Dünyanın en iyi şeflerinden biri olan 58 yaşındaki İtalyan şef, 2016’da Osteria Francescana ile Dünya’nın En İyi 50 Restoranı listesinde ilk sıranın sahibi olmuştu.

Akdeniz’den Uzak Doğu’ya Lezzet Esintisi

Gucci Osteria, üçüncü restoranını 29 Nisan’da Tokyo’da açılacak olan Tokyo Namiki’de açıyor.

Gucci’nin sene başında North Face ile yaptığı işbirliğini anımsayanlarınız olacaktır. Bu ikilinin işbirliğinden doğan koleksiyonun tanıtımında dağlarda topuklu ayakkabı ve eteklerle gezen modeller görmüştük. Gerçekçi olmayan güzellik kalıplarını yıkmak isteyen Gucci, North Face ile olan işbirliğinde gerçekten bu amaca hizmet eden tasarımlar sunmuştu. Ayrıca koleksiyon tanıtımında Milano ve Hong Kong şehirlerinde birkaç bina, North Face’in puffer montlarıyla kaplanmış ve bu ilginç tasarımlar sokakları renklendirmişti. Moda dünyasında ses getiren ve çok konuşulan bu işbirliğinden sonra Gucci’yi bir başka işbirliğiyle anıyoruz. Bu işbirliği moda dünyasından değil, fakat yine adından söz ettirecek gibi duruyor: Gucci Osteria da Massimo Bottura, üç Michelin yıldızlı İtalyan şef Massimo Bottura ile bir işbirliği.

Massimo Bottura’yı 2015’de İstanbul’da açtığı restoranı Ristorante Italia di Massimo Bottura’dan hatırlayanlar da olacaktır. Hatta bu restoran, dünyaca ünlü şefin İtalya sınırları dışında açtığı ilk mutfağıydı. Şimdiyse Gucci ile işbirliği yapan Bottura, Tokyo’daki Gucci Osteria’da yeni restoranını açmanın heyecanını yaşıyor. Bu mutfakta ünlü şefe yine Michelin yıldızlı bir başka şef Karime Lopéz, baş aşçı olarak eşlik ediyor olacak.


Karime Lopéz, Gucci Osteria da Massimo Bottura’nın bir Michelin yıldızlı baş şefi. ( Foto: Lotus International)

Gucci Osteria da Massimo Bottura, Gucci Osteria’nın üçüncü adresi olacak. Restoranların ilki, 2018’de Floransa’da açılmıştı; bu mutfağın da baş aşçısı yine Kerime Lopéz’di. İkinci mutfak ise 2020’de Los Angeles’ta açılmıştı. Gucci, üçüncü mutfağı Gucci Osteria da Massimo Bottura ile dünyanın önde gelen şehirlerinden birinin yaratıcılık, zarafet ve renkli dokularından yararlanırken bir yandan da İtalyan şef Massimo Bottura’nın enerjik mutfak felsefesini Tokyo’ya taşıyor. Tokyo Namiki 29 Nisan’da açılacak fakat restoranın açılış tarihine henüz karar verilmemiş.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir