Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Deyim Yerindeyse Rüya Gibi

29 Aralık 2021
Deyim Yerindeyse Rüya Gibi

Moda sektörünün artık olmazsa olmazı, yazılı kuralı haline gelen markalar arası iş birlikleri, her geçen gün yeni bir kapsül koleksiyon haberine uyanmamıza sebep oluyor desek, abartmamış oluruz. Bu danışıklı dövüş, markalar arasındaki geçirgenliği kimi zaman öyle artırıyor ki, Gucci defilesinde Balenciaga logoları arz-ı endam ediyor, Fendi ve Kim Kardashian arasında bir iş birliği Wall Street Journal tarafından yılın inovatif iş birliği olarak ödüllendiriliyor, ve bu liste uzadıkça uzuyor…

Deyim Yerindeyse Rüya Gibi
Deyim Yerindeyse Rüya Gibi

Şimdi ise moda dünyası, biraz önce adından söz ettiğimiz Gucci’nin yeni iş birliğine göz atıyor: Gucci x The North Face. Spor giyim markasıyla ikinci kez bir araya gelen Gucci, The North Face’in doğayla özdeşleşmiş tavrından ve her hava şartına uygun bir ürünün bu marka çatısı altında bulunabilmesinden ilham alıyor, hem kampanya çekiminde hem de koleksiyonda bu nosyon hissediliyor. İzlanda’nın volkanik ve buzullarla kaplı peyzajını fon kağıdına çeviren fotoğraflar, koleksiyonda yer alan ikonik The North Face tasarımlarının Gucci filtresinden geçtiğine işaret ediyor.

Deyim Yerindeyse Rüya Gibi

Gucci’nin Michele ile reforma uğrayan renk ve desen dünyası, The North Face’in puffer ceketlerine, kar botlarına, kazaklarına nüfuz ediyor. Doğayla iç içe olmanın verdiği huzura eser miktarda moda algısı ekleyerek harmanlayan iş birliği, önümüzdeki günlerde kış tatili planlayanların alışveriş listesinde yer almakla birlikte, sokak stilinin de dikkatini çekiyor.