Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Sezonun Ezber Bozan Gelinlik ve Damatlık Trendleri

26 Haziran 2024
Sezonun Ezber Bozan Gelinlik ve Damatlık Trendleri
Bembeyaz kabarık gelinlikler, sıradan takım elbise damatlıklar geride kaldı. Siz de kendi kurallarını yazanlardansanız sezonun ezber bozan gelinlik ve damatlık trendleri tam size göre.

4 Nikah Bir Cenaze, En İyi Arkadaşım Evleniyor, Gelinlerin Savaşı ve dahası: Geçmişten bugüne süregelen düğün gelenekleri ve üstüne eklenen Hollywood’un ikonik romantik komedileri bizi bir gün prenses gibi bir görünümle evet diyeceğimize inandırdı. Ama yıl 2024 ve büyü bozuldu sanki değil mi? Herkes düğününde prenses gibi görünmek zorunda değil ya da şöyle söylemek daha doğru: Her prenses bembeyaz kabarık bir gelinlik giymek zorunda değil.

Moda artık bir kendini ifade etme biçimi ve yeni jenerasyonlar genel alışveriş yönelimlerini değiştiriyor. Bu durum düğün görünümlerine de yansıyor. Kate Hudson’ın giydiği ve 2000’lerin başında viral olan o tüllü Vera Wang gelinliği hatırlayın. Bazı silüetler klasik evet, ama artık herkesin hayallerini süslemiyor. Eğer alışılmış kalıpların dışına çıkmak istiyor ve düğün gününüzde kendi kurallarını yazan bir prenses olmayı arzuluyorsanız, sezonun nevi şahsına münhasır gelinlik ve damatlık trendlerini derledik.

Takım Oyunu
Sezonun Ezber Bozan Gelinlik Ve Damatlık Trendleri
Sezonun Ezber Bozan Gelinlik Ve Damatlık Trendleri – Takım Oyunu

Takım elbiseler sadece damatlar için sanıyorsanız bir kez daha düşünün. İster akışkan pantolon ceket takımlar, isterseniz romantik ve flörtöz etek takımlar: Her karaktere uygun bir ikili mutlaka mevcut.

Büyük Aplikeler
Sezonun Ezber Bozan Gelinlik Ve Damatlık Trendleri
Sezonun Ezber Bozan Gelinlik Ve Damatlık Trendleri – Büyük Aplikeler

Klasik bir gelinlik görünümünü hızlıca yükseltmek ve tek hamleyle daha iddialı bir silüet yaratmak için üç boyutlu aplikelerden yardım alın. Daha romantik ve rüya gibi hava için çiçek dokunuşlarını tercih edebilir ya da daha retro ve Coquette trendine göz kırpan bir sonuç için olmazsa olmaz fiyonkları deneyebilirsiniz.

Şeffaf Sütun
Sezonun Ezber Bozan Gelinlik Ve Damatlık Trendleri
Sezonun Ezber Bozan Gelinlik Ve Damatlık Trendleri – Şeffaf Sütun

Baştan söyleyelim, farkındayız ki bu trend biraz cesaret istiyor. Şeffaf dokunuşlar, sade ve sütun gibi bir formla bütünleşirken vücut hatları ortaya çıkıyor ve transparanlıktan gelen o peri kızı dokunuşu kendini belli ediyor. Bu trend özellikle daha çabasız düğün seremonileri, partiler veya plaj davetleri için tercih edilebilir.

İleri Dönüşüm
Sezonun Ezber Bozan Gelinlik Ve Damatlık Trendleri
Sezonun Ezber Bozan Gelinlik Ve Damatlık Trendleri – İleri Dönüşüm

“Gelinlik tek sefer giyilir” kuralı, bu trendle rafa kalkıyor. Listemizin bu maddesinde bir silüet ya da detay değil, daha farklı bir anlayış ön planda. Hayatınızın en özel günlerinden birinde ailenizden bir parçayı da yanınızda taşımak isterseniz annenize ya da büyükannenize ait bir gelinliği kendinize göre yenileyerek giyebilirsiniz. TikTok’ta da ilham kaynağı olacak birçok gönderiye sahip bu trendin belki de en ünlü poster yüzlerinden biri Prenses Beatrice. Babaannesi Kraliçe Elizabeth’in gece elbisesini ileri dönüştüren Prenses, bu yaklaşımıyla birçok geline ilham vermişti.

Küçük Beyaz Elbise
Sezonun Ezber Bozan Gelinlik Ve Damatlık Trendleri
Sezonun Ezber Bozan Gelinlik Ve Damatlık Trendleri – Küçük Beyaz Elbiseler

Küçük siyah elbisenin yeni bir rakibi var: Küçük beyaz elbise. Düğün gününüzde uzun silüetler tercih etmek istemiyorsanız ve parti havasını gelinliğinizle perçinlemek istiyorsanız bu minik tasarımlardan destek alabilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak KBE’ler, düğünün ilerleyen saatlerinde ya da after party’de daha rahat bir şeyler giymek isteyen gelinlerin ikincil kıyafetleri olabilir.

Minimal Şıklık
Sezonun Ezber Bozan Gelinlik Ve Damatlık Trendleri
Sezonun Ezber Bozan Gelinlik Ve Damatlık Trendleri – Minimal Şıklık

Abartıdan hoşlanmıyorsanız, o pamuk şeker formlu elbiseler sizi Carrie Bradshaw gibi anksiyete krizlerine sokuyorsa ve sade, sofistike, minimal hatlar size göreyse kendinizi satenin akışkanlığına bırakın. Kendi ağırlığıyla vücudu saran ve hafif yansımasıyla silüetini belli eden bu kumaşın manipülasyona ihtiyacı yok. Biraz hareket isterseniz de drapeler satenin uyumlu karakteriyle uzlaşmakta zorluk çekmiyor.

Kişisel Dokunuş
Sezonun Ezber Bozan Gelinlik Ve Damatlık Trendleri
Sezonun Ezber Bozan Gelinlik Ve Damatlık Trendleri – Kişisel Dokunuş

Formu önemli değil, gelinliğinizin adeta bir couture ürünüymüşçesine eşi benzeri olmayan bir parça olmasını istiyorsanız kumaş üzerine yapacağınız dokunuşlarla tasarımı kişiselleştirin. Anlamlı motifler, anısı olan sözcükler, tarihler ya da el boyaması tasvirlerle gelinliğinizi bir sanat eserine dönüştürün. Prenses Diana’nın yeğeni Lady Kitty Spencer, oyuncu Anya-Taylor Joy ve influencer Chiara Ferragni’nin gelinlikleri bu trendin en ilham verici örneklerinden.

Düğün gelinin günü diye genel bir anlayış olsa da kabul edelim, damatların da bugünde hakkı var. Dolayısıyla uzun uzun gelinlik trendlerinden bahsetmişken biraz da damatlıklara, takım elbiselere yer vermezsek olmaz. Ancak şimdiden söyleyelim, gelinlikler söz konusu olduğunda oyun alanımız genişken form itibariyle takım elbiseleri çizgi dışına çıkarmak çok da çeşitli sonuçlar doğurmuyor. Takım elbiselerin farklılığı genelde detaylarda olurken majör değişikliklerse renk ve doku oyunlarında saklanıyor.

Damatlıklarda Yaz Paleti
Sezonun Ezber Bozan Gelinlik Ve Damatlık Trendleri
Sezonun Ezber Bozan Gelinlik Ve Damatlık Trendleri – Yaz Paleti

Siyah, beyaz, krem ya da mavi tonlarından sıkıldıysanız, takım elbisenizi yazlık bir renk paletinden seçebilirsiniz. Özellikle pastel renkler, sezonun enerjisiyle aynı uyumu yakalıyor. Tabii takım elbisenizin rengini düğün konseptinizle de aynı dili konuşacak şekilde seçmenizde fayda var. Eğer klasiklerden vazgeçmeye çekiniyorsanız, kardeş renklere yönelebilirsiniz. Örneğin lacivert bir takım yerine aynı havada ancak fark yaratan petrol tonlarına yönelebilirsiniz.

Havadar Keten
Sezonun Ezber Bozan Gelinlik Ve Damatlık Trendleri
Sezonun Ezber Bozan Gelinlik Ve Damatlık Trendleri – Havadar Keten

Takım elbiseniz sizi sıkmak ve terletmek zorunda değil. Daha çabasız ve casual bir alternatifiniz var: Keten takımlar. Kapalı mekânda, çok şık bir düğün düzeni için keten kumaşlar biraz hafif kaçabilir. Ancak kır düğünleri, kumsal düğünleri ya da daha samimi törenler için keten harika bir seçenek.

Özgür Bermuda
Sezonun Ezber Bozan Gelinlik Ve Damatlık Trendleri
Sezonun Ezber Bozan Gelinlik Ve Damatlık Trendleri – Özgür Bermuda

Gelinlerin cesur trendleri varsa damatların da var, merak etmeyin. Bermuda şortlar sokak stilinde de oldukça popüler biliyorsunuz. Jean ve gabardin tuşelerle karşımıza çıkan bu silüet takım elbiselerde de terziliğin hünerlerinden nemalanıyor. Bermuda takımlar için yine düğün konseptiniz önem taşıyor. Ama düğünden bağımsız, siz de gelinler gibi gecenin bir noktasından sonra ya da after party’de daha özgür hissetmek için bu görünümlere göz atabilirsiniz.