Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Cenevre Saat Günleri Başladı!

30 Ağustos 2021
Cenevre Saat Günleri Başladı!

Saatçiliğin başkenti Cenevre’de, 30 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında, başta Bvlgari ve Ulysse Nardin olmak üzere 20 saat markasının yeni duyurduğu saatleri göreceğiz.

Geçen yıl 26-29 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleşen Cenevre Saat Günleri, bu yıl 30 Ağustos-3 Eylül 2021 tarihleri arasında sürecek. Yani, tam da bu günlerde, nisan ayındaki Watches and Wonders 2021 ayağından sonra, yılın saatçilikle ilgili en büyük etkinliğine şahit oluyoruz.

Bulgari’nin CEO’sunun geçen yıl, “fiziksel ve merkezi olmayan, kendi kendini yöneten ve halka açık” olmasıyla yepyeni bir fuar olduğunu duyurduğu Cenevre Saat Günleri kapsamında saatin başkenti Cenevre’de; çeşitli otellerde, butiklerde ve saat yapım atölyelerinde yaklaşık 20 marka yeni koleksiyonlarını ve saatlerini duyuracak. Ana merkezin ise kurulan ortak alandan ötürü Rotonde du Mont-Blanc olduğunu söyleyebiliriz. Basın ve dünyanın her yanından müşteriler fuara katılabiliyor olsa da, çoğu ülke için seyahat kısıtlamaları sürdüğünden bu eksiklik video konferanslarla giderilmeye çalışılacak (Ancak, markaların özel partilerinden mahrum olacağız elbette).

Fuara katılan saat markalarının listesi ise şöyle: Başta fuara ön ayak olan Blvgari olmak üzere, Breitling, De Bethune, Gerald Genta, Girard-Perregaux, H. Moser & Cie., MB&F, Ulysse Nardin ve Urwerk’in dahil olduğu kurucu markalar yanında Arnold & Son, Czapek, Doxa, Ferdinand Berthoud, Frederique Constant, Maurice Lacroix, Oris ve Reuge, Parmigiani Fleurier, Charles Girardier, Bianchet, Konstantin Chaykin, Louis Erard, Raketa, Phillips de yeni saatlerini göreceğimiz markalar arasında.