Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Zamana Karşı Yarışta Yeni Bir İşbirliği

17 Mart 2021
Zamana Karşı Yarışta Yeni Bir İşbirliği

Girard-Perregaux, Aston Martin Lagonda ve Aston Martin Cognizant Formula One ekibinin resmi saat ortağı oldu.

Zaman kimseyi dinlemeden akıp giderken insanoğlunun elinde olan tek şey onu ölçebilmek oluyor. Hele ki söz konusu bir yarış ise zamanı ölçmek tek bir saliseye kadar önemli hale geliyor. Hal böyle olunca, yüksek saatçilik dünyasının hızı merkeze alan otomobil sektörüyle işbirlikleri sıkça gündeme geliyor. Bu iki alandan doğan yeni bir işbirliği, Gigard-Perregaux ve Aston Martin’den geldi. Girard-Perregaux, Aston Martin Lagonda ve Cognizant Formula One ekibinin resmi saat ortağı oldu.

Otomobil yarışlarındaki heyecan her geçen gün artarken, saat dünyası da atılımlarıyla bu heyecana eşlik ediyor. Bu yüzden, bu iki alandaki ortak çalışmalar oldukça önemli bir yerde duruyor. Özellikle de Girard-Perregaux gibi köklü bir saat markasıyla ünlü İngiliz otomobil markası Aston Martin bir araya gelince doğacak projeler oldukça merak konusu oluyor. 2021 senesi bu iki marka için de önemli bir tarih: Girard-Perregaux 2021’de, saat dünyasındaki 230. yıldönümünü kutlarken Aston Martin de Formula One yarışlarına katılımının 60. yılını kutluyor. Yani bu iki marka, kendileri için önemli olan bu senede bir işbirliğine imza atıyorlar.

Bu işbirliğinden doğacak ilk saatin bu senenin sonlarına doğru sunulması bekleniyor. Ayrıca Girard-Perregaux, 2021 F1 sezonunun başlangıcından itibaren Aston Martin Cognizant Formula One araçlarında yer alacak. Girard-Perregaux’un CEO’su Patrick Pruniaux işbirliği için şöyle söylüyor: “Her iki marka için de özel olan bu senede, becerilerimizi ve tarihimizdeki köklü taşları birleştirerek kutlayacak pek çok şeyimiz var.”

İlerleyen zamanlarda, iki markanın birleşiminden doğacak yenilikler hem saat hem de otomotiv dünyası için merak konusu. Aslına bakarsanız, Aston Martin’in daha önceki işbirliklerini anımsayacak olursak, bu yeni ortaklığın da gelecekteki başarısı aşikâr. İngiliz otomobil markası, 2018’de TAG Heuer ile işbirliği içindeydi. İki marka, Red Bull Formula Team 1 için el sıkışmıştı. Ayrıca, bu ortaklıktan iki sene evvel de, Richard Mille ile ortaklık kurmuştu.

Zamana Karşı Yarışta Yeni Bir İşbirliği
Men’S Carrera Heuer 01 Aston Martin Limited Edition

Hem iki markanın senenin sonunda sunacağı yeni saati hem de bu ortaklığın yarış pistlerine nasıl bir heyecan katacağını merakla bekliyoruz.