Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

H. Moser x MB&F Streamliner Pandamonium

7 Eylül 2023
H. Moser x MB&F Streamliner Pandamonium

Bağımsız saat markaları H. Moser & Cie. ve MB&F, Only Watch için tasarladıkları H. Moser x MB&F Streamliner Pandamonium modelini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Cenevre Saat Günleri kapsamında sıra dışı ve yaratıcı tasarımlarıyla öne çıkan iki bağımsız saat markası H. Moser & Cie. ve MB&F’in CEO’ları Edouard Meylan ve Maximilian Büsser ile sohbet etmiş, her iki isimden de işbirliği içinde tasarladıkları H. Moser x MB&F Streamliner Pandamonium’u dinlemiştik. 5 Kasım’da düzenlenecek Only Watch için tasarlanan bu model, müzayedenin öne çıkan saatlerinden biri.

H. Moser X Mb&Amp;F Streamliner Pandamonium
Saatin paslanmaz çelik kasası 42,3 mm çapında.

H. Moser x MB&F Streamliner Pandamonium, bu iki bağımsız saat markasının üç yıl aradan sonra gelen ikinci işbirliği. Meylan’ın sözleriyle, Moser mekanizmasıyla MB&F tarafından modifiye edilen bir Streamliner saati. Tıpkı diğer Streamliner modellerinde olduğu gibi paslanmaz çelik kasaya entegre edilmiş çelik bilezik, iki markanın da logosu olmayan mavi bir kadranla geliyor. Ancak bu sefer, alıştığımız Moser kadranları kadar sade değil.

H. Moser & Cie. ve MB&F’in mavi kadranı ahenkli bir melodiyle buluşuyor. Melodi, mavi füme kadranın üzerindeki eliyle kulaklık tutan küçük panda modelinden geliyor. Kadranı süsleyen mekanizmanın dişlileri küçük DJ pandanın önündeki pikapların hareket etmesini sağlıyor. Saatin kasa ortası ise mekanizmayı tutmak ve bir ses kutusu oluşturmak için oyulmuş. Kadranın sağ üst köşesinde, saat 12 ve 1 yönünde ise akrep ve yelkovan yer alıyor.

H. Moser X Mb&Amp;F Streamliner Pandamonium

H. Moser x MB&F Streamliner Pandamonium’a elle kurmalı kalibre HMC 906 hayat veriyor. Güç rezervi 54 saat. Only Watch’ta kas distrofi çocukların yararına satışa çıkarılacak saatin tahmini fiyatı 300.000 ila 400.000 İsviçre frangı arasında.