Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Damatlar İçin Adım Adım Bakım Ritüeli

21 Haziran 2023
Damatlar İçin Adım Adım Bakım Ritüeli
Düğün gününüzde kusursuz bir görünüme sahip olmak istiyorsanız damatlar için bir araya getirdiğimiz bakım ritüeline mutlaka göz atın.
Damatlar İçin Adım Adım Bakım Ritüeli
Damat

Gelinlerin saçı nasıl olmalı, gelinler için makyaj trendleri neler? Düğün günü için gelinlerin güzellik tercihleri üzerinde oldukça fazla durulurken damatlar sanki biraz geri planda kalıyor gibi. Ancak bu algıyı değiştirmenin vakti geldi! Bu özel günde damatlar da en az gelinler kadar ışıldamalı.

Son dönemde, erkeklerin cilt bakım bilinci eskiye göre oldukça büyük bir artış gösterdi. Tabii hâlâ su ve sabun kullanarak, 10 adımlık cilt bakım ritüeli uygulayan bir kadından daha harika cilde sahip bireyler mevcut. Ancak bu şanslı azınlıktan değilseniz ve düğün gününüzde siz de kusursuz bir görünüme sahip olmak istiyorsanız damatlar için bir araya getirdiğimiz bakım ritüeline mutlaka göz atın.

Profesyonel Yardım

Derin akne ya da yara izleriniz varsa ve cilt görünümünüzde derinlemesine bir yeniliğe ihtiyaç duyuyorsanız fraksiyonel lazer ya da dermapen gibi profesyonel bakımlardan faydalanabilirsiniz. Ancak birkaç seans süren bu bakımlar, uygulama sonrasında uzun süren bir iyileşme periyoduna sahip oldukları için düğün gününüzden 1-2 ay öncesinde sonlanmalı. Dolayısıyla lazer veya iğneli uygulamalara sahip bakım süreciniz, hangi bakım tekniğini tercih ettiğinize göre düğünden yaklaşık 4-8 ay önce başlamalı.

Cildinizi şimdiye kadar sadece sabunla yıkadınız ve derinlemesine bir temizliğe mi ihtiyacınız var? Ya da cildiniz kuru ve mat bir görünüme mi sahip? O zaman size Hydrafacial gibi tek seansta da etkisini gösterebilen ve yan etkileri kısa süreli olan kurtarıcı bakımların olduğunu hatırlatalım.

Damatlar İçin Adım Adım Bakım Ritüeli
Damat

Düzenli Bakım

Düğün gününüzden birkaç hafta öncesinde, kendinize sizi zorlamayacak bir bakım rutini oluşturun. Sabun mitini bu adımda tarihin tozlu sayfalarına gömüyoruz. Daha iyi temizlenmiş, parlak ve teze bir cilt için derinlemesine arındıran yüz temizleme jellerinden faydalanın. Yağlı ve akneye meyilli bir cilde sahipseniz içeriğinde salisilik asit bulunan ürünleri tercih ederek fazla yağı kontrol altına alabilirsiniz.

Kıştan kalan kuru, pütürlü dokudan kurtulmak ve ölü tabakayı atmak da düğün bakımınız için önceliklerinizden olmalı. Haftalık peeling uygulamaları, bunun için hem pratik hem de hızlı sonuç veren yöntemlerden. AHA ve BHA içeren bakım maskeleriyle yumuşak bir dokunuşa sahip, canlı ve yenilenmiş bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Ve tabii ki nemlendirici… Tüm bu adımların sonunda cilt tipinizle uyumlu, ciltte ağırlık yapmayan ve cildin nem depolarını derinlemesine dolduran bir formülle, sabah ve akşam cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.

Damatlar İçin Adım Adım Bakım Ritüeli
Damat

Saç ve Sakal Bakımı

Tıpkı cilt bakım rutininiz gibi, saç ve sakal bakımınız da düğünden birkaç hafta önce başlamalı. Şampuan ve saç kreminizi saç yapınıza göre belirleyin ve zayıf, kuru, güçsüz saç telleri için haftada bir ya da iki haftada bir bakım maskeleri uygulayın. Duş sonrası uygulanan serumlar da saç kalitesinin artmasında oldukça iyi bir yardımcı olabilir.

Düğün gününüzde sakallı bir görünüm tercih edecekseniz sakal bırakmaya birkaç hafta öncesinde başlayın. Köklerin nefes alması, sakalın düzgün uzaması için peeling yapın ve daha yumuşak, parlak, gür bir sonuç için sakal bakım yağı uygulayın.

Saç ve sakal şeklinize düğün gününde karar vermeyin ve bu günde yeni bir berber tercih etmeyin. Güvendiğiniz bir profesyonelle birlikte, damatlığınıza, yüz şeklinize ve hatlarınıza uyumlu olacak bir model belirleyip düğünden 1-2 ay öncesinde kesim ve şekillendirme provası yapın.

Damatlar İçin Adım Adım Bakım Ritüeli

Kamuflaj Sanatı

Son olarak, makyajın sadece kadınlar için olmadığını hatırlatalım. Bir önceki gece yeterince uyuyamadınız mı ya da bekarlığa vedanız düşündüğünüzden daha mı hareketli geçti? Daha dinlenmiş, canlı, eşit dokulu bir cilt ve kameralara yansıyan film yıldızı gibi bir görüm için küçük makyaj illüzyonlarından destek alabilirsiniz. Koyu göz altları için hafif bir kapatıcı, lekeli ya da doku problemi yaşayan ciltler için de doğal görünümlü bir fondöten kullanabilirsiniz. Kaşlarınızda ya da sakalınızdaki boşlukları kaş kalemi ve yumuşak bir far uygulamasıyla doldurmak da harika bir fikir olabilir. Fotoğraflarda parlamamak için de bir miktar pudra uygulayabilirsiniz. Makyajlı gibi görünmemek içinse uygulamaları nemli bir makyaj süngeriyle yapabilir, ürünlerin cilde iyice oturmasını sağlamak için de makyaj sabitleme spreylerinden faydalanabilirsiniz.