Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Ünlü Aşıkların Hediye Otomobilleri

2 Şubat 2024
Ünlü Aşıkların Hediye Otomobilleri
Aşkların ve aşıkların hikâyeleri insanlık tarihi kadar eski. Ademle Havva’dan başlarsak belki de ilk hediye sadece bir elma idi. Zamanla sevgililerin birbirlerine verdikleri hediyeler değişse de değişmeyen sevginin aktarımı oldu. Sevgililer Günü’ne özel hazırladığımız dosyada ünlü çiftlerin birbirlerine hediye ettiği otomobillere göz attık. Bazıları koleksiyonlara eklenen bir diğer araba olurken, bazıları trajik sonları da beraberinde getirdi. İşte geçmişten günümüze ünlü aşıkların hediye otomobilleri! 

Beyonce & Jay Z: Dünyanın en pahalı otomobillerini hediye ediyorlar!

Dünyanın en varlıklı müzisyen çiftleri arasında yer alan Beyonce ve Jay Z, her fırsatta birbirlerine otomobil hediye ediyorlar. İlişkilerinin ilk dönemlerinden başlayan bu alışkanlıklarını günümüzde de sürdüren çift, son olarak Beyonce’nin eşine, 2023 yılına kadar “Dünyanın En Pahalı Seri Üretim Otomobili” olan Rolls-Royce Boat Tail’i hediye etmesiyle devam etti. Boat Tail, Beyonce’nin Jay Z’e hediye ettiği ilk otomobil değildi. 

Ünlü Aşıkların Hediye Otomobilleri
Ünlü Aşıkların Hediye Otomobilleri

Sadece üç adet üretileceği açıklanan ve her biri Rolls-Royce’un ünlü zanaatkarlarının muhteşem işçiliğiyle tamamlanan Boat Tail, 28 milyon dolarlık fiyata sahipti. Beyonce, daha önce Jay Z’nin 41’inci doğum günü için Bugatti Veyron Grand Sport da hediye etmişti. Gri ve mavi renklerdeki Jay Z’in Bugatti’si, bir dönem “Dünyanın En Güçlü Seri Üretim Otomobili” ve “Dünyanın En Hızlı Seri Üretim Otomobili” gibi unvanlara sahipti. Beyonce’nin hediyelerine ek olarak Jay Z’nin garajında ayrıca ilk jenerasyon Corvette, Maybach Exelero, Pagani Zonda F, Mercedes-McLaren SLR, Maybach 62S ve Rolls-Royce Phantom gibi otomobiller de bulunuyor. 

Cristiano Ronaldo & Georgina Rodriguez: Futbolculara yakışan otomobiller! 

Beş “Ballon d’Or” ödüllü, dünyanın en çok kazanan futbolcularından Cristiano Ronaldo, otomobillere olan tutkusuyla da biliniyor. Bu merakının farkında olan sevgilisi Georgina Rodriguez de Ronaldo’ya her fırsatta bir otomobil hediye ediyor.

Ronaldo’nun 37’inci doğum günü için Cadillac Escalade hediyesini uygun gören Rodriguez, 2022 noelinde ünlü futbolcuya Rolls-Royce Dawn hediye etti. Sosyal medya hesaplarından hediyesini paylaşan çiftin çocukları da bu anlara tanıklık etmişti. 

Ünlü Aşıkların Hediye Otomobilleri
Ünlü Aşıkların Hediye Otomobilleri

Kim Kardashian & Kanye West: Abartmada Kim gibi olun!

Evli kaldıkları altı yıl boyunca birbirlerine abartılı hediyeler vermeleriyle gündem olan Kim Kardashian ve Kanye West, sahip oldukları otomobillerle de gündemi meşgul ettiler. Bunlardan biri 2018 yılında Kanye’nin Kim’e hediye ettiği “Neon Sarısı” rengindeki Mercedes G Serisi idi. O dönem bu renkteki aksesuarları ve kıyafetleriyle gündemdeki yerini koruyan Kim, Kanye’nin devasa hediyesini aldığında; “Hayallerimdeki Araca Sahip Oldum” diyerek eşini onore etmişti. 2020 noelinde ise Kanye, bu sefer tanesi yaklaşık 200 bin dolar olan beş adet Mercedes-Maybach SUV’leri hediye olarak Kim’e vermişti.

Ünlü Aşıkların Hediye Otomobilleri
Ünlü Aşıkların Hediye Otomobilleri

Bu hediyelerin ilkinin Kim’den Kanye’ye geldiği varsayılıyor. Kanye’nin 2012’deki 35’inci yaş günü için Kim, kendisine bir Lamborghini Aventador otomobil hediye etti. O dönem için 445 bin dolarlık bir satış fiyatı olan bu süperspor otomobil, mat-saten kaplamasıyla yeni bir trendi de başlatmıştı. 

Prens Charles & Lady Diana: Hediye otomobiller zamanla büyüdü!

Prenses Diana’nın otomobillerine dair hazırladığımız özel haberdeki pek çok örnek, İngiliz Kraliyet Ailesi’nin tercihi üzerine İngiliz markalarından oluşuyordu. Diana Spencer, Prenses Diana olmak üzereyken ona resmi olarak hediye edilen ilk otomobil Ford Escort idi. Öncesinde kullandığı Austin Mini 1.0 da Charles’ın hediyesiydi. Son hediye ise bir Jaguar XJ-SC Convertible idi. Çiftin ilişkilerine paralel olarak hem pahada hem de ebat olarak büyüyen otomobiller, ikilinin ayrılma sürecinde yerini, Prenses Diana’nın İngiliz üretimi olmayan otomobillere bırakmasıyla bir nevi dışavurum olmuştu.

Ünlü Aşıkların Hediye Otomobilleri
Ünlü Aşıkların Hediye Otomobilleri

Paris Hilton & CY Waits:  Sarı LFA çok özel olsa da rengini değiştirdi

İkilinin ilişkileri yaklaşık bir yıl sürse de Paris Hilton’un 30’uncu yaş gününe denk gelmesi sebebiyle CY Waits, hediye olarak sadece 500 adet üretilmiş Lexus LFA’den birini seçmişti. Tüm dünya için 20, Kuzey Amerika pazarı için ise sadece beş adet üretilen İnci Sarısı rengindeki Lexus LFA, bu hediyeyi daha özel kıldı. Toyota’nın lüks alt markası olan Lexus, yaklaşık 20 yılda geliştirip satışa sunduğu LFA’lerin her birinden zararına satış yapmış ancak şirketin ürettiği en kapasiteli otomobil olarak tarihe geçmişti. Günümüzde bu otomobiller V10 motorundan yayılan eşsiz sesi ve mühendislik zirvesi olarak anılıyor. 

Ünlü Aşıkların Hediye Otomobilleri
Ünlü Aşıkların Hediye Otomobilleri

Twinkle Khanna & Akshay Kumar: Bir Bollywood masalı

Sevgililerin birbirlerine otomobil hediye etmesi elbette sadece Amerika’yla sınırlı değil.. Bollywood film yıldızlarının ışıltılı yaşamlarıyla dikkat çektiği Hindistan’da da benzer durumlar yaşanıyor. Bunlardan biri de, yazar, iç mimar, film yapımcısı ve eski bir aktrist olan Tina Jatin Khanna ile aktör, yönetmen ve yapımcı Akshay Kumar arasında yaşandı. Evliliklerinin 10’uncu yıldönümü için ünlü aktör Akshay Kumar, eşi Jatin Khanna’ya Bentley Continental Flying Spur hediye etti. Otomobil dünyasının en performanslı ve prestijli lüks sedanları arasındaki zirve modellerden olan Bentley Continental Flying Spur, titreşimsiz W12 motorunun sağladığı güç ve konfor, özel bizon derilerinden üretilen koltuklarıyla da lüksün doruklarında seyahat edilebilmesine olanak sağlıyor. Elbette ünlü bir aktriste layık olan da buydu.

Ünlü Aşıkların Hediye Otomobilleri
Ünlü Aşıkların Hediye Otomobilleri

Kylie Jenner & Tyga: Hediye alımında soyaçekim

İlişkileri yaklaşık üç yıl süren rapçi Tyga ve Kardashian/Jenner ailesinin üyelerinden Kylie Jenner da bir dönem pahalı hediyeleriyle gündemde yer alan sevgililerdendi. Tyga, Kylie Jenner’ın 18’inci doğumgünü hediyesi olarak bir Ferrari 458 hediye edince magazin basınının odağına yerleşmişti.

Ünlü Aşıkların Hediye Otomobilleri
Ünlü Aşıkların Hediye Otomobilleri

David & Victoria Beckham: Motivasyon için Bentley

Dünyaca ünlü sevgililer denildiğinde futbolcu David Beckham ile eski Spice Girls üyesi Victoria Beckham’dan bahsetmemek olmaz. Ama bu kez öncelikle çiftin birbirlerine değil, oğullarına aldıkları hediyeyi merceğimiz altına alacağız. 1999’dan günümüze evliliklerini sürdüren çift, 2022 yılında Nicola Peltz ile evlenen oğulları Brooklyn’e, evlilik hediyesi olarak özel üretim bir elektrikli Jaguar hediye ettiler. 500 bin dolara yakın fiyatıyla bu hediye aynı zamanda Victoria Beckham’ın doğum gününe de denk gelen bir dönemde satın alındı. 

Beckham’ların aile içinde birbirlerine araba hediye etmelerinin ilk örneği bu değildi. David’in LA Galaxy’de “top koşturduğu” dönemlerde önemli bir maçı kaybetmeleri üzerine bozulan moralini düzeltme görevi Victoria’ya düştü. Bunun üzerine 2010 model bir Bentley Continental GT Supersports’u hediye eden Victoria’nın yaklaşık 300 bin dolarlık bir ödeme yaptığı iddia ediliyor. Çok sayıda otomobilleri olan Beckham’lar, ilişkilerinin ilk dönemlerinde Porsche 911’leri ile Birleşik Krallık paparazzilerine bolca fotoğraf vermişlerdi. 

Ünlü Aşıkların Hediye Otomobilleri
Ünlü Aşıkların Hediye Otomobilleri

Christian Horner & Geri Halliwell: Hem romantik hem de anlamlı

Hazır Spice Girls üyelerinden konu açılmışken bir diğer Spice Girls olan Geri Halliwell’e alınan hediye otomobilden bahsetmemek olmaz! 2015 yılında Red Bull Racing Formula 1 Takımı Patronu Christian Horner ile dünya evine giren “Ginger Spice”, eşinden düğün hediyesi olarak bir Aston Martin DB5 almıştı. James Bond’un otomobili olarak bilinen bu nostaljik otomobile olan hayranlığını eşine dile getirdikten bir süre sonra garajında gören Geri Halliwell, ilerleyen dönemlerde yeni hediyeler de alacaktı.

Formula 1 arenasının en başarılı figürlerinden Horner, 2016 yılında bir kez daha harika bir hediyeyi eşine armağan etti. Bu sefer 350 bin Sterlin’lik bir Aston Martin olmasa da Geri Halliwell için manevi değeri yüksek bir MGB Roadster’ı hediye olarak seçmişti. Bu seçimin ardında güzel bir hikaye yatıyor. Geri Halliwell, henüz albümleri bile ortada yokken, kendisine yapılan ilk ödeme ile bir MGB Roadster satın alıyor. 15 bin Sterlin değerindeki, 1965 model iki kişilik üstü açık İngiliz Roadster’ından yıllar içinde ayrılıyor. Aradan yıllar geçtikten sonra Horner aynı otomobili buluyor ve evliliklerinin 15’inci ayında Geri’ye hediye ediyor.

Ünlü Aşıkların Hediye Otomobilleri

Bonus

Kenan Doğulu & Beren Saat: Hediye arabayla klip bütçesine katkı!

Dünyaca ünlü çiftlerden, ülkemizdeki ünlü sevgililere geçtiğimizde Kenan Doğulu ve Beren Saat ikilisini de hatırlamak gerek. Şov ve eğlence dünyasının popüler çifti, aşklarını evlilikle taçlandırdıkları gibi birbirlerine hoş hediyeler vererek de gündeme geliyorlar. Birbirlerine araba hediye eden çiftler kervanına 2018’de katılan Doğulu & Saat, bir instagram soru-cevap seansında bu gerçeği açıkladılar. Kenan Doğulu’nun “Boş Sayfa” klibinde kullanılan 1972 model Oldsmobile Delta 88, meğer Beren Saat’in Kenan Doğulu’ya 40’ıncı yaş günü için hediyesiymiş.