Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Mart Ayında Netflix’te Neler Var?

29 Şubat 2024
Mart Ayında Netflix’te Neler Var?
Onlarca platform içinde sayısız film ve dizi seçeneği arasında kaybolmayın. Mart ayında Netflix’te izleyebileceğiniz birbirinden sürükleyici film ve dizileri sizin için listeledik.

“Spaceman”- Johan Renck

Türkçe’ye “Bir Astronotun Sonsuz Yolculuğu” olarak çevrilen bu bilim kurgu filminin başrollerinde başarılı oyuncu Adam Sandler var. Bir astronotu canlandıran Sandler, görev icabı tek başına çok uzun süren bir uzay yolculuğuna çıkar. Bu yolculukta geride bıraktıklarını, eşini ve onunla olan ilişkisi üzerine düşünmek için de haliyle çokça zamanı olur. Ve bir gün içinde bulunduğu uzay gemisinde bir yaratıkla karşılaşır. Uzayda geçirdiği tüm bu zamanlar düşünüldüğünde acaba astronot deliliğin eşiğine gelip halüsinasyonlar mı görmeye başlamıştır yoksa örümceğe benzeyen bu yaratık gerçekten orada mıdır?

Çek yazar Jaroslav Kalfar’ın bilim kurgu romanı “Spaceman of Bohemia” kitabından uyarlanan filmin yönetmenliğini Chernobyl, Breaking Bad, The Walking Dead gibi ünlü dizileri de yöneten Johan Renck üstlenmiş. Bu gerilim dolu psikolojik bilim kurgu filmi 1 Mart’ta yayında.

Mart Ayı Netflix
Mart Ayında Netflix

“Damsel” – Juan Carlos Fresnadillo

Tam da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yayına girecek olan “Damsel” bir peri masalından çok daha fazlası. Elodie adındaki güzeller güzeli bir kadın, yakışıklı prensi olduğuna inandığı bir adamla evlenir. Ama bu evlilik sandığı kadar masum bir evlilik değildir. Prensin mensup olduğu kraliyet ailesinin kana susamış bir ejderhaya borcu vardır ve bu borcu ödemek için de aile Elodie’yi ejderhanın bulunduğu çukura atar. Çukurda ölüme mahkûm edilen Elodie’nin kendi zekâsına ve gücüne inanmaktan başka çaresi yoktur. Çünkü kimse onu kurtarmaya gelmeyecektir. Prenses Elodie’den savaşçı Elodie’ye geçiş sürecine şahit olduğumuz bu büyüme hikâyesi bütün genç kadınlara ders olacak nitelikte. Bu fantastik filmin başrolünde The Stranger Things, Godzilla ve Enola Holmes gibi başarılı işlerden tanıdığımız Millie Bobby Brown yer alıyor.

Mart Ayında Netflix
Mart Ayında Netflix

“Shirley Chrisholm: Beyaz Saray’a Aday” – John Ridley

Mart ayına çok uygun bir film daha. Tarih 1970’ler, bir kadınsınız ve ten renginiz de koyu. Ayrımcılık her açıdan belirgin bir düzeyde. Ama bu başkan seçilmenize engel midir? 22 Mart’ta yayınlanacak olan filmde Amerika Birleşik Devletleri Kongresi’ne giren ilk siyah kadın aday Shirley Chisholm’un 1972 yılında gerçekleştirdiği çığır açıcı başkanlık kampanyası anlatılıyor. Shirley Chisholm’un Amerikan tarihi üzerindeki etkisi ve siyahlar için bir ikon haline gelişi vurgulanan filmde hayatta hiçbir şeye kolay ulaşmamış, hep bir şeyler için çaba göstermek zorunda kalmış siyah bir kadının efsanevi mücadelesine tanık olacaksınız.

Gerçek hayattan uyarlanan filmde Shirley Chisholm’a Regina King hayat verirken ona Lance Reddick, Lucas Hedges, Terrence Howard, Brian Stokes Mitchell gibi başarılı oyuncular da eşlik ediyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise 12 Yıllık Esaret’ten bildiğimiz, Oscar ödüllü John Ridley var.

Mart Ayında Netflix’te Neler Var?
Mart Ayında Netflix

“İrlanda Rüyası” – Janeen Damian

Ne dilediğiniz çok önemli. İrlanda Rüyası isimli filmde de baş karakterimiz Maddie bir türlü açılamadığı Paul Kennedy’yi en yakın arkadaşına kaptırmıştır ve onlara nedime olmak için İrlanda’ya gider. Düğünden birkaç gün önce İrlanda’nın tarihi bir mekânında öylesine bir şekilde gelinin yerinde olmakla ilgili bir dilek diler. Bir sonraki gün uyandığında Paul yanı başındadır ve evlenmek üzere olan kişi de kendisidir. Tüm bu olanlara inanamasa da büyük bir mutlulukla olayı kabullenmeye karar veren Maddie zaman geçtikçe isteğinin tam olarak bu olmadığını düşünmeye başlar. Dileğinden vazgeçmesinde müstakbel gelini çekmek üzere görevli yakışıklı ve komik fotoğrafçının etkisi de yok değildir. Maddie dileğini kabullenecek mi yoksa kendine yeni bir yol mu çizecek görmek için 15 Mart’ı takvimlerinize not edebilirsiniz.

Filmde Maggie’yi klasik romantik komedi filmlerinden tanıdığımız Lindsay Lohan canlandırıyor.

“The Gentlemen” – Guy Ritchie

Yine silahların, uyuşturucunun, yasadışı işlerin havada uçuştuğu bir mafya dizisi daha Netflix’te kendine yer ediniyor. Ama bu defa hem suçu hem gerilimi hem de mizahıyla birlikte. Dizinin başrolünde Emmy Ödülü adayı yakışıklı oyuncu Theo James var.

7 Mart’ta ilk bölümü yayınlanacak olan dizide esrar imparatorluğu kuran Bobby Glass’ın ölümüyle oğlu Eddie (Theo James) büyük bir taşra mülkünün de ortak mirasçısı olur. Uzun zamandır ailesinden uzak yaşayan aristokrat bir asker olan Eddie, mirasın yanı sıra tam bir baş belası olan erkek kardeşinin de sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalır. Üstüne üstlük bu mülkte esrar üretildiğini keşfeden Eddie’yi bir dizi yeraltı suç dünyasından insan da beklemektedir. Hiç ama hiç karışmak istemese de bir zaman sonra kendini bu işlerin tam da ortasında bulur ve uyuşturucu ticaretiyle tanışır. Zengin bir İngiliz aristokrat, uyuşturucu işine bulaşırsa ne olur sorusunun cevaplarını bulabileceğiniz diziyi etkileyici sahnelerinden tanıyabileceğiniz Sherlock Holmes ve Kapışma gibi filmlerin de yönetmenliğini yapmış olan Guy Richie üstleniyor.

“Romantik Hırsız” – Recai Karagöz

Bir hırsız ne kadar romantik olabilir diyebilirsiniz. Baş karakterimiz Güney Arat, yüksek güvenlikli müzelerden sanat eserleri çalan gözü kara bir romantik, Alin ise İnterpol’ün Sanat Suçları Birimi’nde görevli başarılı bir polis memuru. Ve bu hırsızın artık acilen yakalanması şart. Ancak Güney Arat sadece sanat eseri çalmamış. O, aynı zamanda Alin’in de kalbini çalan ve aniden ortadan kaybolan eski sevgilinden başkası değil. Alin bunu öğrendiğinde Güney’i yakalamak ve elbette onunla yüzleşmek için bir plan kurar. Hayatına tekrar girecek ve bu defa onu suçüstü ele geçirecektir. Fakat işler bir tık öteye gittiğinde Alin’in göreviyle kalbi arasında bir karar vermesi gerekecek.

Bu aksiyonu bol, entrikası çok ve aşk dolu filmde Güney Arat’ı yakışıklı oyuncu Birkan Sokullu, Alin’i Esra Bilgiç canlandırıyor. 14 Mart’ta seyirci ile buluşacak filmin senaryosu Pelin Karamehmetoğlu’nun kaleminden çıkarken filmin yönetmen koltuğunda da Recai Karagöz oturuyor.

Mart Ayında Netflix’te Neler Var?
Mart Ayında Netflix

“The Netflix Slam” – Canlı Etkinlik

Tenis severleri buraya alabiliriz! 3 Mart gecesi Türkiye saati ile 23.30’da canlı olarak yayınlanacak tenis maçında İspanyol tenisçi Rafael Nadal ve Carlos Alcaraz karşı karşıya geliyor. Nadal 22 defa Grand Slam kazanan ilk erkek tenişçi unvanına sahip ve Roland Garros’u 14 kez mağlup ederek bir rekora imza atmış sporcu. Öte yandan Carlos Alcaraz da Profesyonel Tenisçiler Birliği tarafından daha şimdiden tekli yarışlarda 1 numaralı oyuncu olarak gösteriliyor ve tenis tarihinin en başarılı oyuncularından biri olan Sırp asıllı Djokovic’i yenen genç bir yetenek olarak görülüyor. Heyecan dolu bu karşılaşma Las Vegas’ta gerçekleşecek. Nadal ile Alcaraz’ın nefes kesen performanslarıyla daha şimdiden çok konuşulan maçı merakla bekliyoruz.