Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Lamborghini’nin 60 Yıllık Mirası

21 Temmuz 2023
Lamborghini’nin 60 Yıllık Mirası

Koleksiyonerlik tutkusunu içinde barındıranlar için birazdan okuyacakları satırlar altın değerinde. Köklü mirasını dünden bugüne yaşatmayı başaran ve bunu medarı iftiharı haline getiren markalar, koleksiyonluk denebilecek parçalarla geçmişe saygı duruşunda bulunuyor. Bu bakış açısının yeni bir örneği, İtalya’dan tüm dünyaya yayılmaya hazır.

Lamborghini'Nin 60 Yıllık Mirası
Lamborghini’Nin 60 Yıllık Mirası

İtalyan lüks otomobil markası Lamborghini ve İtalyan yayınevi Rizzoli, yazar Antonio Ghini’nin kaleme aldığı “Lamborghini” kitabıyla altmışıncı yılını onurlandırıyor.
Kitapta Lamborghini’nin altmış yıllık tarihindeki otomobillere adanmış en eksiksiz fotoğraf arşivine ulaşmak mümkünken Formula 1 için tasarlanmış ancak hiç tamamlanmamış projeler ve açık deniz motorlarının inşası gibi tarihinin az bilinen ve hatta bir kısmı basına hiç yansımayan haberlere de yer veriliyor.

Kitabın bir bölümü en ünlü Lamborghini’lerden sorumlu büyük tasarımcılara ayrılırken bir diğer bölümde ise şirketin ve süper spor arabalarının “Direzione Cor Tauri” programına göre nasıl daha sürdürülebilir olacağına açıklık getiriliyor.
Ghini kitabı, yeni Lamborghini Revuelto, hibrit tahrikli ve 1.000 hp’nin üzerinde güce sahip ilk V12 coupé de dahil olmak üzere geçmiş ve şimdiki modellerin çizim ve fotoğraflarının yer aldığı son derece incelikli sayfalarla tamamlıyor.

2020 yılında ilk baskısı yapılan edisyonun güncellenmiş baskısı olarak kabul edilen kitabın İtalyanca versiyonuna ulaşmak mümkünken İngilizce çevirisi 10 Ekim 2023’ten itibaren 70’ten fazla ülkede satışa sunulmaya hazırlanıyor.