Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

H. Moser & Cie.’nin Sokak Modası Adımı

28 Haziran 2022
H. Moser & Cie.’nin Sokak Modası Adımı

H. Moser & Cie. sokak modasının öncü markalarından Undefeated’la işbirliğine gitti.

Geçtiğimiz haftalarda H. Moser & Cie.’nin Sami Saat bünyesine dahil olduğunu duyurmuş, artık Türkiye marketine giren markanın pratik ve yenilikçi özelliklerinden bahsetmiştik, ki zaten markanın genç CEO’su Edouard Meylan’ı da enerjik ve yeniliğe açık tarzıyla tanıyoruz. Fakat yine de Moser & Cie.’nin sokak modasının öncülerinden Undefeated ile yaptığı işbirliğine şaşırmadığımızı söyleyemeyeceğiz. Belki “MoonSwatch” kadar sansasyon yaratmasa da Streamliner Chronograph Undefeated modeli, sektörün son zamanlarda gördüğü en ilginç işbirliklerinden biri.

Undefeated, sokak modası denildiğinde akla ilk gelen markalardan. Çoğunlukla spor ayakkabılarıyla tanınan marka, 2002’den bu yana dünya genelindeki butikleriyle sokak modasına hizmet ediyor. Markanın mottosu “Play Dirty”, sokağın asi çocuğu yani. Peki, nasıl oldu da bu iki markanın yolu kesişti diye merak ediyorsanız işbirliğinin hikâyesi şöyle: Birlikte bir saat üretme fikri, Undefeated’ın kurucu ortağı Eric Cheng’den gelmiş. Geleneksel olmayan yaklaşımı ve felsefesinden dolayı H. Moser & Cie. ile işbirliği yapmak isteyen Cheng, markanın CEO’su Edouard Meylan ile temasa geçmiş. Cheng, Moser & Cie. ile bir araya geldiklerini, sonrasının ise tarih olduğunu söylüyor.

H. Moser &Amp; Cie.’nin Sokak Modası Adımı
H. Moser & Cie.’nin Sokak Modası Adımı

42,3 mm çapındaki Streamliner Chronograph Undefeated, markanın mottosu “Play Dirty”e ve sokak kültürüne atıfta bulunacak şekilde tasarlanmış. Yastık kasalı saat, koyu gri DLC kaplamalı çelik bilezikle birlikte üretilmiş. Koyu gri DLC kaplama, saatin hacimli duruşunu artırmak için uygulanmış. Saatin koyu gri ve sert görünümü, Undefeated motifi olan Black Tiger Camo fumé kadranıyla eşleştirilmiş. Motif kadrana yerleştirildikten sonra, rengi oluşturmak için birkaç kat vernik ve cila uygulanmış. Son olarak da Moser & Cie.’nin ikonik füme kadranının dokunuşları yapılmış. Undefeated’ın logosu saat 12 yönünde konumlandırılmış; Moser & Cie.’nin logosunu kadranlarında görmemeye alışkınız, fakat bu sefer kadranın üst kısımlarında soluk bir şekilde işlenen H. Moser & Cie. logosunu görebilirsiniz.

H. Moser &Amp; Cie.’nin Sokak Modası Adımı
H. Moser & Cie.’nin Sokak Modası Adımı

76 adetle limitli serinin kalbinde ise in-house kalibre HM 902 yer alıyor. 434 parçadan oluşan mekanizmanın güç rezervi ise yaklaşık 54 saat. 21,600 titreşim hızıyla çalışan mekanizma, açık kasa arkasından görülebiliyor. 22 Haziran’dan itibaren iki markanın da internet sitesinden satışa sunulan Streamliner Chronograph Undefeated, aynı zamanda Undefeated’ın seçili butiklerinde de yer alacak.