Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Watches and Wonders 2024: Zenith Defy Skyline Chronograph

12 Nisan 2024
Watches and Wonders 2024: Zenith Defy Skyline Chronograph

Zenith, Watches and Wonders 2024’te Defy Skyline Chronograph serisine yeni bir kronograf ekledi.

Adını Zenith’in 1902’de geliştirdiği “Defi” adındaki sağlam cep saatlerinden alan Defy koleksiyonu, 1960’lı yılların sonunda alışılmışın dışındaki sekiz köşeli kasa tasarımıyla ortaya çıkmıştı. 2022’de tanıtılan Defy Skyline ise markanın farklı renklerden formlara hünerlerini sergilediği serilerden biri oldu. Marka, Watches and Wonders 2024’te seriye bir kronograf ekleyerek Defy Skyline Chronograph’ı duyurdu.

Yeni Defy Skyline Chronograph, ilk tasarlanan Defy modellerinin sekizgen kasasının modern bir versiyonunu sunuyor. 42 mm çapındaki çelik kasa, 12 kenarlı bezelle tasarlanmış. Defy Skyline Chronograph, dayanıklı ve sağlam Defy DNA’sını taşırken estetiğiyle Defy’a modern bir yorum getiriyor. Kasanın keskin çizgilerine Zenith yıldızıyla tasarlanan kurma kolu eşlik ediyor. Suya dayanıklılığı ise 100 metre.

Zenith CEO’su Benoit, Defy Skyline Chronograph’ın yıldızlı gökyüzü desenli kadranının saate bir derinlik kattığını söylüyor. Seride üç farklı kadran rengi mevcut; siyah, mavi ve gümüş grisi. Dört köşeli oymalı yıldızlarla donatılan kadranda, aynı renkte üç alt kadran yer alıyor. Bir El Primero klasiği olarak saat 4 ve 5 arasında tarih penceresi açılmış. Saniyenin 1/10’ni ölçen kronografın 10 saniye ölçeği ise kadranı çevreliyor.
Zenith
Doğrudan kasaya entegre edilen kayış sistemiyle tek bir düğmeye basarak saatin kayışı değişebiliyor.

Defy Skyline Chronograph, kalibre El Primero 3600 ile çalışıyor. 5 Hz titreşim hızında El Primero 3600, 60 saatlik güç rezervine sahip.

Watches And Wonders 2024: Zenith Defy Skyline Chronograph