Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Art Basel’ı Pratiğe Dökebilmek

8 Haziran 2021
Art Basel’ı Pratiğe Dökebilmek

Birçok sanatçı / galeri ile koleksiyonerleri ve sanatseverleri bir araya getiren uluslararası sanat fuarı Art Basel’ın New York ve Hong Kong ayaklarından sonra Basel ayağı da fiziki olarak açılacağı tarihi duyurdu. Fuar Covid 19 pandemi koşulları gözetilerek her türlü önlemin alınmasıyla birlikte 20-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Fuarın VIP bölümü ise 21-23 Eylül tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak. Fuarın çevrimiçi edisyonu “OVR: Portals” ise 16-19 Haziran tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.

Alınan önlemler kapsamında fuarın ziyaretçi sayısı geçtiğimiz yıllara oranla %20 oranında düşürülürken günlük giriş sayılarını dengelemek için de üçte bir oranında daha az bilet satılacak.

Art Basel'I Pratiğe Dökebilmek
Art Basel Hong Kong, 2019

Ayrıca New York ve Hong Kong fuarlarında olduğu gibi fuara giriş yapmak isteyen misafirlerin ya Covid 19 aşısını yaptırmış olması ya da kısa zaman içerisinde yaptırmış oldukları test sonuçlarının negatif olması şartı aranacak.

Temmuz ayında katılımcı listesinin açıklanması beklenen fuardaki en belirgin farklılık ise galeri çalışanlarının isterlerse fiziki olarak fuara iştirak hakları olsa da arzu ettikleri takdirde Art Basel çalışanları tarafından kurulan stantlara uzaktan erişim sağlayarak eserlerini tanıtabilecek olmaları.