Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Anime Aşkına: Loewe x Spirited Away

6 Ocak 2022
Anime Aşkına: Loewe x Spirited Away

Gelmiş geçmiş en sevilen Miyazaki animelerinden olan “Spirited Away”, Loewe çantalarının renkli dünyasına misafir oluyor.

10 yaşındaki küçük Chihiro ve ailesi yeni bir kasabaya taşınmak üzere yolculuğa çıkarlar. Bu yolculuk esnasında içine girdikleri tünelle birlikte tüm aile kendini fantastik bir dünyanın içinde bulacaktır. Bu hikâye, size bir yerlerden tanıdık geldi mi? Evet, anımsayacağınız üzere Japon animasyon dünyasının en usta ismi Hayao Miyazaki’nin “Spirited Away” (Ruhların Kaçışı) animesinden bahsediyoruz. Çünkü biz de, sizleri kreatif direktör Jonathan Anderson’ın yetenekli dimağından çıkan renkli çantalarla fantastik bir yolculuğa çıkaracağız.

Anime Aşkına: Loewe X Spirited Away
© Loewe

Bu fantastik yolculuğun direksiyonunda LVMH’in en eski lüks modaevlerinden Loewe’in kreatif direktör Jonathan Anderson oturuyor, onun hemen yanında ise gelmiş geçmiş en sevilen animasyonlardan “Spirited Away”i görüyoruz. Aslında Loewe x Spirited Away kapsül koleksiyonu, İspanyol modaevinin Japon animasyon stüdyosu ile yaptığı ikinci işbirliği. Anderson, geçtiğimiz ocak ayında Studio Ghibli’nin 1988 tarihli filmi “My Friend Totoro” temalı bir kapsül koleksiyon daha tasarlamıştı. Bu yeni eklektik koleksiyon ise dış giyim, battaniye, eşarp, deri ve kanvas çantalar da dahil olmak üzere küçük Chihiro ve Haku’dan büyücü Yubaba ve Yüzsüz Kaonashi’ye kadar animenin çeşitli karakterleriyle donatılmış. Sahi, sizin favoriniz hangisiydi?

Anime Aşkına: Loewe X Spirited Away
Juergen Teller

Jonathan Anderson, bu koleksiyonun farklı zanaat türlerinde ortaya çıktığını söylüyor. Örneğin battaniyelerde nakış işlemeler yapılırken çantalarda baskı tekniği kullanılmış. Tıpkı bir hikâyenin başka başka dillerde anlatılması, fakat her birinde ayrı bir ezgi bulması gibi. Anderson’ın koleksiyondaki en sevdiği parça ise her tarafı Chihiro’nun yüzüyle işlenmiş Hammock çanta ve Yu-bird ve Bô kakma motifli el örgüsü bisiklet yaka kazak olmuş.

Koleksiyon 7 Ocak’tan itibaren loewe.com’da satışa sunulacak. Koleksiyonun yanı sıra Studio Ghibli işlerinin meraklıları için de güzel bir haberimiz var ki o da, Japonya’nın Aichi prefektörlüğünde bir tema parkının bu sonbaharda kapılarını açacağı. Kim bilir, bir sonraki fantastik yolculuğumuzun durağı da bu tema parkı olur.

Anime Aşkına: Loewe X Spirited Away
Juergen Teller