki tüm kısımları suya dayanıklı bir kağıttan üretilen ve farklı renk seçenekleriyle piyasaya sürülen jiletin %98’ini kağıt, %2’sini ise boya oluşturuyor. Oldukça pratik bir kullanım sunan jilet, erkeklerin sabah rutinini daha sürdürülebilir kılacak.