Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Simons ve Kvadrat’ın Yeni Yolu

14 Ağustos 2022
Simons ve Kvadrat’ın Yeni Yolu

Raf Simons ve Kopenhaglı tasarım devi Kvadrat’ın yolları 8 yıl önce kesiştiğinde, moda ve tekstil sektörünün lideri sayılabilecek iki ismin kesişim kümesinden nasıl bir sonuç çıkacağını merakla bekliyorduk. Aradan geçen süre içerisinde iki ismin imzasını taşıyan kumaşlar, Salone del Mobile gibi fuarlarda deyim yerindeyse koleksiyoner seçkisine girecek nitelikte önemli hale gelirken, takvimler 2022’yi gösterdiğinde bu birlikteliği yansıtan başlı başına bir koleksiyon haberi duyuruluyor. Üstelik bu birliktelik, Kopenhag’da nevi şahsına münhasır bir aksesuar mağazasına da ön ayak oluyor.

Simons Ve Kvadrat'In Yeni Yolu
Simons Ve Kvadrat’In Yeni Yolu

Protestanlık mezhebinden bir grubun kiliselerinde kullandığı askılık tasarımından ilhamla, birbiri ardına asılabilecek ve müthiş bir harmoni yakalayacak tasarımlar seçkisinden oluşan bu koleksiyon, yastık, havlu, alışveriş çantası, tepsi, gazetelik, mücevher kutusu gibi parçalardan oluşuyor. Tasarımların hepsi, tahmin edeceğiniz üzere bu iş birliğinin medarı iftiharı diyebileceğimiz, oldukça sıkı bir şekilde örülen özel kumaş Vidar 4 ile yapılıyor.

4 farklı renk seçeneğiyle 22 Ağustos itibarıyla satışa sunulacak olan koleksiyon, yaşam alanına ve koleksiyonuna etkili parçalar eklemek isteyenlerin alışveriş listesinde yerini alıyor.