Leica’nın Yeni Sanat Eseri

Ünlü Amerikalı fotoğraf sanatçısı Ansel Adams; “Fotoğraf gerçeğin katı ve parlak bir şiiridir” derken aslında anları ve anıları ölümsüzleştirerek dizeler yaratmayı kastettiyse, Seal hem şarkılarıyla hem de fotoğraf sanatçısı kimliğiyle bunu yerine getiren en doğru kişi olabilir. Ölümsüz bir isim olan Leica da bunun farkına varmış olacak ki yeni serisi Q2 Dawn’un lansmanı için Seal ile el sıkıştı.

Şimdiye kadar üretilen makinelerden çok daha farklı bir gövde dizaynıyla gelen Q2 Dawn, yalnızca 500 adetle sınırlı.

Seal’ın şarkı sözlerine saygı duruşunda bulunan özel seri ilhamını Japonca tabiriyle ‘komorebi’den, yani güneş ışığı ağaç gölgesinden düştüğünde meydana gelen ışığın şeffaflığı ve etkileşiminden aldı.

Gövdesinde Japon markası Hosoo tarafından üretilen özel kumaş kaplama, siyah iplik (%93 polyester) ve altın renkli Japon kağıdı (%7 washi) kullanan Leica, bu sayede sınırlı sayıda üretilen her bir makineyi benzersiz kıldı. Seriye sahip olan herkes için aynı zamanda Seal’in el yazısıyla şarkı sözlerini içeren, Rag & Bone etiketiyle özel bir eşarp da sete dahil edildi.

Sette ayrıca Seal’in Kiss from a Rose şarkısından alınan “Karanlık tarafımda ışık oldun. sözünü içeren bir kayış da yer aldı. Kameranın üzerinde ise Leica logosuna, Seal’in imzası ve seri numarası eşlik ediyor. 

Bu iş birliğinden doğan tasarımla buluştuğunuzda size, anları ölümsüzleştirmek kalıyor…

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir