Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Yas Adası’nda Nereleri Görmeliyiz?

14 Aralık 2021
Yas Adası’nda Nereleri Görmeliyiz?

Formula 1 için hayata geçirilen yapay ada Yas Island; eğlence, alışveriş ve bir tatil bölgesi olarak son zamanların lüks turizm adreslerinde başı çekiyor. Formula 1 pilotlarının asfaltta attırdığı tozlar henüz kaybolmamışken Yas Adası’nın en cazip adreslerine göz atıyoruz.

Formula 1’de sezonun son yarışı düzenlenmiş ve son tura kadar liderliğini koruyan Hamilton’ın pek de beklenmeyen mağlubiyetiyle spor tarihinde yeni bir sayfa yazılmışken, hızımızı kaybetmeden yarışın düzenlendiği Yas Adası’na doğru kısa bir yolculuğa çıkıyoruz. Peki, Formula 1’e ev sahipliği yapmanın yanı sıra son zamanların büyüyen kozmopolit adreslerin biri olan Yas Adası’na gidecek olsak nereleri görmeliyiz?

CLYMB Abu Dhabi

Formula 1’in hız rüzgârları henüz şehri terk etmemişken Yas Adası’nda yeni bir macera yolculuğuna çıkalım: Kapalı bir atlayış ve tırmanış alanı olan CLYMB yaklaşık 43 metre uzunluğuyla dünyanın en uzun atlama duvarına ev sahipliği yapıyor. Yine de bu yükseklik gözünüzü korkutmasın, merkez aynı zamanda ilk kez uçanlar için de atlayış ve tırmanış eğitimleri de sunuyor.

Yas Adası’nda Nereleri Görmeliyiz?
Clymb

Warner Bros. World

Hızın sınırsız olduğu bir diyardan gerçek dünyaya doğru yumuşak bir geçiş yapmak için bir sonraki durağımız ise Yas Adası’nın en yeni tema parklarından biri olan Warner Bros. World olabilir. Altı bölüm halinde inşa edilmiş parkın her bir bölümü Batman ve Looney Toons gibi çizgi film kahramanlarıyla kurgulanmış. Yas Adası’nı takviminize bu kış için ekleyecekseniz Looney Winter programındaki “Bugs Saves the Holidays” gösterisi eğlenceli bir alternatif olarak görünüyor.

Yas Adası’nda Nereleri Görmeliyiz?
Warner Bros. World

Yas Waterworld Abu Dhabi

Eğer ki Abu Dabi’yi sıcak yaz aylarında görmeyi planlayanlardansanız, Warner Bros. World’un hemen yakınlarındaki Yas Waterworld Abu Dhabi şehrin en turistik diğer mekânlarından ve bir o kadar da ıslak. Devasa kaydırakların yanı sıra su altında sinema deneyimi de sunan Yas Waterworld’un arkasındaki hikâye de keşfedilmeye değer. Bu merkez, ilhamını Qaryat Al Jewana adı verilen, inci çıkarmak için dalış yapılan bir köyde bulunan kocaman bir incinin bir gecede ortadan kaybolma öyküsünden alıyor. Hikâyenin devamını ise Yas Waterworld’un serin sularında keşfetmeniz için sizlere bırakıyoruz.

Yas Adası’nda Nereleri Görmeliyiz?
Yas Waterworld Abu Dhabi

Yas Links

Tatil keyfinizi artıracak bir diğer nokta da Yas Links Golf Sahası. Aslına bakılırsa Abu Dabi’nin hemen her yerinde birinci sınıf golf sahaları bulmak mümkün, fakat hiçbiri Yas Links kadar denize yakın konumlanmış değil. Önde gelen golf sahası tasarımcısı Kyle Phillips’in tasarladığı bu büyük golf sahası bir kulüp binası, spor salonu, spa, golf akademisi ve uygulama alanlarına ev sahipliği yapıyor. Keyifli bir oyun sonrası Hickory’s Restoran’ın ya da Matsu’nun lezzetli tatlarını deneyebilirsiniz.

Yas Adası’nda Nereleri Görmeliyiz?
Yas Links

EK: Ne Yemeli?

Ada, her ne kadar son zamanlarda kozmopolit bir adres haline gelse de yemek konusunda yerel mutfağın yeri ayrı. Kaldığınız otellerde ya da tatil köylerinde geleneksel bir bayram şöleninden çıkmış yerel tatları deneyimleyebilirsiniz. Burada meşhur Emirati restoran zincirlerinden Al Fanar Restaurant Cafe yerel lezzetleri ve sokak tatlarını denemek için iyi alternatiflerden biri. Restoranın bir diğer ilginç yanı da misafirlerini menüsü ve dekorasyonuyla 1960’ların Birleşik Arap Emirlikleri’ne götürmesi. Böylece Yas Adası turunuzu leziz bir zaman yolculuğuna çıktığınız bir akşam yemeğiyle tamamlayabilirsiniz.