Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Paris Moda Haftası Yaklaşıyor

21 Şubat 2022
Paris Moda Haftası Yaklaşıyor

Paris’i modanın başkenti olarak nitelemek için o kadar çok sebebimiz var ki, şimdilik sadece bir tanesine odaklanmak için fırsat yaratıyoruz. Çünkü, her daim öyle olsa da yılın bu zamanı Paris’in sokaklarını gerçek bir podyuma çevirecek olan “Paris Moda Haftası” 28 Şubat – 8 Mart tarihleri arasında moda severleri ağırlamaya hazırlanıyor.

2022’nin Sonbahar / Kış koleksiyonlarını göreceğimiz etkinliğin geçici takvimi Fransız moda endüstrisinin yönetimi olarak kabul edilen The Fédération de la Couture et de la Mode tarafından geçtiğimiz günlerde açıklandı.

Paris Moda Haftası Yaklaşıyor
Jacquemus Sonbahar/Kış 2021

Toplamda 45 defileden oluşacak olan etkinlikteki bazı defileler yine dijital gösterimle sahnede yer alırken açılış defilesini Vaquera’nın yaptığı günün akşamında Off-White’ın Virgil Abloh anısına düzenlediği defile de moda severlerle buluşacak. Pandeminin hayatımıza kattığı dijital gösterimler iyiden iyiye görsel birer şölen haline dönüşürken, hatta farklı coğrafyalarda eş zamanlı defileler gerçekleşirken, salt fiziki defilelere katılmak yerine, paralel dünyalara da tanıklık edeceğimizi bilmek, heyecanımızı artırıyor.

Kapanış defilesi dendiğinde akla her ne kadar Louis Vuitton gelse de geçici takvime göre bu sene online platformlardan da yayınlanacak olan kapanış defilesi Miu Miu’nun ev sahipliğinde gözüküyor.

Paris Moda Haftası Yaklaşıyor
Chanel Sonbahar/Kış 2021

Christian Dior, Saint Laurent, Balmain, Courreges, The Row, Rochas, Cecilie Bahnsen, Acne Studios, Chloe, Rick Owens, Isabel Marant, Loewe, Yohji Yamamoto, VTMNTS, Marine Serre, Viviene Westwood, Hermes, Lecourt Mansion, Elie Saab, Rokh, Ann Demeulemeester, Balenciaga, Givenchy, Valentino, Stella McCartney, Sacai, Giambattista Valli, Oliver Theyskens de Louis Vuitton ve Miu Miu gibi canlı olarak izlenebilecek. Yani anlayacağınız dijital ve fiziksel defilelerin ortak bir paydada buluşması, 2022 Sonbahar / Kış defilelerinde front row kavgalarını ortadan kaldıracak.

Detaylı takvime The Fédération de la Couture et de la Mode üzerinden ulaşmak mümkün.