Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

5 Maddede Modern Damadın El Rehberi

8 Haziran 2023
5 Maddede Modern Damadın El Rehberi
Rahatlığınızdan ödün vermeden, keyifli ve stil dolu bir düğün görünümü için bir araya getirdiğimiz önerileri ve ipuçlarını keşfedin.
Sıcak yaz günleriyle birlikte sadece plaj sezonu değil, düğün sezonunu da açıldı. Eğer siz de bu heyecanlı gün için geri sayım yapanlardansanız takım seçiminizden aksesuarlarınıza, kullanacağınız renk paletinden fark yaratacağınız detaylara kadar geniş bir içeriğe sahip modern damadın el rehberini sizin için hazırladık.

1.Sofistike Terziliği Kucaklayın

2023 yaz düğünlerinde rahatlık ve stil bir araya geliyor. Zamansız takımlara uygulanan ufak dokunuşlarla sezonluk trend döngüsünden bağımsız ama yine de güncel kalmayı başarabilen siluetler ortaya çıkıyor. Keten ve pamuklu kumaşlardan yapılmış hafif takımlar yaz düğünlerinin olmazsa olmazlarından iken seersucker gibi görünümlere derinlik katan dokulu tuşeler yenilikçi bir sonuç yakalıyor. Smokin yerine takım elbise tercih edenlerdenseniz üç parçalı görünümlerin bu yaz ön planda olduğunu belirtelim. Slim-fit veya tailor-fit kesimli ceketler ve peak lapel detayları sezonun favorileri arasındayken ceket boyunun kalçayı kapatması ise hem daha modern bir hava elde etmek hem de daha uzun görünmeniz için önemli bir nokta.

Bu havadar takımlarla bir araya gelecek kravatlar ince bağlanmalı ve daha dikkat çekici bir sonuç içinse kontrast yaratacak tonlar tercih edilmeli. Smokin gibi biraz daha klasik siluetle yola devam ediyorsanız papyonlar her daim favorilerimizden.

5 Maddede Modern Damadın El Rehberi

2. Renk Paletinize Heyecan Katın

Beyaz ve ekru tonlar bu yaz damat görünümlerinin en popüler renk paletini oluşturuyor.  Özellikle hafif kumaşlarla bir araya geldiğinde ortaya çabasız bir şıklık çıkaran bu renk ailesi risk almadan farklı bir stile imza atmak isteyenler için birebir. İlk tercihiniz gri, siyah, mavi ya da bej gibi daha klasik tonlarsa kombinasyonunuzu farklılaştırmak ve yenilemek için ton-sür-ton bir renk paleti kullanabilirsiniz. Aynı renk grubunun farklı üyelerini kullanmak, damat stilize derinlik ve hareket verecek.

Düğün gününüzde görünümünüze biraz daha heyecan katmak ve az da olsa gelinden rol çalmak isterseniz 2023 yazının ters köşe yapan renk paleti olan yumuşak pastellere mutlaka bir şans verin. Bebek mavisi, pudra pembe ve nane yeşili gibi tonlarla geleneksel kalıpları kırabilirsiniz. Daha eğlenceli ve alışılmışın dışında bir stil içinse ince ekoseler, çizgiler ya da baskın olmayan çiçek motifleri gibi desenlerle eğlencenin dozunu artırabilirsiniz.

3. Aksesuarlarla Fark Yaratın

Düğün kıyafetinizi tamamlayan aksesuarlara gelince detaylar oldukça önemli. Jet bitişli papyonlar, renkli kravatlar veya farklı desenlerle kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. Çok bahsettiğimiz açık renkli takımlarla derin mavi tonların birlikteliğinin altını çizmemizde fayda var.

Ayakkabı seçiminde ise geleneksel olmayan modellere göz atabilirsiniz. Loafer veya espadril gibi şık ve rahat seçenekler, stilinize ferah bir dokunuş katabilir. Ayrıca manşet düğmeleri, cep mendilleri ve kravat iğneleri gibi küçük noktalara da önem verin. Ceket yakalarına iliştirilen pinlerin yaz sezonunun favori aksesuarları arasında olduğunu da hatırlatalım. Bu küçük aksesuarlarla düğün kıyafetinize zarafet ve karakter kazandırabilir, görünümünüzü kişiselleştirebilirsiniz.

Son olarak, kol saati seçerken işlevselliği ve stilinizi bir arada bulundurun. Minimalist ve şık tasarımlar, kombinasyonun önüne geçmeyen zamansız modeller arasından size en uygun olanını seçin ve stilinize unutulmaz bir dokunuş katın.

5 Maddede Modern Damadın El Rehberi
Damadın El Rehberi

4. Partnerinizle Uyumlanın

Düğün gününüzde partnerinizle üstü kapalı bir uyum sergileyerek tahtı paylaşmaya ne dersiniz? Öncelikle damatlığınızı seçerken düğünün ve partnerinizin stil yönlendirmesini takip edin. Bohem bir gelinliğin yanında klasik bir smokinle durursanız bu verdiğiniz görüntünün harmonisini bozabilir ve ortaya ufak bir karmaşa çıkabilir. Tarz uyumunu yakaladıktan sonra ise sıra detaylarda. En kısa yol; kravat, cep mendili gibi ufak aksesuarlarınızı gelinliğin satır aralarındaki renklerden seçmek. Kullanılan materyalleri birleştirmek de bir diğer seçeneğiniz. Örneğin eşiniz inci bir set taktıysa siz de kol düğmeleriniz için inci detaylara sahip bir tasarımı tercih edebilirsiniz.

5. Sürdürülebilir Seçimler Yapın

Sadece modada değil hayatın her alanında daha sürdürülebilir ve etik tercihler yapmaya odaklandığımız yeni dönemde düğün stilinizde de çevre dostu seçeneklere öncelik verebilirsiniz. Düğün kıyafetinizi seçerken sürdürülebilir ve etik değerlere sahip markalara yönelin. Ekolojik kumaşlar, adil ticaret uygulamaları ve sorumlu üretim süreçlerine sahip isimleri alışveriş listenize ekleyerek bu özel gününüzde de farkındalık sağlayabilirsiniz. Tarzınızı yansıtan ve değerlerinizi yücelten bir düğün kombinasyonuyla hem kendinizi hem de dünyayı mutlu edebilirsiniz.

5 Maddede Modern Damadın El Rehberi