Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Lamborghini ile Yarış Deneyimi Bu Kez Sularda

28 Temmuz 2021
Lamborghini ile Yarış Deneyimi Bu Kez Sularda

Mavi sulara Lamborghini ve İtalyan markası Tecnomar işbirliğiyle sportif ve İtalyan şıklığında bir yat açılıyor.

Adından da mütevellit The Italian Sea Group’un tasarımları, Akdeniz esintilerinin olduğu İtalyan estetiğiyle hayat buluyor. Konu markanın Tecnomar ürün grubunda tasarladığı yatlara geldiğinde devreye bir de sportif şıklık giriyor. Son teknoloji, dinamik ve sportif çizgilerle birleşiyor ve engin sularda boy gösteriyor.

Bu yatı anlatmaya şöyle başlayalım: Bu yat gerçekten çok hızlı! Hız tutkunları için kızgın boğa rozetiyle Lamborghini’nin ayrı bir yeri olduğu aşikâr. Peki, bu kızgın boğanın çarşaf gibi suları köpürtmek üzere denizlere taşınmasına kim hayır der ki? Halihazırda marka, uzun sürelerdir deniz yarışları için deniz araçları üretiyordu. Hatta 2020’de de The Italian Sea Group bünyesindeki Tecnomar ile işbirliğini duyurmuştu. Ve sonuç: Kızgın boğanın vahşi ruhunun İtalyan tasarımıyla bir araya geldiği bir yat.

Lamborghini Ile Yarış Deneyimi Bu Kez Sularda

Lamborghini’nin alametifarikası olan altıgen şekli, yatın pencereleri ve kıç kısmı dahil olmak üzere çeşitli yerlere yansıtılmış. İki deri kaptan koltuğu, markanın meşhur Huracan Evo’sunun Sparco yarış emniyet kemerlerinin uyarlanmış versiyonlarına sahip. Hızı şimdiden hissetmeye başladınız değil mi? Dümen ise Avendator’un direksiyon simidinden yola çıkarak tasarlanmış. Boya işçiliğine geldiğimiz vakit ise devreye Siàn FKP 37 modelinden gelen ilhamlar giriyor.

Bunca yarış aracından gelen tasarım ilhamından sonra sıra elbette yatın hızına geliyor. Lamborghini 63, 60 knotu aşan azami hızıyla kendi grubundaki en hızlı yatlardan birisi. Yatın yakıt tüketimi ise şöyle: 40-45 knotluk seyir hızında 360 deniz mili için yaklaşık 100 galon.

Hızlı bir günlük tekne olarak tasarlanan yatın dümen kısmının arkasında bir yemek odası, mutfak, açılır televizyon ve bir güneşlenme alanı bulunuyor. Güvertenin altında ise yine sportif tasarımın hâkim olduğu yatak odası ve misafir kabini bulunuyor.

Tahmin edeceğiniz üzere Lamborghini 63, markanın mevcut müşteri tabanını hedefleyen bir fiyatla geliyor. Başlangıç fiyatı 3,5 milyon dolar olan yat, kızgın boğa rozetiyle denizlerde nam salıyor.