Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Dünyanın En İlginç Konser Alanları

21 Temmuz 2023
Dünyanın En İlginç Konser Alanları

Dünden bugüne dünyanın en ilginç konser alanları listesini hazırladık.

Drumsheds, Londra’nın en büyük kültürel alanı olmaya hazırlanırken biz de dünyadaki diğer ilginç örneklere bir göz atmak istedik. Amfitiyatrolar, kömür madenleri, gazometreler derken endüstriyel ya da tarihi birçok mekan konser alanları olarak dönüştürülmeye devam ediyor.

Pula Arena – Hırvatistan

Hırvatistan’daki Pula Arena aslında antik bir Roma amfitiyatrosu. M.S. 27 yılında inşa edildi ama bugün konser, opera, film festivalleri gibi birçok etkinlik için kullanılıyor. Hâlâ aktif olarak kullanılabilen en büyük altı Roma arenasından biri olan Pula, 7 bin kişilik kapasiteye sahip.

Konser Alanları
Konser Alanları

Red Rocks Amfitiyatrosu – ABD

Doğal kaya formasyonlarından oluşan Red Rocks Amfitiyatrosu, adından anlaşılacağı üzere kızıl kayaları, inanılmaz atmosferi ve muhteşem akustiğiyle ünlü. Deniz seviyesinden 1965 metre yükseklikteki alan, jeolojik bir fenomen olmasının yanı sıra The Beatles, Jimi Hendrix, Johnny Cash gibi efsaneleri ağırlamasıyla da ünlü.

Gasometer, Konser Alanı
Konser Alanları

Gasometer – Avusturya

1896 yılında yapılmış olan gazometreler, her ne kadar 1978’e kadar şehrin gaz ihtiyacını karşılamakla sorumlu olsalar da Avusturya’nın doğalgaza geçmesiyle başka bir anlama sahip oldu. Bugün Viyana’nın sembolik binaları arasında yer alan gazometreler şehrin en dinamik konser alanlarından.

Almanya Konser Alanları
Konser Alanları

Ferropolis – Almanya

Eski bir kömür madeninden dönüştürülmüş Ferropolis, devasa endüstriyel makineleriyle hem demir kent olarak adlandırılan bir açık hava müzesi hem de benzersiz bir festival alanı. Her yıl birçok müzik festivalinin gerçekleştiği alan, özellikle hip-hop, tekno ve metal gibi adrenalini yüksek müzik dinleyicisinin radarında.

Dünyanın En İlginç Konser Alanları
Konser Alanları