Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Düğün Gününde İşinizi Kolaylaştıracak 10 İpucu

20 Haziran 2023
Düğün Gününde İşinizi Kolaylaştıracak 10 İpucu

Düğün gününüzü sorunsuz bir şekilde geçirmeniz ve unutulmaz anlar yaşamanız için işinizi kolaylaştıracak 10 ipucunu bir araya getirdik.

Düğün gününüz hayatınızın en özel ve büyülü günlerinden biri ve tabii ki her şeyin kusursuz olmasını istersiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken, ilk başta akla gelmeyebilecek ufak detaylar var ve bu detaylar gününüzün rahat, keyifli ve pozitif geçmesi için oldukça önemli. Hazırlıklarınızı eksiksiz bir şekilde tamamlamanız, düğün gününüzü sorunsuz bir şekilde geçirmeniz ve unutulmaz anlar yaşamanız için işinizi kolaylaştıracak 10 ipucunu bir araya getirdik.

  • İyi Bir Kahvaltı Yapın

Düğün gününüz heyecanlı ve biraz koşturmacalı geçecek. Bu yüzden güne erken ve iyi başlamanız önemli. Sabah, sizi tazeleyecek bir içecek ve harika bir kahvaltıyla enerji depolarınızı doldurun. Ancak midenizi rahatsız edecek ya da şişkinlik yapacak şeyler yememeye de önem gösterin.

  • Sıvı Alımına Dikkat Edin

Bu ipucu sadece düğün gününüz için değil, her gün için önemli. Tüm gün boyunca sıvı alımınıza dikkat edin, bol su için. Bu sayede gün içinde hem dinç kalabilir hem de cildinizin tazelikle parlamasına yardımcı olabilirsiniz. Bol su içmenin hangover üzerindeki olumlu etkisini de hatırlatalım.

  • Gelin ve Damat Çantası Hazırlayın

Makyaj ve saç artistiniz gelecek, evet. Ancak düğün mekânına götürmek üzere önden bir gelin ve damat çantası hazırlayın ki ortaya çıkabilecek ufak aksiliklere karşı donanımlı olun. Bu çantanın içinde temel hijyen malzemeleri, kişisel bakım ürünleri, vazgeçemediğiniz makyaj malzemeleri, küçük bir dikiş kiti, yedek iç çamaşırı, ufak bir ayna, çengelli iğne, yara bandı gibi son anda ihtiyacınız olabilecek parçaları bulundurun.

Düğün Gününde İşinizi Kolaylaştıracak 10 İpucu
  • Planlayın

Düğün gününde yapılacak ve tik atılacak birçok detay var. Stresli olmamanız ve hiçbir detayı atlamamanız için gününüzü önceden, anbean planlayın. Ancak her şeyin yolunda gitmeyebileceğini, aksaklıklar çıkabileceğini de önceden düşünerek zamanlamanızı esnek tutun. Böylece domino etkisinden kurtulabilir ve sıkışıklık yaşamadan, rahat ve keyifli bir hazırlık gerçekleştirebilirsiniz.

  • Yedekleme yapın

Herhangi bir dökülme veya yırtılmaya karşı kıyafetlerinizi yedeklemeyi unutmayın. Damatlar yedek gömlek ve tercihe göre kravat, gelinler ise (ikinci bir gelinlik demeyeceğiz tabii ki!) geceye hem daha özgür devam etmek hem de kurtarıcı bir seçenek olması için beyaz bir parti elbisesi bulundurabilirler.

  • Rahat Ayakkabılar Tercih Edin

Bu özel günde çok az oturacağınızı, ayakta olacağınızı ve hatta bolca dans edeceğinizi unutmayın. Dolayısıyla rahat ayakkabılar tercih etmek, düğününüzden keyif alabilmeniz için oldukça önemli. Fotoğraf çekimleri için biraz daha gösterişli ve rahatlıktan çok stile oynayan tasarımlar tercih edebilirsiniz. Ancak seremoni sonrasında, eğlencenin ve hareketin dozunun yükseldiği anlar için daha rahat ayakkabılarla ufak bir gardırop değişimi yapabilirsiniz.

Düğün Gününde İşinizi Kolaylaştıracak 10 İpucu
  • Tazelenin

Bu kadar hareketin ve dansın içinde saç ve makyajınız tabii ki aynı kalmayacak. Ufak bir rötuş çantası hazırlayıp yakın arkadaşınızı sizi tazelemesi için görevlendirin. Bu çantada parlamayı engellemek için pudra (damatlar için de geçerli), makyajı canlandırmak için allık ve tabii ki tercihinize göre ruj ya da parlatıcının yanında uçuşan ve dağılan saçlar için de minik bir pomad ve fırça bulundurun.

  • Kendinize Zaman Ayırın

Gün sizin gününüz ve her adımın tadını çıkarmanız oldukça önemli. Sürekli bir akışın ve oradan oraya savrulmanın içerisinde olmak zorunda değilsiniz. Arada durup düşünmeniz, rahatlamanız ve etrafınıza bakıp düğün gününüzden keyif almak için ufak molalar vermeyi unutmayın.

Düğün Gününde İşinizi Kolaylaştıracak 10 İpucu
  • Nefes Egzersizleri Yapın

Keyifli ve eğlenceli olsa da biliyoruz, stresli bir gün. Bazı anlarda panik moduna bile geçebilirsiniz ama telaşa gerek yok. Birkaç nefes egzersizi öğrenerek kalp atışlarınızın arttığı ve sakinleşmeniz gereken anlarda uygulayın, ruh halinizi dengeleyin ve enerjinizi yitirmeyin.

  • Anı Yaşayın

Her ne kadar önlem alsanız, günü dakika dakika planlasanız ve kontrol listeleri hazırlasanız da aksilikler yaşanabilir. Pozitif olmayı, anı yaşamayı ve yolunda gitmeyen şeylerden bile keyif almayı unutmayın. Beklenmeyen bir yağmur harika karelerin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Siz ve davetlileriniz, enerjinizi yüksek tuttuğunuz ve eğlenmeye kararlı olduğunuz sürece düğününüz çok güzel geçecek ve gün sonunda herkes gelmeyen tatlıyı veya gelinlikteki şarap lekesini değil, ne kadar harika zaman geçirdiğini hatırlayacak!

Düğün Gününde İşinizi Kolaylaştıracak 10 İpucu