Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

İstanbul’un Açık Hava Sinemaları

4 Ağustos 2022
İstanbul’un Açık Hava Sinemaları

İstanbul’da ağustos ayında gidebileceğiniz açık hava sinemaları ve izleyebileceğiniz filmler listesi…

Onat Kutlar’ın dediği gibi “sinema bir şenlik” ise bu şenliğin en güzel yanlarından biri de ılık meltemlerin estiği tatlı yaz akşamlarında izlenilen filmler olmalı. Açık hava sinemalarıyla Boğaz’ın kıyısında ya da İstanbul’un en eski mekânlarının bahçelerinde güzel bir film izlemek için pek çok seçenek var. İstanbul’un açık hava sinema programlarını birlikte keşfediyoruz.

Bir Yaz Gecesi Festivali
Beykoz Kundura’nın bu yıl altıncı defa düzenlediği Bir Yaz Gecesi Festivali, sinema ve müzik severleri Boğaz’ın kıyısında ve açık havada keyifli yaz akşamlarına davet ediyor. 29 Temmuz’da başlayan etkinlik, 14 Ağustos’a kadar devam edecek. Festival programı bu yıl unutulmaz film müziklerinin yaratıcısı, 4 Oscar ve 9 Grammy ödüllü Amerikan besteci ve müzik yapımcısı Henry Mancini’ye odaklanıyor. Usta müzisyenin bestelediği ve yönetmenliğini Blake Edwards’ın üstlendiği dört klasik film, restore edilmiş kopyalarıyla Türkiye’de ilk kez Bir Yaz Gecesi Festivali kapsamında Beykoz Kundura’da seyirciyle buluşuyor. “Tiffany’de Kahvaltı”, “Tatlı Budala” ve “Parti Zamanı”, önümüzdeki günlerde festival kapsamında gösterilecek filmler arasında. Festivalin detaylı programı ve bilet satışı için beykozkundura.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Yıldızlar Altında Sinema
Kadıköy Belediyesi, Kalamış Yaz Festivali kapsamında açık hava sinema keyfini Yıldızlar Altında Sinema programı ile sunuyor. 30 Ağustos’a kadar sürecek Yıldızlar Altında Sinema, 17 filmi sinema severlerle buluşturacak. Kalamış Atatürk Parkı’nda çarşamba ve perşembe günleri gösterim yapan Yıldızlar Altında Sinema, Ertem Eğilmez’in kült filmi “Arabesk”ten Altın Ayı ödüllü “Alcarràs”a yerli ve yabancı pek çok filmi seyirciyle buluşturuyor. Sinema programı için Sinematek / Sinema Evi’nin sosyal medya hesaplarını takip edebilir, resmi websitesinden film programına ulaşabilirsiniz.

Fişekhane Açık Hava Sineması
Fişekhane Açık Hava Sineması, yılın en beğenilen filmlerini ve kült yapımları Başka Sinema işbirliğiyle çarşamba, cuma ve cumartesi akşamları sinema severlerle buluşturuyor. Tarihi Su Kulesi bahçesinde perde kuran Fişekhane Açık Hava Sineması’nın önümüzdeki günlerde takviminde Asghar Farhadi imzalı “Kahraman”, David Bowie’yi konu alan “Stardust” ve Metin Erksan’ın “Susuz Yaz”ı yer alıyor. Detaylı programa fisekhane.com’dan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Yelken Kulübü Açık Hava Sineması
Bir Film işbirliğinde gerçekleşen İstanbul Yelken Kulübü Açık Hava Sineması, Fenerbahçe Parkı’nın yanındaki Yelken Kulübü’nde sinema severlerle buluşuyor. Şimdiye dek “Dünyanın En Kötü İnsanı”, “6 Numaralı Kompartıman” ve “Yaşamaya Bak” gibi festivallerden ödüllerle dönen filmleri seyirciyle buluşturan İstanbul Yelken Kulübü Açık Hava Sineması’nın önümüzdeki günlerdeki programında “Judy” ve “Kahraman” filmleri var. Film takvimini Yelken Kulübü’nün sosyal medya hesabından takip edebilirsiniz.


Sinema Günleri – ENKA Sanat
ENKA Sanat, Başka Sinema işbirliğinde düzenlediği Sinema Günleri, son zamanların en beğenilen filmleri ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda seyircilerle buluşturuyor. Sinema Günleri’nin önümüzdeki günlerdeki programında “Parallel Mothers”, “Zuhal” ve “Belfast” filmleri yer alıyor. Biletleri biletix.com’dan alınabildiği gibi ENKA Vakfı ana gişesinden de temin edilebiliyor.

Feriye Açık Hava Sineması
Ortaköy’de Boğaz’a nazır manzarasıyla Feriye, 20 Temmuz’dan bu yana son zamanların en beğenilen filmlerini ve kült olmuş yapımları açık hava sinemasıyla perdeye taşıyor. “La Vie en Rose”, “Kefernahum” ve “Leon”, Feriye’nin önümüzdeki günlerde göstereceği filmlerden bazıları.

Zorlu PSM “Akıllı Hayat Sinema Günleri”
Zorlu PSM’nin açık hava mekânı Vestel Amfi de açık hava sinema keyfini, sinema severlerle buluşturan adreslerden biri. Akıllı Hayat Sinema Günleri programı kapsamında her perşembe sürdürülebilirlik, çevre ve iklim krizi gibi alanlarda farkındalık uyandıran filmleri gösteren Zorlu PSM’nin bu ayki programındaki filmlerden bazıları “Honeyland”, “Suffragette” ve “2040”.

Hillside Etiler Açık Hava Sineması
İş çıkışı, İstanbul’un hemen göbeğinde açık havada sinema izleme keyfine doyacağınız bir diğer adres ise Hillside Etiler Açık Hava Sineması. Her salı ve perşembe akşamı son dönemin en beğenilen ve festivallerden ödüllerle dönen filmlerini sinema severlerle buluşturan Hillside Etiler’in bu ayki takviminde “Kahraman”, “The Personal History of David Copperfield” ve “The Artist” filmleri de yer alıyor. Detaylı programa cinecity.com’dan ulaşabilirsiniz.